Reklama

Reklama

36. komnata Shaolinu

  • Česko 36 komnat Šaolinu (více)
Trailer

VOD (1)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (244)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Mladý San Te (Chia Hui Liu) se, stejně jako jeho spolužáci, znelíbí místnímu generálovi, který utlačuje nevinné, a je nucen opustit město. Vydává se do Shalinského kláštera, kde by se chtěl naučit kung-fu a jednoho dne se vrátit, a pomstít své rodiče i přátele... Ač tento film stejně stár jako já, a ač je jednou z legend, nějak se podařilo že jsem jej nikdy neviděl. Ale to jsem nyní napravil, a tak si mohu i tuto legendu odškrtnout ze svého seznamu. Co se příběhu týče, tak film nenabízí nic originálnější než desítky podobných asijských filmů - mladý klučina se naučí kung-fu (karate, taekwondo,...) a nakope všem zlounům zadnice. Čím ale tento film vyčnívá je naprosto skvělý výcvik hlavního hrdiny v Shaolinském klášteře - alespoň co se týče prvních pár komnat (bohužel většina ostatních byla prolítnuta tak nějak hopem, což je trochu škoda)... ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Ja neviem, keď vidím v starom kung-fu filme, pokus o zmysluplnejší príbeh, nie som dvakrát nadšený. Povedzme si pravdu, vždy išlo a ide o bojové scény, čím sú nápaditejšie a originálnejšie, tým lepšie. Preto nedám nikdy dopustiť na staré JackieChannovky alebo BruceLeehovky. 36th Chamber of Shaolin považujem za podarený Kung-Fu film, hlavne časť z tréningom bola geniálna a nápaditá ako som už spomínal, ale to ostatné mi prišlo také nedoladené, človek celý čas na niečo čaká a nakoniec nič. Narážam na koniec. Záverečný fight mal byť tým pomyselným vrcholom príbehu a oni ho ani nedokončili a to som videl uncut verziu. Jediné čo si z toho zapamätám je ten drsný tréning. Škoda ale páčilo sa mi to. ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Legendární fyzický trénink kung fu v buddhistickém chrámu Šaolin stále hodně baví (i vtipem), klidně mu mohlo být dopřáno ještě víc prostoru (spoznáme jen asi 10 komnat z celkových 35). Naopak historický příběh cílevědomého, angažovaného studenta ve vzpouře proti utlačovatelům výrazně zaostává a nevyčnívá z dobových žánrových klišé ani hongkongských "béčkových" standardů. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Pane jo. Dlouho jsem se šaolinským filmům vyhýbal, protože kung-fu zas tak nemusím. No byl jsem mile překvapen. Za to čtvrtstoletí 36 komnat vůbec nezestárlo. Skvěle jsem se bavil u výborně vymyšlených jednotlivýck komnat a i bojové scény se mi hodně líbili. Tak hodnotím jako nefanoušek žánru asi maximalně jak můžu. ()

erl 

všechny recenze uživatele

Naprostá řežba! Určitě vrchol produkce studia Shaw bros. Vypadá to na nudu ale to pouze do doby než se děj přesune do Shaolinského chrámu kde začíná nejlepší výcvik jaký jsem měl zatím v kung - fu filmech možnost shlédnout. Ke konci už malinko ztrácí film na tempu ale vše skončí akorát a zachová v divákovy velmi kladné pocity. Musím vyzdvihnout choreografii a nápaditost soubojů které se povedly na výbornou. Skvělá zábava a určitě povinnost pro všechny kung-fu fandy. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (6)

  • V Česko-Slovensku bol film prvýkrát distribuovaný na VHS v skrátenej verzii (cca 82 min), ktorá neobsahovala scénu v 1. komnate, zábery so symbolom svastiky a ani niektoré ďalšie scény. (Piri)
  • Na 24. Asijském filmovém festivalu získal film první místo v kategorii „Best Martial Arts Award“. (HellFire)

Reklama

Reklama