Motiv?

(seriál)
všechny plakáty
Dokumentární / Krimi
Izrael, 2020, 4x30 min

V Jeruzalémě roku 1986 postřílí čtrnáctiletý kluk svoje spící rodinné příslušníky. Dokumentární seriál, ve kterém zasvěcené osoby řeší, co se tenkrát vlastně stalo. (Netflix)

*CARNIFEX*

Hneď od prvej minúty, prvého záberu som tušil, že pôjde o spŕšku autentických záberov a s tým spojené výpovede z onoho zločinu. Ja to fakt nechápem. Ako je možné, že sa Netflix dostáva k takýmto podkladom. Kde berie tie materiály, ako je možné sa k ním dokáže dostať. Každopádne, toto je opäť nesmierne drsná, myseľ zarážajúca skúsenosť, podaná klasicky po Netflixkovsky, ktorej sa dá vytknúť len málo čo, pokiaľ máte radi tip dokumentov, ktoré sa opierajú o fakty podané množstvom video či foto záberov z reálu. Ono, vo výsledku nie je tak emocionálne poňatý, je pomerne chladný, no stále lepšie ako sa pozerať na amatérskych hercov z “ID”. ()

Pilda17

Solidní dokument, který nám ukáže čtrnáctiletého kluka, který bez slitování a emocí zavraždil čtyři členy rodiny. Za takovou vraždu 9 let je směšný, do teď nikdo nechápe motiv a nejspíš ani on sám. První dva díly jsou zajímavé, druhé dva už zbytečné. ()

luka4615

Vtahující nosné téma, které je ale bohužel utopeno pod repetitivní slupkou. Této minisérii by rozhodně prospělo, kdyby měla minimálně o jeden díl méně, jelikož ke konci se ze zajímavého případu stával zoufale nezáživný. Škoda. (Netflix) ()

KangKun

Doporučuji shlédnout díl pořadu 48 hodin, děsivé tajemství jedné rodiny. Velmi podobný případ, kdy chlapec slyšel hlas a vystřílel rodinu, jen to někteří přežili, v dospělosti zavraždil znovu, svou ženu a neteř. Dost mi to připomíná co popisoval chlapec zde.. https://youtu.be/MyfatcfYmjw Také to ale působí jako velmi chytrý plán s řádnou dávkou trpělivosti, kterou inteligentní psychopaté vlastní. Byl dokonalý náctiletý kluk, všichni tak o něm mluvili a často dost naivně. Stejně tak o té rodině. Už ty úsměvy na začátku mi přišly děsivé a falešné, perfektní rodinka navenek má skoro vždy doma peklo a perfektní osoba skoro vždy něco skrývá. ()

Warhorr

Ufff tak to bylo síla. Tomuhle cápkovi pojem Svátá země nic moc jako dítěti zřejmě neříkala. Proč to vlastně udělal ? Odpověď zná jen on a jeho právník. Jako 14 letý nepostřílíte svoji rodinu pro nic za nic. Sice do půlky se to tak pořád jeví, protože zachovat si takovej poker face před policií, soudem, školou a všemi ostatními není jen tak. I já jsem v jednu chvíli myslel, že mu prostě jen hráblo v hlavě. Kdepak, všechno má svůj důvod. Škoda jen, že už se ho asi nikdy nikdo nedozví. Rozhodně by mě ofiko verze zajímala. Na závěr bych ještě rád podotknul, že záběry z místa činu jsou docela síla. Krev od podlahy až ke stropu a hlavně žádná cenzura. Nejsou zde rozkostičkované tváře obětí apod. Celkem jsem čuměl, s tímhle jsem se setkal poprvé. Určtě jeden z nejpovedenějších letošních true crime. ()

sunfreedom

Tohle je z té spodní poloviny true crime sérií. Samozřejmě velký problém je, že se jednalo o nezletilého, takže materiály nejsou. Otázka tedy zní, zda by nebylo lepší udělat 90m dokument, protože bez vycpávek a zbytečností by to tak akorát vyšlo. ()

Loreleis

Pribeh kluka,ktery využil ke svemu nejlepsimu prospechu skutečnost,ze byl prvním vrazdicim dítětem v Izraeli. V 80.letech si proste s takovym dítětem neuměli poradit (doufám, ze dnes uz je to jine). Dokument mohl byt asi o dil kratsi,ale jeho obsah nese sílu. At uz se v rodine delo cokoliv,verim,ze existovalo i jine reseni,nez vzit M-16 a vsechny zavrazdit. ()

rublik05

Zajímavý případ, o kterém jsem dosud nikdy neslyšel, o to víc mě mrzelo, že je celý dokument tak nešikovně zpracován. Jednak je poměrně nudný, stopáž je strašně přemrštěná, dostupné informace by se v pohodě vešly do hodinového dokumentu. Dále si nešlo nevšimnout neustále se opakujících záběrů, které celkový dojem neskutečně kazí a diváka to akorát tak naštve. Vlastně si vůbec nejsem jistý, co mi vlastně minisérie dala, teda kromě rekapitulace a popisu celého kriminálního činu. Ve finále z toho celého mám velmi smíšené pocity, příběh mě zaujal, zpracování však mohlo být mnohem kvalitnější. Podle mě jen zbytečně nevyužitý potenciál. 4/10. ()

Maraboy

Rozhodně zajímavý a tajuplný případ o jednom náctiletém vrahovi. Ovšem příběh o něm, nám toho moc neodkrije a celkem se v závěru stále opakuje, navíc nepřináší nic nového. Zbytečně dlouhý. 40% ()

Maud164

Měl by to být zajímavý true crime dokument z Izraele 80. let, ale vnímám ho jako nevyužitou příležitost. Místo čtyř dílů by stačily tak dva, s vypuštěním neustále se opakujících stejných záběrů. Na čtyři díly mělo být mnohem víc faktů, výpovědí. Působivé to bylo, ale mám pocit, že jsem za investovaný čas nezískala "uspokojivý", nebo aspoň čitelnější závěr. ()

Zuzi.Bell

Lidičky...Nechci dělat odborníka,ale ten kluk byl jasnej sociopat....Nikdo do ty rodiny neviděl,ale on byl tak chytrej a klidnej,až hruza...ten nepotřeboval žádnej důvod...A vůbec,proč takový monstra pustí zpátky mezi lidi...A ještě má rodinu...Kdy ho zase osloví zelený muzicek...?.Jinak seriál zbytečně natahovanej...Klidně stačil jen jeden díl...A kdo mě osobně rozčiloval,byla ta reportérka....A teď se jdu hlídat,mám tu dva malý andilky 🤣🙈 ()

avogrebnork

Pecka. Neskutečný. V té rodině bylo samozřejmě něco velmi špatně.  Kluk byl úplně normální takže něco hnilo pod povrchem. Velmi dobře a syrově zpracované. ()