Na mě se můžeš spolehnout

You Can Count on Me

Na mňa sa môžeš spoľahnúť

USA, 2000, 111 min

Kenneth Lonergan natočil komorní drama odehrávající se v malém městečku v Americe. Do hlavní role obsadil Lauru Linney, která hraje naprosto přesvědčivě. Po příjezdu jejího "tuláckého" bratra se snaží o to, aby u ní na pár dnů zůstal, protože ona i její syn se na něj velmi těšili. On svolí a těch pár dnů rozhodí celý uspořádaný život Sammy. "'Why are you smoking?' 'Um, because it's bad, don't ever do it.'"(18.10.2006)

• rikitiki

Film o hysterické a infantilní ženě, kterou bychom ale neměli soudit příliš přísně, protože je oblkopená samými neschopnými muži. Patří k nim loosrovský otec jejího syna, debilní šéf, zbabělý milenec a bratr, který si nevšiml, že pubertu už měl mít tak dvacet let za sebou. Není divu, že v takové konstelaci vznikají konfliky, které by vůbec nenastaly, kdyby se aktéři chovali normálně a ne jako parta mentálně retardovaných jedinců. Je tudíž jasné, že uměle vytvořené konflikty nebudou mít žádné řešení, protože charaktery postav ani neumožňují nějaké řešení najít. ____ Je to hodně otravný film. /7. 7. 14./(7.7.2014)

Sice jsem neviděl film od úplného začátku, ale to co jsem stačil shlédnout, bylo vynikající. Opravdu krásný příběh o velké lásce dvou sourozenců, které povahově nespojuje vůbec nic:-) Tak jak píše golfista, filmy o vztazích a obyčejných lidech mám moc rád a tento se skutečně povedl. Viděl jsem perfektní psychologii postav, skvělé dialogy, vynikající herecké výkony (vlastně úplně všech, ale Laura Linney mě nadchla. Pomalu se blíží k zařazení na můj seznam TOP 5 hereček). Nic mi tam zkrátka nechybělo...(12.7.2005)

Laura Linney už nějaký ten pátek stojí nespravedlivě na prahu hvězdných bran, v dramatu Kennetha Conergana představuje rozvedenou matku osmiletého chlapce (brilantní Rory Culkin), kterou navštíví „ztracený“ bratr, s kterým jí pojí bolavá minulost v podobě tragické ztráty rodičů. Vtipně napsaný příběh sází na civilní herectví, ovšem nestal se něčím, co bych rád viděl v nejbližší době znovu!!(29.1.2007)

Roztomile uchopený příběh o zvláštním vztahu dvou sourozenců, kteří vyrostli spolu bez rodičů. Na jedné straně sestra snažící se, mnohdy neúspěšně, vtěsnat do souřadnic serióznosti, a na druhé i v mužném věku stále uličnický bratr. Velké problémy jsou, i při zachování vědomí jejich závažnosti, podávány s milým nadhledem a úsměvem.(24.5.2009)

• - Scéna s Rudym kráčejícím deštěm byla natočena s pomocí místního hasičského sboru, který na scénu stříkal vodu hadicí ze svého nejvyššího žebříku. (Hal_Moore)

• - Scéna s kulečníkem se natáčela v opravdové hospodě, kde se filmový štáb po natáčení často scházel. (Hal_Moore)