Na mě se můžeš spolehnout

You Can Count on Me

Na mňa sa môžeš spoľahnúť

USA, 2000, 111 min

** Po více jak třech letech jsem si dal opáčko a nyní mohu říct, že pro tenhle film a zejména pro samotný závěr mám slabost. Sice jsem ho celý viděl pouze 2x (závěr asi 8x :)), ale i tak ho mám v paměti, jako ten citlivě a upřímně natočený snímek, který si mě získal svou přirozeností. V podstatě díky tomuto počinu mám rád Marka Ruffala, který je jiný, než ti uhlazení fešáci, kteří na plátně dělají ze sebe bombarďáky. Mark hraje tak osobitě a skutečně, že je radost ho pozorovat. Stejně tak Lauru Linney, která hraje velice příjemně a působí velice obyčejně (v tom pozitivním slova smyslu). Opět to není žádná krasavice, jejíž prsa by vám prostřednictvím televize lezla až do obýváku. Snímek "Na mě se můžeš spolehnout" se na mě může spolehnout, že si ho za čas moc rád připomenu. 80% (with J.)(15.3.2013)

Ukážkový film o živote. Žiaden veľký art, alebo sofistikovaný konverzačný maratón. No jednotlivé medziľudské putá držia ako prikované a nepustia ani diváka. Ústredná dvojica postáv je dokonalá, čo sa obsadenia a herectva týka. Inak zároveň plná bežných nedokonalostí. Vďaka nim vládne nad príbehom čaro toho krátkeho stretnutia, ktoré nikdy nemôže byť príliš dlhé.(31.7.2013)

Další velice příjemné překvapení. Poměrně jednoduchá zápletka, poměrně obyčejné prostředí a přesto pět hvězdiček? Je to tak, Laura Linney je fantastická, ale pozadu nezůstává ani Adam LeFevre a dětská hvězdička Rory Culkin. Pokud máte rádi obyčejné filmy, tak jste na správné adrese a odnesete si neobyčejný zážitek.(15.7.2005)

Cesty sourozenců Sammy (Laura Linney) a Terryho (Mark Ruffal) se sice rozejdou, ale srdci jsou stále nablízku. Po letech se Terry vrací zpět do rodného města, a Sammy jej vítá s otevřenou náručí. Sama se ale nachází v těžkém období - vychovává syna Ruddyho, její nový přítel jí sice nabízí sňatek, ale sama neví jestli jej miluje a navíc dostává nového šéfa, arogantního Briana (Matthew Broderick). I když se jí Terry snaží pomoci, jeho trochu naivní pohled na svět a pokazit vše na co sáhne udělá své... Na tento filmeček se doporučuji dívat, jen pokud vás nic netrápí. Pak si budete .. ehm ...užívat radosti a starosti obyčejných lidí v obyčejném americkém zapadákově. Film nemá žádnou velkou zápletku, ale Kennethu Lonerganovi se podařilo vše natočit s takovou jemností a citlivostí, že to vůbec nevadí. Pomohlo také skvělé herecké obsazení, Laura Linney jako obvykle úžasná, dvojice Mark Ruffalo a Matthew Broderick vždycky potěší (mimochodem při filmu jsem si vzpomněl na další film kde hrají oba pohromadě, a teď koukám že Margaret je také z pera Kennetha Lonergana), ještě tak dát o něco větší prostor Joshi Lucasovi a budu spokojený stoprocentně. Celkově jde ale o velmi příjemnou podívanou...(31.1.2013)

Výborný film z kuchyně "filmařů malých norem". Srovnávání dvou světů odlišných sourozenců sice není příliš originální téma, ale díky bravurnímu scénáři a zejména excelentním výkonům hlavních protagonistů (včetně dětské hvězdy Roryho Culkina, kterého proslavila pozdější Znamení) se povedlo nenásilně a věrohodně zkloubit dramatickou i komickou linii tohoto příběhu ze života. Silná záležitost!(11.7.2005)

• - Scéna s kulečníkem se natáčela v opravdové hospodě, kde se filmový štáb po natáčení často scházel. (Hal_Moore)

• - Scéna s Rudym kráčejícím deštěm byla natočena s pomocí místního hasičského sboru, který na scénu stříkal vodu hadicí ze svého nejvyššího žebříku. (Hal_Moore)