poster

Na mě se můžeš spolehnout

 • USA

  You Can Count on Me

 • Slovensko

  Na mňa sa môžeš spoľahnúť

Drama

USA, 2000, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cab
  ****

  Sammy (Laura Linney), ktera zije v malem mestecku sama se svym synem a obcas se schazi s jednim chlapikem se musi najednou vyporadat s nove prichozim sefem ve sve praci i necakanou navstevou v podobe nevyzpytatelneho bratra Terry. Drama postavene na dobre napsanych postavach a logickym shlukem udalosti se krasne rozviji a dobehne do zdarneho konce. 75%(30.4.2008)

 • atmen
  ***

  Nevím proč, ale mám zde stejný problém jako při sledování Tamara Drewe. Opět krásně vykreslené poklidné ospalé městečko, ve kterém jakoby chcípl pes, skvěle načrtnuté postavy, ale zde je to co mi nesedí. Všechny postavy jsou zdeformovaně pokřivené. Takže tu máme osamělou matku malého syna, která podvádí svého snoubence ze svým šéfem, který má manželku v 6 měsíci těhotenství. Její bratr se životem brodí bez cíle a snahy někam zapadnout, tak jen znepřijemňuje osudy těch, které ho protnou jeho cestou životem...Vím, že nikdo není dokonalý a lidé mají svá slabá místa, ale zde postupně vystupují jen záporné vlastnosti a já jsem ten, co hledá u lidí většinou to dobré...Hold jsem naivní snílek....(23.5.2011)

 • lennyd
  ****

  Cesty sourozenců Sammy (Laura Linney) a Terryho (Mark Ruffal) se sice rozejdou, ale srdci jsou stále nablízku. Po letech se Terry vrací zpět do rodného města, a Sammy jej vítá s otevřenou náručí. Sama se ale nachází v těžkém období - vychovává syna Ruddyho, její nový přítel jí sice nabízí sňatek, ale sama neví jestli jej miluje a navíc dostává nového šéfa, arogantního Briana (Matthew Broderick). I když se jí Terry snaží pomoci, jeho trochu naivní pohled na svět a pokazit vše na co sáhne udělá své... Na tento filmeček se doporučuji dívat, jen pokud vás nic netrápí. Pak si budete .. ehm ...užívat radosti a starosti obyčejných lidí v obyčejném americkém zapadákově. Film nemá žádnou velkou zápletku, ale Kennethu Lonerganovi se podařilo vše natočit s takovou jemností a citlivostí, že to vůbec nevadí. Pomohlo také skvělé herecké obsazení, Laura Linney jako obvykle úžasná, dvojice Mark Ruffalo a Matthew Broderick vždycky potěší (mimochodem při filmu jsem si vzpomněl na další film kde hrají oba pohromadě, a teď koukám že Margaret je také z pera Kennetha Lonergana), ještě tak dát o něco větší prostor Joshi Lucasovi a budu spokojený stoprocentně. Celkově jde ale o velmi příjemnou podívanou...(31.1.2013)

 • Exkvizitor
  *****

  Výborný film z kuchyně "filmařů malých norem". Srovnávání dvou světů odlišných sourozenců sice není příliš originální téma, ale díky bravurnímu scénáři a zejména excelentním výkonům hlavních protagonistů (včetně dětské hvězdy Roryho Culkina, kterého proslavila pozdější Znamení) se povedlo nenásilně a věrohodně zkloubit dramatickou i komickou linii tohoto příběhu ze života. Silná záležitost!(11.7.2005)

 • ad-k
  ****

  Přiznám se hned zkraje komentáře, že na podobné filmy mám slabost. Jednoduché schéma, důvěrně známé prostředí, vztahy, které čekáme a které přeci osloví a zasáhnou. City (ať už mluvíme o sourozencích, synovcích, rodičích i láskách...) jsou zde opravdové a emoce neskrývané, nefalšované a nepodbízivé. Znamenitý scénář dává vzniknout situacím důležitým, podstatným, ale i lehkovážným, bezprostředním a čistě úsměvným. A to přeci žádáme, život ve správných, ale nestylizovaných barvách. Stejně tak herecké koncerty Laury Linney, Rory Culkina i galakoncert Marka Ruffala (patří dlouhodobě mezi mé oblíbené herce), povýšily snímek o notný kus výše a všichni zmínění (a nejen ti) hráli doslova a do písmene očima i tělem. A rozumět šlo krásně. Nikdo se nesnaží o zásadní stopy v kinematografii, nenabízí velké scény, brilantní zápletku, vyústění nebo obrazovou okázalost. A přeci: když budu mít možnost volby, sáhnu po filmu podobném "Na mě se můžeš spolehnout". Možná je to špatná volba kritika, ale jsem jen člověk. A srdce ani emocí já se nestraním... 80%(11.8.2006)

 • - Scéna s Rudym kráčejícím deštěm byla natočena s pomocí místního hasičského sboru, který na scénu stříkal vodu hadicí ze svého nejvyššího žebříku. (Hal_Moore)

 • - Scéna s kulečníkem se natáčela v opravdové hospodě, kde se filmový štáb po natáčení často scházel. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace