Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

Vesprem

Očekávala jsem, že film po pár minutách otráveně vypnu. Můj předpoklad, že půjde o uhádanou komedii se splnil, ale, přestože to běžně není můj šálek čaje, tuhle uhádanou komedii jsem dokoukala. A docela jsem se i pobavila. Sandra Nováková nikdy nebyla moje oblíbená herečka, ale tady jsem jí žrala. Její role podle mě nebyla jednoduchá, ale ona v ní perlila. Klobouk dolů. Co se mi opravdu nelíbilo, byla závěrečná bitka, ale k té celý film směřoval a bohužel nepřekvapil. Já se pobavila. ()

Mermaidee

Pustila jsem si komedii....až na to, že to komedie vůbec nebyla. Dost depresivní sonda, na kterou už asi nebudu mít nikdy chuť. ()

Pettte69

Větší blbost jsem dlouho neviděl. Jedna hvězda za posledních asi 8 minut, které za něco stály. Jinak ztráta času, vtipné to vážně není....👎 ()

doubravkaa

Vůbec nic jsem od toho nečekala, pustila jsem si film k uklízení. :-) A byla jsem příjemně překvapená. Některý místa byly fakt vtipný. U hádky o papírek Sandře Novákové úplně cukaly koutky. :-) A Jitka Čvančarová vítězně mávající urvaným příčeskem byla taky boží. Za mě dobrý! ()

NinetyOne

Taková zvláštní oddychovka, která na mě bafla na Netflixu a v kinech jsem ji vůbec nezaregistroval. A to je dobře, protože mě film nijak zvlášť nezaujal, musel jsem ho koukat na dvakrát, protože jsem usnul nudou, ale pár vtipných scén tam bylo. ()

lineker

Homolkovi-Hádkovi? Doufám, že ne. Protože této klasice, by nemohla tahle excentrická, přiblblá rodinka olizovat ani kotníky. Kvintent hloupých, alkoholem posilněných individuí na 80-ti metrech čtverečních, které tam dotáhlo čecháčství. Tedy doufám čecháčství x 4, protože stále věřím, že s tímto národem to ještě tak zoufalé není. I když takových Hynků Čermáků je stále více. ()

janka007

Tohle byl zvláštní zážitek. Vlastně mi to přišlo jako dobrý nápad, ne úplně špatný scénář, ale zpracování na první dobrou - lidi se hádají, žánr filmu není jasný. Vtipné to není, spíš protivné, dlouhé a stále se opakující. Nadhled, stylizace nula. Kéž by tam obojí bylo, najednou by ta rodinné tragikomedie mohla mít mrd, takhle se jen snaží být něco, ale co - těžko říct. Méně takových filmů, ideálně žádný. ()

Helenaprazak

Na začátku se mi zdálo, že je to úplně hrozné a že bude nejlepší to vypnout. Pak jsem se dodívala, ale kdybych to vypla, o nic bych nepřišla. Nehrála tam snad jediná kladná postava, možná jen sestra těch dvou “povedených” bratrů, ale ta se objevila jen na chvilinku na konci. Jedna manželka horší než druhá. Čvančarová i Nováková to zahrály skvěle, ale ta koncentrace zla, hlouposti, závisti, lží, intrik, přetvářky, pomluv a manipulace, na mě byla trochu moc. A nic jiného tam nebylo, žádný děj, žádný boj dobra se zlem. To se nepovedlo. ()

Kelinej

Konverzační komedie z uzavřeného prostoru mám rád. Tato však byla až na pár vtipných momentů slabá a trapná. Ale líbily se mi kulisy. ()

vaclavka78

I když je posledních pár let poněkud přePrachařováno, tak se mi tahle komedie líbila. Je to opravdu ze života. Nasmála jsem se. Čvančarka je geniální "Karen", Čermák nezklamal a Nováková sympatická blbka. Za mě super. ()

MarekTulen

Strašně bych chtěl vědět kolik minut jsem se u toho smál, podle mě tak pár sekund, je to dost? Podle mě na 90+ minut rozhodně ne. Tohle nemůže být bráno jako komedie, však tam jen něco řeší, řeší a řeší, neřeknu kdyby to bylo v rámci komedie, ale však to byla natahovaná nuda a nevěděl jsem jak se zabavit. Jediné co tu musím pochválit je jedna 5ti sekundová scéna, která byla fakt humorná a maximálně tak Prachaře. ()

Tomgunses

Super bžunda, poukazujíc na typickou "luxusní" českou povahu. Lepší než Vlastníci. Řekl bych, že nízké hodnocení dávají ti, co se tam možná vidí, co mají podobný charakter... Do tohoto kousku jsem neměl rád Čvančarovou ani Novákovou, tady dávám za jejich výkon o hvězdu výše. 85 % Děkuji, už dlouho jsem se takhle parádně nebavil. "Vážně mě teď budeš opravovat z vlastivědy?" "To je personál, ne jako ty." "Dám ti druhou facku a bude to plachta, jó?" ()

Korpy22

Vtipna komedie z prostředí klasické české rodiny. Karikaturně vykreslené postavy, které se sejdou v jedné místnosti, aby se pohádali o dědictví. Herecké složení v podobě Čvančarové, Čermáka, Prachaře a dalších skvěle funguje. Kamera je svižná, příběh nestojí, a vtipy jsou po většinou vtipné. ()

SueMe

Skvelá zábava, pri ktorej sa nasmejete a uvedomíte si, že sa netreba brať príliš vážne. Aj hlúposť a trapnosť môžu byť lásky hodné. ()

Enon

Film, kde se celou dobu lidé hádají a nedokáží se shodnout na jediné věci, je pro Čechy jako dělaný. Cílovka je určitě trochu někde jinde, já jsem se ale přesto bavil a některé momenty mi přišli extrémně komické a dost reálné. Celou dobu se to vlastně odehrává jen v jedné místnosti, ale díky vtipným scénám to vlastně vůbec nehraje žádnou roli. Herci jsou vybraní skvěle a do svých rolí parádně sedí. Píseň, která zde hraje je také dost v pohodě. Ovšem v jádru se jedná tak nějak o prvoplánový film, který úplně ničím neokouzlí ani nenadchne, když ale nevíte co s časem, tak jako výplň poslouží skvěle. Hodnocení tudíž dávám 61% ()

Filumena

Tuzemská konverzační komedie je opravdu sonda do mezilidských vztahů. Můj známý hrobník nám vypráví historky jaké se odehrávají přímo po uložení rakve do hrobu. Mohl by psát scénáře pro Hollywood. Jak se jedná o prachy dějí se neuvěřitelné věci. Film mne pobavil, rvačka byla dokonalá, závěr smutná realita. ()