Jesus Christ Superstar (TV film)

Jesus Christ Superstar

Muzikál

Velká Británie, 2000, 107 min

Nick Morris

Oproti původní verzi, mnohem lepší výkony (jen Jidáš halsově pokulhává a Ježíš je vizáží nedomrlý). Zbytek výborný. Na projevu herců je znát, že se ansábl přestěhoval z londýnského jeviště před filmovou kameru a tak mají tendenci hrát i pro zadní řady. Moderní pojetí je v pořádku, sedí mi mnohem víc, než hippie verze z roku 73 (což tenkrát taky bylo moderní, že).(8.6.2010)

• Hromino

Pokud vám Ježíš připadá ve filmu jako namyšlený frajírek, apoštolové jako banda agresivních gaunerů a další postavy dojíždějící akorát na sešněrovanost vůči televizní insenaci, je přece jen něco špatně. Teda přiznám se, že nejsem křesťan, ale jestli i mně připadá tenhle film jako výsměch proti křesťanství, přece jen to něco znamená. Alespoň že I Don't Know How To Love Him a představitelka Magdalény za něco stála...(21.1.2010)

Celkove druhe zpracovani tohoto klasickeho muzikalu, ktery jsem mel moznost videt a musim uznat, ze se mi velmi libil. Cely je zahran a natocen velmi zive, rychle, moderne, samozrejme kvalitne zazpivan a podle meho nazoru slusne zahran (ale Máří Magdaléna jednoznačně boduje). Toto zpracování mě velmi zaujalo. Doporučuji(24.3.2004)

Jesus Christ Superstar mě provází od dětství. Miluji ho a Heaven on their minds je má vůbec nejoblíbenější píseň. Bohužel, tohle se skutečně nepovedlo Je vidět, že se jedná o divadelní provedení a jsem si jista, že sedět ve West Endu, tak nedýchám napětím, jako se mi to teď stalo v Karlíně. Musím uznat, že Jerome Pradon je perfektní Jidáš a ráda ho zařadím vedle Dana Barty, Murraye Heada, Carla Andersona a Honzu Toužimského (Jdete do Karlína a pochopíte). Jenže stěží jeho perfektní hlas zachrání mizerný zbytek. Přijde mi, že Glenn Carter nepochopil, kdo je Ježíš Kristus a udělal z něj s prominutím natvrdlého dementa. Rennee Castle je nevýrazná a Tonyho Vincenta v roli Simona Zelotese považuji za urážku. Tři hvězdičky dávám za nenapodobitelnou hudbu a fakt, že vím, o jak kvalitní dílo se ve skutečnosti jedná.(13.3.2011)

No dobře. Samozřejmě, že původní filmové zpracování z roku 1973 bylo daleko lepší, ale proti tomuto vcelku nic nemám. Navíc se mi velmi líbil Jérôme Pradon v roli Jidáše. Dále pak This Jesus Must Die bylo také velmi dobře provedené. Jinak proti celkové stylizaci nic moc nemám, ale bohužel to není zrovna můj šálek kávy. Ale i tak je hvězdička navíc za Rika Mayalla a jeho "vystoupení". Z jeho obličejových variací mám skvělou náladu ještě teď. :o)(15.1.2011)

• - Jérôme Pradon (Jidáš) v rozhovoru přiznal, že měl problémy s rozsahem písní v Jidášově rejstříku a že v živém muzikálovém vystoupení před publikem by tuto roli asi nebyl schopen uzpívat. (Morien)

• - Glenn Carter se vyjádřil, že Ježíše hrál spíše jako politického vůdce, kterému se věci vymkly z rukou, než jako božským duchem obdařenou bytost. (Morien)