Reklama

Reklama

Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno

(seriál)
  • USA Top Secret UFO Projects: Declassified
Dokumentární / Mysteriózní
Velká Británie / USA / Česko, 2021, 4 h 25 min (Minutáž: 43–45 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Po 2. světové válce se spolu se začátkem studené války začala množit hlášení o pozorování UFO. Jejich množství přimělo americkou vládu, aby se pokusila veřejnost uklidnit a pozorování tajit a bagatelizovat. Pravda však přesto začala vycházet najevo... Mnohá svědectví o setkání s UFO a mimozemšťany už byla označena za nevěrohodná. Ale spousta lidí zůstává pořád přesvědčená o tom, že nejde o žádný podvrh. Seriál Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno se ohlíží za různými incidenty z nedávné minulosti i aktuální současnosti. Odhaluje málo známý projekt Modrá kniha a vyšetřuje údajnou kamufláž v Bílém domě. Založila americká vláda tajnou organizaci MJ–12, aby utajila informace o setkání s UFO? Tají Američané setkání s UFO proto, aby mohli sami analyzovat mimozemské technologie a pak je využívat pro vlastní účely? A jaká je historie UFO v dobách Sovětského svazu? (TV Prima)

(více)

Recenze (21)

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele

Teda tak toto fakt nie, nudný dokument o mimozemšťanoch a celkovo o lietajúcom UFO, nezaujímalo veľmi a skôr prekvapilo že na tomto robili dvaja českí tvorcovia. Tu by možno pomohol dabing, aj keď silne pochybujem, epizódy boli zdĺhavé a nepriniesli nič zaujímavé. Podpriemer ktorý som ale dopozeral. 2* ()

Parabot 

všechny recenze uživatele

Standardní UFO dokument, který nabízí hromadu údajných očitých svědectví ale nepředkládá ani jeden důkaz o výskytu, kromě jednoho videa US Airforce. To je v době, kdy je smartphone s fotoaparátem s vysokým rozlišením dostupnější než pitná voda bez mikroplastů, poněkud zvláštní. Supertajná anti UFO organizace je evidentně až nelidsky schopná. Výjimečnost dokumentu spočívá ve faktu, že pochází z české dokumentární kuchyně. Dílo Petra Vachlera mám rád už od dob Kinoboxu. Druhé unikum představuje údajné setkání samotných tvůrců s ufem. Bohužel z jejich deskripce jsem získal spíš dojem, že si partička vyrazila na lysohlávkách do lesa, kde se začaly dít věci adekvátní požitým substancím, především na základě popisu pocitů a finálnímu poselství. A v reálu tato skupinka zírala na nějakou vyhozenou starou pračku. Byť bych byl velmi rád, kdyby nás vyspělejší civilizace směřovaly k celistvé harmonii a expanzi vědomí. Nebylo by ale pro ně potom jednodušší a efektivnější se vyjevit všem obyvatelům Země? Než spoléhat na tyto mediální reprodukce, jejichž věrohodnost je hodně na hraně. ()

Reklama

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Skupinka Čechů se rozhodla natočit ryze americkej dokument o UFO, ve kterym nikomu neřeknou nic víc než všichni Američani před nimi. Proč, sakra, když mám nápad a prostředky, neseberu všechna data všech zemí, vlád, svědků a zastánců, abych stvořil ucelenej pohled na danou problematiku a jednou provždy vydal stanovisko „Jsou tu, KURVA!“? Takhle z toho má jeden dojem, že ufoni lítaj jenom po Americe (těch pár zmínek ze zbytku světa fakt nestačí). Příště natočte australskej dokument o tom, že je Země placatá! ()

Robopes 

všechny recenze uživatele

Tak poté, co se tam objevil Vachler jako tvůrce dokumentu a bylo mu hned jasné, že krávy jsou pohromadě, protože tam někde je UFO, tak sem se začal smát a když pak sám viděl UFO, tak tomu celému projektu "fakt věřím". To je ale náhoda. To ho určitě na to místo naváděli telepaticky mimozemšťani. Hoši takhle degradovat pěknej seriál. Jaktože se o tom údajném setkání v roce 2017 nikde nepsalo. Jakože filmaři a svědci si to nechají pro sebe??? Kecy v kleci! ()

Kennedy_R 

všechny recenze uživatele

Nemám s tím vůbec problém, že seriál natáčeli Češi. Je zde shrnuté vše podstatné a důležité co se v problematice UFO od WWII odehrálo. Pravda je, že většina je z Ameriky, ale také je pravda, že tam jsou nejlépe zdokumentované případy a zpočátku jich tam bylo i nejvíce. A samotný dokument má pěkné provedení a rozhodně nenudí. Taková malá encyklopedie UFO a vyjádření jak se vše neznámé a s možností využití pro armádu raději před veřejností tají. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (1)

  • Vachler tvrdí, že se s fenoménem UFO setkal osobně: „Pořady pro světové televize vyrábíme už několik let, dělali jsme například cyklus o architektuře nebo o světových záhadách. Ten poslední, o UFO, jsem se rozhodl zrežírovat na základě osobního prožitku, který jsem měl společně s větší skupinou lidí.“
    (Duoscop)

Reklama

Reklama