Reklama

Reklama

Zpátky do divočiny

  • Austrálie Back to the Outback (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Na první pohled z nich jde sice strach, ale ve skutečnosti mají srdce ze zlata. Právě utekli ze zajetí a hledají domov. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (28)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Hadice, molochyně (nevím jak se píše samička od molocha tak to zkusím takhle), škorpion a pavouk utíkají ze zoo do divočiny a po cestě přiberou teplou a metrosexuální koalu .    Snaží se je chytit chlápek ze zoo s jeho synem a to je celý film.  Bohužel je to krátké a chybí tomu humor i hlášky. jedna z mála je vtipných je koleso hovínek se roztočilo.  80 procent ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Je to hrozně divně koncipované. Už jenom to, že Australané udělají animák, ve kterém jsou v hlavní roli roztomilá hodná smrtelně jedovatá zvířata je hrozně divné, kór když u nich zakazují takové pohádky, ve kterých je tenhle typ zvířat představován jako nijak nebezpečný. A tady kromě té koaly Hezounka (který se k nim stejně připojí omylem a brát je jako přátele/rodinu je začne brát až o dost později) jsou smrtelně jedovatí a nebezpeční všichni a přitom jsou uděláni co nejvíc roztomile, u některých postav až moc (Nigel). I ta jejich cesta ze zoo do divočiny obsahuje podivně vedená místa - třeba to s motorkáři do toho moc nepasovalo, působilo to spíš přehnaně a ta pomsta hovniválů s krátkým prolomením čtvrté stěny je taky dost diskutabilní. Ale když pominu tohle, žáby a přehršel fekálního humoru (kterého tam sice celkově nebylo tolik, ale v jedné části je ho skutečně požehnaně, takže to na částečně pokažení mých dojmů postačilo), tak je to celkem fajn a přiznávám, že v některých místech jsem se u toho i celkem bavil. A líbilo se mi na tom i to, že to není černobílé a jak ze zvířat, tak z lidí se to nesnaží dělat jen kladné nebo jen záporné bytosti. V tomhle je to vyspělejší než drtivá většina českých filmů, minimálně :D Btw, nejlepší postava je bezkonkurenčně Frank. Toho jsem si zamiloval hned jak se tam objevil. 3* ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Silnejšie tri hviezdy, bolo to síce prepchané vecmi, ktoré sme už niekde videli a bolo to neskutočne nerealistické (jasné, viem, je to rozprávka, ale predsa, dobre to trafil užívateľ Trajektt), ale bolo to slušne animované, malo to spád, akciu, občas aj dobré pesničky, takže lepšie tri hviezdy určite. Dcérke sa to páčilo, ja som pri tom zaspal, ale pozrel som si to kvôli hodnoteniu neskôr, takže fajn. ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla nuda po australsku anebo néé? Tvůrci si vzali na paškál stokrát ohrané klišé, kdy se nespokojení obyvatelé australské ZOO rozhodnou změnit své stereotypní životy útěkem do divočiny o které vůbec nic nevědí, jelikož odmalička vyrůstají v klecích, tedy v těchto případech spíš v teráriích. Vidíme zde mnoho podobností a vykrádaček z jiných animáků jako jsou Hledá se Nemo, Rango anebo Madagaskar. Sice nevím, co bylo prvotním záměrem tvúrců, ale jestli to bylo seznámení australské fauny těm nejmenším, tak to se nepovedlo, jelikož i já jsem tápal u některých živočišných druhů, co jsou vlastně zač. Anebo to také mohlo být polidšťování zvířátek, které jsou nejnebezpečnější na naší planetě a tvůrci jim dali lepší vlastnosti než které mají, aniž by brali ohled na realitu. Protože, když se v reálu potkáte s roztomilým hadem tajpanem, kterej má bezmála tři metry a je nejjedovatějším hadem světa, tak vaše šance na přežití je nulová. Anebo se tvůrci snažili ukázat hlavně těm nejmenším, že nesuď vnitřek podle obalu a to myslím hlavně tím, že co je ošklivé bývá většinou hodné a néé zlé a bez komplexů. Což samozřejmě také není pravda, jelikož se stačí podívat do politiky, kolik tam sedí zakomplexovaných tajpanů a molochů, kteří si vybíjejí svou zlost na ostatních anebo se stačí podívat do historie, kolik zakomplexovaných ošklivých většinou knírkatých pánů rozjelo svou pomstu proti společnosti. Jediným kladným a hlavně krásným hrdinou tohoto animáku byl koalí samec přezdívaný Hezounek, který má naopak ty nejhorší lidské vlastnosti a to včetně narcisismu, arogance, pýchy ad. Jednoduchý a předem průhledný příběh, který přesvědčí hlavně ty nejmenší diváky, že i had zabiják je přítel. No prostě, tohle převracení reality musí začínat už od kolébky a tak, když se nejedná o barvu kůže anebo rovnost pohlaví, tak ten mozeček vymyjem už těm nejmenším aspoň tím, že jim budem ukazovat, že to, co je nebezpečné a čeho by se měli obávat je vlastně hodné a že to jsou jen předsudky zlých a povrchních lidí jako jsem já a proto pozdravuji budoucí plavce, kteří se půjdou zaplavat bez bázně a hany mezi hejno přátelských krokodýlů. Takže i když mám rád animované filmy a jsem schopnej překousnout skoro všechno, tak tohle prostě néé a proto dávám 50% a to s odřenejma ušima. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Roztomilá jízda pro nejmenší, kteří BttO ocení určitě nejvíce. Jde o milou, roztomilou a akcí nabušenou bláznovinu. Takový australský Madagaskar, který díky střímné stopáži nezačal nudit. Cením i animovanou verzi národního pokladu, Stevea Irwina, kterým se hlavní "padouch" inspiroval. Hlavní dvojice skládající se z Taipanky a Hezounka je fajn a jejich společné scény někdy dokonce i baví. Film jako takový se pohybuje jen lehce nad průměrem. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Postava Chaze Hunta (Eric Bana) je z velké části vzhledem i profesním zaměřením inspirována známým australským lovcem krokodýlů Stevem Irwinem. Ten se zde ve své animované verzi dokonce objeví. (ArsenalEagle)

Reklama

Reklama