Skupina bývalých spolužáků se sejde na pohřbu jednoho z nich. Čerství třicátníci potříštění realitou jsou konfrontování se svými dávnými školními ideály. Jejich společný víkend ovlivňuje hlavně to, že zesnulý Alex spáchal sebevražu. Spolu s jeho naivní přítelkyní Chloe prozkoumávají vzájemné vztahy a nevztahy. (Morien)

lamps

Sympatická konverzační komedie, kterou zdobí velmi civilní a přesné herecké výkony (hlavně díky mužskému osazenstvu jde o jeden z nejpovedenějších castingů osmdesátek), několik velice vtipných dialogů a náramný soundtrack, který rovněž patří k těm vyloženě památným. Jen mi přijde, že se Kasdan mohl za doprovodu těch skvělých songů více režijně odvázat (jako v povedené úvodní sekvenci) a že mohl zaparkovat tu pohodovou vztahovou šarádu v trochu výraznější a hlubší pointě. Je to spíše ke 3*, ale za ty herce, dramatický jemnocit, příjemný humor a Meg Tilly s pružnou hot postavou to vytáhnu na slabé 4*. ()

Aky

Velice příjemný film. Civilní atmosféra vytvářená zcela přirozenými a neokázalými hereckými výkony vytváří chvílemi až pocit, že divák je součástí děje. Všechno je zde uměřené, humoru není moc, ale je v podtextu stále přítomný, stejně jako vážné podtóny vznikající už samotným důvodem setkání protagonistů, dramatická linka si udržuje stálý rytmus a napětí, aniž na sebe upozorňuje - výsledek je naprosto uvěřitelný. ()

castor

Pohodlně a mlčky se usaďme do rohu místnosti, abychom nerušili víkendové vzpomínání party bývalých spolužáků, kteří už dávno zašlapali do prachu země své mladistvé ideály. To mi připomíná, že se blíží také můj sraz s bývalými maturanty, snad to bude bez pohřbu a naopak s výborně vybranou hudbou jako v případě Kasdanova kousku!! Tři až čtyři *.. ()

Anderton

Všetko, čo ste chceli vedieť o frustrovaných tridsiatnikoch v 80tych rokoch a báli ste sa opýtať. 80te roky boli zlo, takže bývalým deťom kvetín sa dostáva časom, hádajte čo, veľké rozčarovanie. Ich pocity sú samozrejme univerzálne, takže podobne sa začínam cítiť aj ja a moja generácia. Kasdanovi sa podarilo natočiť akúsi všeobecnú úprimnú výpoveď jednej generácie. Ktorý režisér si to dnes môže povedať? A ktorý sa o to vôbec pokúsil? ()

golfista

Výborná atmosféra navozená jak režisérem, tak civilními (výbornými) výkony všech účastníků setkání. Chvílemi se na vás ta vzájemná soudržnost celé partičky přenese a připadáte si jako na setkání po letech s vlastními přáteli..... Jak Glenn Close nemusím, tak tady předvádí jeden z nejmilejších výkonů, jaký jsem v jejím případě viděl. ()

• Režisér Lawrence Kasdan před natáčením pronajal osamocený dům, kde spolu přesně 4 týdny žila hlavní pětice protagonistů filmu, aby nasáli co nejvíce atmosféru přatelství a vžili se do svých rolí. Po celé 4 týdny také zkoušeli pasáže s filmu. (maarraa999)
  • Hudbu ze 60. tých let k celému filmu vybírala manželka režiséra. (maarraa999)
  • Roli Alexe měl původně hrát jako jednu ze svých prvních rolí Kevin Costner. Po dotočení filmu se však režisér Lawrence Kasdan rozhodl pro tajemnější atmosféru filmu a všechny natočené flashbacky s postavou Alexe přetočil, díky čemuž se Kevin Costner ve filmu objeví pouze jako mrtvola v úvodu filmu, kdy je Alex připravována do rakve. (maarraa999)