Na mě se můžeš spolehnout

You Can Count on Me

Na mňa sa môžeš spoľahnúť

USA, 2000, 111 min

Další velice příjemné překvapení. Poměrně jednoduchá zápletka, poměrně obyčejné prostředí a přesto pět hvězdiček? Je to tak, Laura Linney je fantastická, ale pozadu nezůstává ani Adam LeFevre a dětská hvězdička Rory Culkin. Pokud máte rádi obyčejné filmy, tak jste na správné adrese a odnesete si neobyčejný zážitek.(15.7.2005)

Ukážkový film o živote. Žiaden veľký art, alebo sofistikovaný konverzačný maratón. No jednotlivé medziľudské putá držia ako prikované a nepustia ani diváka. Ústredná dvojica postáv je dokonalá, čo sa obsadenia a herectva týka. Inak zároveň plná bežných nedokonalostí. Vďaka nim vládne nad príbehom čaro toho krátkeho stretnutia, ktoré nikdy nemôže byť príliš dlhé.(31.7.2013)

Vzťah súrodencov ťažiaci z krásne odsledovaných situácií každodenného života, ktorý je kongeniálnym spojením výborného scenára a civilného herectva - Laura Linney a Mark Ruffalo podobne ako skvelý Rory Culkin dávajú malej snímke punc životnej uveriteľnosti a tým jedinečnosti. Jeden z mojich TOP filmov dekády, Ruffalo ho, právom, v istom rozhovore k filmu Zodiac, označil za ten, na ktorý je najviac hrdý.(22.2.2009)

Už som to raz spomínal, ale nedá mi nezopakovať. Som rád, že sa ešte točia normálne filmy o normálnych ľuďoch, kt. riešia predovšetkým rodinné vsťahy a problémy súčastnosti. Tiež kvitujem výber Laury Linney a nie nejakej afektovanej psudomatky typu Helen Hunt. PS:You can count on me je tiež jeden z tých filmov, čo sa najlepšie vynímajú na televíznej obrazovke povedzme o jednej ráno.(25.7.2006)

• rikitiki

Film o hysterické a infantilní ženě, kterou bychom ale neměli soudit příliš přísně, protože je oblkopená samými neschopnými muži. Patří k nim loosrovský otec jejího syna, debilní šéf, zbabělý milenec a bratr, který si nevšiml, že pubertu už měl mít tak dvacet let za sebou. Není divu, že v takové konstelaci vznikají konfliky, které by vůbec nenastaly, kdyby se aktéři chovali normálně a ne jako parta mentálně retardovaných jedinců. Je tudíž jasné, že uměle vytvořené konflikty nebudou mít žádné řešení, protože charaktery postav ani neumožňují nějaké řešení najít. ____ Je to hodně otravný film. /7. 7. 14./(7.7.2014)

• - Scéna s Rudym kráčejícím deštěm byla natočena s pomocí místního hasičského sboru, který na scénu stříkal vodu hadicí ze svého nejvyššího žebříku. (Hal_Moore)

• - Scéna s kulečníkem se natáčela v opravdové hospodě, kde se filmový štáb po natáčení často scházel. (Hal_Moore)