poster

Velké rozčarování

 • anglický

  The Big Chill

Komedie / Drama

USA, 1983, 105 min

Režie:

Lawrence Kasdan

Kamera:

John Bailey

Producenti:

Michael Shamberg

Střih:

Carol Littleton

Scénografie:

Ida Random

Kostýmy:

April Ferry
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ****

  Sympatická konverzační komedie, kterou zdobí velmi civilní a přesné herecké výkony (hlavně díky mužskému osazenstvu jde o jeden z nejpovedenějších castingů osmdesátek), několik velice vtipných dialogů a náramný soundtrack, který rovněž patří k těm vyloženě památným. Jen mi přijde, že se Kasdan mohl za doprovodu těch skvělých songů více režijně odvázat (jako v povedené úvodní sekvenci) a že mohl zaparkovat tu pohodovou vztahovou šarádu v trochu výraznější a hlubší pointě. Je to spíše ke 3*, ale za ty herce, dramatický jemnocit, příjemný humor a Meg Tilly s pružnou hot postavou to vytáhnu na slabé 4*.(25.9.2019)

 • Emzet
  ****

  Český divák může mít s tímto filmem problém. Vzhledem k tomu, že hlavní myšlenkou a vyzněním filmu je ono titulní rozčarování baby boomerů během krize středního věku, a po celý film se neřeší prakticky nic jiného, než "jak žijí hippies dvacet let poté", může neamerickému divákovi připadat, že tento snímek je o ničem. I pak ale naštěstí vše zachraňují výborní herci, kterým se daří navodit atmosféru "kamarádského víkendu".(24.5.2009)

 • golfista
  ****

  Výborná atmosféra navozená jak režisérem, tak civilními (výbornými) výkony všech účastníků setkání. Chvílemi se na vás ta vzájemná soudržnost celé partičky přenese a připadáte si jako na setkání po letech s vlastními přáteli..... Jak Glenn Close nemusím, tak tady předvádí jeden z nejmilejších výkonů, jaký jsem v jejím případě viděl.(25.9.2004)

 • Lacike
  ***

  Spickove herecke obsadenie a renomovany reziser slubovali skvely filmovy zazitok. Ale mna to nenadchlo. Vôbec mi nesadla ta parta ludi a tym padom ma nezaujimali ich problemy. Jedine co ma zaujalo bol skvely soundtrack. Uz len kvôli hercom mi to je luto a pravdepodobne to ostatnym sadne podstatne lepsie ako mne. Takze aj ked film v ziadnom ohlade nie je priemerny, tak mna bavil len priemerne. 5/10.(28.11.2012)

 • Han22
  *****

  Krásný film s naprosto skvostným obsazením a perfektním soudtrackem plným starých pecek. Herci snda ani nehrají, opravdu to vypadá jako by sešla partička starých kamarádů zapařit na chatě přes víkend. A tak se popíjí, hulí tráva, dělají se blbosti a řeší se vážná i nevážná témata, lidi se párují a nikdo nemá na konci chuť odjet a vrátit se do skutečného života. I když všechny svede dohromady smutná událost, film není smutný, spíše pohladí po duši, máte pocit, že s těmi lidmi tam jste a chtěli byste být i nadále. Hodně hodně mi to připomíná pár takových srazů s kamarády, kdy člověk může pokecat i o věcech, na který se většinou nedostane při normálních několikahodinových posezeních v hospodě.(26.3.2009)

 • - Režisér Lawrence Kasdan před natáčením pronajal osamocený dům, kde spolu přesně 4 týdny žila hlavní pětice protagonistů filmu, aby nasáli co nejvíce atmosféru přatelství a vžili se do svých rolí. Po celé 4 týdny také zkoušeli pasáže s filmu. (maarraa999)

 • - Roli Alexe měl původně hrát jako jednu ze svých prvních rolí Kevin Costner. Po dotočení filmu se však režisér Lawrence Kasdan rozhodl pro tajemnější atmosféru filmu a všechny natočené flashbacky s postavou Alexe přetočil, díky čemuž se Kevin Costner ve filmu objeví pouze jako mrtvola v úvodu filmu, kdy je Alex připravována do rakve. (maarraa999)

 • - Hudbu ze 60. tých let k celému filmu vybírala manželka režiséra. (maarraa999)