Otýlie a 1580 kaněk

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Československo, 1965, 10 min

Jiří Šafář

Karel Höger

Surrealismus a absurdní humor v nejlepší kvalitě.(18.9.2011)

trochu psycho, ale dobré....(6.1.2010)

Tak tohle je fakt masakr. Výborný nápad, výborné zpracování, výborný humor a samozřejmě výborně namluvené Karlem Högerem.(14.7.2012)

Otýlie uměla plno věcí, hrála dokonce koledy na housle :-) chudák holka a ty její kaňky. Se pak člověk nemůže divit, že spotřebovala lahvičku inkoustu za dopoledne :-) to si pamatuju do teď. A že už za mě to nebyla žádná novinka tenhle animák :-)(28.12.2015)

Jo, kde jsou ty časy odpoledních Pásem pro děti v kině.(24.8.2003)

Animovaný film o holcicce Otýlii, která se pri psaní zaspiní inkoustem tak, ze se musí vykoupat ve zmizíku.To ale zpusobí, ze zacne být neviditelná a Otýlii zacínají problémy...(11.5.2003)

Surreálné, ale milé. :) Je to takový o deset let starší předchůdce Macha a Šebestové, za kterými též stojí Macourek, některé scény jako by jim z oka vypadly. Zaujalo mě, že už tehdy existoval zmizík a rovněž že číslo 1580 je dělitelné sedmdesáti devíti, jak se zmiňuje na začátku. O posedlosti Miloše Macourka čísly svědčí i další pohádky Cecílie 470, Ostrov pro 6000 budíků nebo moje v dětství oblíbená knížka Jakub a dvě stě dědečků.(4.2.2017)

• pursulus

Hodnocení nezávislého pozorovatele s razítkem a podpisem.¬         Hrubě přeceňovaný snímek těmi, kdož naň vzpomínají jako na zážitek z dětství ovlivnění jmény výborného scénáristy M. Macourka a ne méně výborného herce a vypravěče K. Högera. Já, jakožto objektivní pozorovatel, podávám následující výnos:¬                 Slabá animace (*); slabší nápad (**); řadové ztvárnění — kamera, hudba, střih (**); velmi dobré namluvení (****).¬                 Celý snímek drží tedy nad vodou velmi dobré namluvení K. Högerem. To nestačí na více než slabší průměr.¬                 [razítko; nezávislý pozorovatel pursulus](29.8.2017)

Skvost animovaného filmu, každopádně povedený s absurdnostmi. Hodnocení: 80 %(12.8.2012)

Animace trochu slabší, ale plnící pero, kaňky a zmizík mi připomněl 1 stupeň na základce :-)(5.5.2012)