Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno

(seriál)
  • USA Top Secret UFO Projects: Declassified
Dokumentární / Mysteriózní
Velká Británie / USA / Česko, 2021, 4 h 25 min (Minutáž: 43–45 min)

Epizody(6)

Různá svědectví o údajných setkáních s mimozemšťany byla dávno označena za nevěrohodná. Spousta lidí si ale přesto myslí, že UFO určitě existuje. (Netflix)

DExUS

Ubrat 99,9% efektov, sustredit sa na fakta a ukazat "realne" zabery ktore su dostupne. 1* len preto že to obsahuje aj fakty, ale je ich tak málo že sa do tá narvat do jednej epizody max dvoch. Potom by to bolo dobre. Takto to posobi len ako cash grab. Extra efektné zábery pôsobia diskreditujúco a majú podla mna opačný efekt ako autor chcel. ()

Likan7

Řekl bych, že naprosto zbytečný, nic neříkající seriál o UFO tématech. Jenže pak přijde posledních 10 minut a režisér Petr Vachler popisuje svůj příběh setkání s UFO. A divák jde dobře pobavený do kolen. "Krávy se sešly kolem cesty, takže někde musí být UFO." je fakt myšlenka, která by vešla do dějin. Pokud tenhle vtipný epilog vynechám, seriál je hodně špatně napsaný, scénáristicky úplně nezvládnutý a ve finále vám za 4 a půl hodiny neřekne nic zajímavého, nebo trochu hmatatelného. Příběhy jsou na vodě, důkazy nejsou a všechno to jsou jen teorie, které jsou sice fantastický, ale bez sebemenšího relevantnějšího důkazu. Asi si koupím Tic Tac, ale ten oranžový! ()

Jaro.Krafcik

Teda tak toto fakt nie, nudný dokument o mimozemšťanoch a celkovo o lietajúcom UFO, nezaujímalo veľmi a skôr prekvapilo že na tomto robili dvaja českí tvorcovia. Tu by možno pomohol dabing, aj keď silne pochybujem, epizódy boli zdĺhavé a nepriniesli nič zaujímavé. Podpriemer ktorý som ale dopozeral. 2* ()

Lukaso02

Kdyby s tou poslední vlastní reportáží od tvůrce přišli hned na začátku, nikdy bych to nedokoukal celé. Z představování projektu v rádiu to znělo zajímavě, ale realitou bylo zklamání. Důkazů údajně hrozně moc, ale doopravdy ukážou v celé sérii jediný profláklý videozáznam. Zbytek jsou jen jednostranně podané informace a animace. Celé je to vedené ve stylu jediné možné pravdy a když jsem viděl na konci mluvit autora, hned mi bylo jasné, že v mých očích už tak dost pochybná kreditibilita tohoto seriálu právě skončila na dně. Takže malá rada na závěr, pokud máte kritické myšlení, tak si toto ani nepouštějte. Pokud přes svou zvědavost nemůžete jinak, pusťte si alespoň jako první poslední díl a pak se rozhodněte. ()

AppleCore

Skupinka Čechů se rozhodla natočit ryze americkej dokument o UFO, ve kterym nikomu neřeknou nic víc než všichni Američani před nimi. Proč, sakra, když mám nápad a prostředky, neseberu všechna data všech zemí, vlád, svědků a zastánců, abych stvořil ucelenej pohled na danou problematiku a jednou provždy vydal stanovisko „Jsou tu, KURVA!“? Takhle z toho má jeden dojem, že ufoni lítaj jenom po Americe (těch pár zmínek ze zbytku světa fakt nestačí). Příště natočte australskej dokument o tom, že je Země placatá! ()

• Vachler tvrdí, že se s fenoménem UFO setkal osobně: „Pořady pro světové televize vyrábíme už několik let, dělali jsme například cyklus o architektuře nebo o světových záhadách. Ten poslední, o UFO, jsem se rozhodl zrežírovat na základě osobního prožitku, který jsem měl společně s větší skupinou lidí.“
    (Duoscop)