Reklama

Reklama

Poté, co utrpěla lehkou mrtvici, se Judith Albrightová neochotně přestěhuje do historického domu s pečovatelskou službou, kde získá podezření, že nadpřirozená síla zabíjí obyvatele. (Prime Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Barbara Hershey v roli moderní fuckující důchodkyně je super a jakkoli mě (velmi) zralé ženy fakt netáhnou, tak krom toho, že je to dáma sympatická, musím zároveň uznale pokývat hlavou, že na svůj věk i sakra dobře vypadá. Proto je i ta následná proměna docela nepříjemná a zhruba v polovině bylo cítit ztísněnou, skoro až klaustrofobní atmosféru. Žel, další Relic se nekoná a pointa filmu je daleko prostší, než jakou jsem si ji v hlavě dopředu vykresloval. The Manor je ve finále úplně obyčejný televizní light horor, který ani neděsí a ani nemá kdovíjak zajímavý scénář. Navíc občas působí podivně umělohmotně. A laciný závěr celý dojem jen potvrzuje. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

To mal byť zábavnou formou podaný strašidelný príbeh, či ako to mám vnímať? Pamätám si famózny, atmosférický horor so staršou pani a dvoch harantoch čo k nej prišli na prázdniny (The Visit). To bola proste jeba (!) z ktorej mal človek perfektný dojem od úvodu až do samotného konca. Áno jasné, viem, tamten snímok bol viac o zábave, pričom tento sa chcel (asi) tváriť vážnejšie, no potom je na mieste otázka, prečo to v prípade “Visit” fungovalo, a toto je viac menej silená záležitosť. Ja osobne som proste dúfal v hutnejšiu atmosféru. Veď ten samotný nápad vôbec nie je zlý. Starobná demencia v konflikte s vidinami, taký námet by mohol ponúknuť omnoho viac, ako len pár nie moc vydarených pokusov o vystrašenie nejakým konárom z Javora. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Objektivně tak na dvě *, třetí jsem přidal až za konec, který jsem čekal poněkud jiný. První dvě třetiny vypadají jako epizoda z Vražd v Midsomeru, které jsou ovšem často strašidelnější a krvavější. Až když do snímku vstoupila magie, začal být zajímavý, i když finále si dokážu představit jako gorefest nebo minimálně děsuplný zánik oběti. Kamera i hudba standardní a triky dostačující, rozhodně ne tragické. Barbara Hersheyová byla v roli Judith obstojná. Námětově by to bylo fajn, kdyby se většina naštěstí krátké stopáže tak netáhla, anžto mytologie má svůj temný půvab. ()

peter12 

všechny recenze uživatele

Film najprv ukazuje  jednoduchý detektívny príbeh o babičke, ktorú jej blízky dajú do domova pre seniorov a tá tam začne mat podozrenie, že jej niekto ide po krku.  Film toho moc neponúka. Ten bubák z gaštanového dreva by nevystrašil ani môjho syna, nieto mna. Ale prvá polovica bola celkovo v pohode, bola tu nejaká atmosféra a trošku mi to pripomenulo gothiku. Lenže potom celkom vybočil a bolo z toho lacné čarodejnícke fantasy. Hlavne ten koniec mohol byt oveľa záživnejší, tam som práve myslel, že sa konečne film trocha predvedie, ale nič zasadne sa nestalo, ani tam. Keby tam nehrala Barbara, film by bol oveľa menej znesiteľnejší. Jej výkon bol vynikajúci a hlavne realistický. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Geronty v domově důchodcu straší zakrslí entové. Na pořádného bubáka nezbyly prachy a podle toho to dopadlo. I efekty měly kvalitu kategorie C a níže. A protože režisérka neovládá ani práci s amtosférou, musela se soustředit na příběh jako takový. A i to byla tragédie. Vlastně se tu opakují jen klišé, které jsou pro podobné filmy charakteristické. Barbara Hershey už má to nejlepší dávno za sebou, ale její přítomnost je to jediné, co snese alespoň nějaké měřítko. 10% ()

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Stimson House v Los Angeles. (noelcoward73)

Reklama

Reklama