Série(2) / Epizody(7)

Detektivové Sarah Collinsová a Steve Bradshaw jsou přivoláni k tragické nehodě, k níž došlo na věžáku Portland Tower v jihovýchodním Londýně. Na místě najdou těla zkušeného policejního důstojníka Hadleyho Matthewse a patnáctileté libyjské uprchlice Fary Mehenniové. Na střeše budovy objeví Sarah vyděšeného pětiletého chlapce a nedávno přijatou policistku Lizzie Adamsovou, kteří jsou jedinými svědky zločinu. Krátce před vyšetřováním Lizzie za záhadných okolností zmizí. Jak pátrání postupuje, případ se začíná vymykat kontrole a Sarah se Stevem zjišťují, co to vlastně znamená být policistou. (Cinemax)

Unrealik

První série byla slabší (respektive měla "slabší zápornou postavu" - přece jen si myslím, že takové vyhrocení by v ČR aspoň zatím nenastalo). Druhá byla lepší. Jestli bude třetí, tak se klidně podívám. ()

Naby

Kriminálek je už dneska celá řada. Takhle mě zaujala tím, že je trochu jiná, než ty všechny ostatní a alespoň u mě mi připadá, že se nesnaží nic kopírovat. Nejde tedy o klasické, americké "bum, bum, prásk, efekt", ale o promyšlenou záhadu, kterou je potřeba rozluštit. Jenotlivé střípky si tak musí divák může nechat poskládat, nebo hádat jak to bylo už sám. Což jen zlepšuje napětí a dramatičnost. Rozhodně ale seriál není dobré podcenit a je dobré být opravdu ostražití, není to zábava na žehlení. V opačném případě vám může utéct nějaké vodítko a budete muset jen sedět a čekat, než vám dají další, tedy ochudíte se o zábavu s hádáním co se stalo. Celkem 4,5* ()