Apríl

• Česko Apríl, apríl (více)

Skupina vysokoškolských studentů jede slavit svůj poslední školní rok do vzdáleného ostrovního sídla, které zdědila jejich kamarádka Muffy St. John. Zábava, protknutá aprílovými žertíky, je v plném proudu, když se několik studentů ztratí. Zdá se, že kolem řádí brutální vrah. Telefony jsou hluché a cesta pryč není možná dříve, než v pondělí, v očekávaný aprílový den. Jsou ale drastické vraždy skutečné, nebo jde jen o nepodařený aprílový žert? (-bad-mad-wolf-)

Han22

V pořadí druhý aprílový slasher roku 1986 a možná i celkově. Narozdíl od Masky smrti tohle funguje přesně naopak - nulové napětí, nulové gore, vraždy co nejsou vidět, nuda, ale ve finále přichází tak výborná pointa, že mě posadila na prdel. Díky ní pomíjí pár mých předchozího výtek a dávám o hvězdičku více, než jsem plánoval. Nicméně tu předchozí nudu to nesmaže. ()

Gorehound

Ja tento film jednoducho zbožňujem, odkedy som ho pred rokmi videl po prvýkrát. Pekné 80´s chicks, skvelý príbeh, i keď chápem, že pointa môže na každého pôsobiť inak, perfektné prostredie, parádne spracovanie(vrátane hudby). Slušne tu funguje i napätie a niekoľko ľakačiek, vraždy sú zväčša offscreen, ale vôbec mi to nevadilo. Posledných niekoľko minút je jednoducho geniálnych. Jeden z mojich najobľúbenejších all time classics! ()

choze

Do rezidence na ostrově přijíždí partička študáků. Příjemná hostitelka se ale záhy mění v roztržitou, nervózně se usmívající podivínku a študáci začínají jeden po druhém mizet... Po (černých) vánocích, haloweenu, pátku třináctého, valentýnu a čertví čem ještě došlo i na apríl. Tvůrci se zároveň inspirovali Deseti malými černoušky Agathy Christie a zadařila se jim osvěžující vyvražďovačka, která nesází na krvavé vraždy, ale na humor a napětí. V hlavní roli Amy Steel z druhého PÁTKU TŘINÁCTÉHO. ()

eraserhead666

On ten film má dobrý sekvence, např. scéna s obrazem je velmi vydařená a působivá, nebo holka s nožem, mrtvý studentík v lodi pod podlahou, ale celkové vyznění toho filmu ho docela shazuje. Možná je tak netypické, revoluční a experimentální, že na něj nejsem dosud připraven, ale působilo na mě obrovským WTF dojmem. Což si vykládám jako chybné a špatné. Možná je to ale i tím, že mě ten film uspal a tak 10 minut ve středu filmu jsem si dal dvacet. Pořád čekáte na něco, co vůbec nepřijde. A to je zápletka toho filmu, jeho pointa. Trošku nechápu, čím si zrovna tenhle film zasloužil remake. Možná za trest. 2,5* ()

fisus

U filmů z 80.let jsem zvyklý neřešit nelogičnost děje,ale tohle bylo vážně podivné.Chlápkovi skřípne loď hlavu,oči mu tečou z důlků,jeho kamarádi na to koukají a v další scéně už se v klidu smějí a baví se,jakoby se nechumelilo.A ten závěr jsem bohužel znal dopředu z dokumentu o slasher žánru Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film.Ale i tak jsem se na to rád podíval.Osmdesátky jsou osmdesátky. ()

• Natáčelo se převážně v Britské Kolumbii v Kanadě. (Chatterer)
  • Ve Francii vyšel film pod názvem Weekend of Terror, v Německu pak jako The Horror Party. (Chatterer)
  • Film byl inspirován novelou Agáty Christie "And Then There Were None". (Chatterer)