poster

Vnitřní bezpečnost (festivalový název)

 • Německo

  Die innere Sicherheit

 • anglický

  The State I Am In

  (festivalový název)

Drama

Německo, 2000, 106 min

 • hygienik
  ***

  Moje prvé stretnutie s Petzoldom nedopadlo najlepšie. Film pôsobí staro nie len kvôli času, kedy sa odohráva, ale aj pre istú strnulosť deja. Vo svojej podstate je komorný a chce divákovi sprostredkovať zásadné idey, čím ho bohužiaľ režisér odsúdil do pozície druhotriednej psychologickej sondy.(10.1.2017)

 • janisska
  ***

  Dospívání - doba, kdy se formu(lu)jeme, okrajujeme a vystřeďujeme. Kterak to ovšem provést, musíme-li svou identitu zcela skrýt, abychom zachránili holý život?// Nejsilnější okamžiky filmu přichází tehdy, když se drama dospívání spojuje s dramatem věčného útěku. Když se problematizuje, co je vlastně to *vnitřní* (Innere) a co *vnější* (Außere). Na pubertální dívce lze neoddělitelnost těchto "protikladů" ztvárnit výborně, nicméně zde se tvůrcům nepodařilo dostat se nad některá oblíbená klišé. Druhým zásadním problémem jsou pak herecké nekvality hlavní protagonistky. Ajaj. Vím, že Jeanne se celý život učila jen "Nech mluvit ostatní a sama mlč", leč nemusela by být na pěst pokaždé, když ze sebe přece jen něco vymáčkne.(26.3.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $550,000(20.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace