All of Us Are Dead

• Jižní Korea Jigeum Uri Hakgyoneun (více)

Série(2) / Epizody(24)

Na střední škole se začne šířit nebezpečný vir a studenti se musí probojovat ven, aby se nenakazili a nestali se z nich zombíci. (Netflix)

Sharlis

Najviac problem u tohoto serialu je, ze vsetci vyzeraju totalne rovnako, ale uplne fakt rovnako. Rovnake uniformy, rovnake ucesy a korejske mena. Proste kukam sa na to a kukam, ale ani zaboha stale neviem kto je kto a asi aj koli tomu nic nechapem a nudi ma to. U Squid game si to postrazili, kazdy vyzeral uplne inak a bolo to jasne. Tuto zrobili obrovsku chybu, ze si toto nepostrazili. Aspon kazdemu mohli dat oblecenie inej farby abo daco cokolvek, ale nie ty kokos oni maju este aj handry navlas rovnake xD ()

kokofek

Tento seriál mi zkrátka přišel k chuti. Venku neustále hnusně a dlouhotrvající protikovidová opatření . To se nedá vydržet. A najednou seriál s většími problémy. Zombíci. Je nutné zvyknout si na odlišnou mimiku a chování asiatů, ale vem to čert. Když je to tak krásně beznadějné. Je pravdou, že těch dílů bylo zbytečně moc,ale některé postavy jsem si i oblíbila a tak jsem byla ráda,že je vidím víckrát. Je to prostě proticovidový seriál. ()

Lendak

Asi som jediný, ale ja z duše nenávidím bežiacich zombíkov. A tu ešte pre istotu dostávajú aj superschopnosti. Grejt.Toto muselo úžasne vyzerať na papieri, ale kebyže to tvorcovia neprepískli s tou stopážou, a vedeli napísať dobré postavy, tak by to bolo aspoň dobré. Lebo mňa nebaví 12 hodin pozeráť na bandu deciek, ktoré ma ešte pre istotu dosť srali. A ešte keď polku epizódy riešia také chujoviny, ako napríklad kde sa majú vysrať. Nie, nerobím si srandu. Reálne, nejakú štvrtú časť tam polku toho riešili, že kde položiť kabel. A tie postavy....uf. Reálne tam neje jediná postava, ktorá by mi bola nejakým spôsobom sympatická. Jedine ten jebnutý profesor, ten mi prišiel ako najzaujímavejšia postava. Ale v nejakej tretej epizóde ho zabijú, takže... Alebo tá piča v rúžovom svetríku? Z nej som už cítil v ústach svoj obed. A pre istotu tam je ešte jedna dievčina v rúžovom svetríku, ktorá ale v kuse padá, tak nech sa piča nediví keď sa na ňu jej kamoška vysere keď nevie chodiť. Ale keď toto prehliadnem, tak to má slušnú akciu, a na začiatku tam sú nejaké paralely na dnešnú pandémiu korony. Ale inak to je veľmi slabý priemer, ktorý má nezaujímavé postavy, ktoré sú pre istotu aj na hovno zahrané, a aj s otrasnými dialógmi. VERDIKT: 5/10. ()

furie

Gwi-nam je prostě nej. Doufám, že to přežil a uvidíme ho teda i v druhé sérii. Jinak seriál je super na odreagování. Předlohu odmítám sice číst, protože se mi nelíbí kresba a ani to není k sehnání, ale už se těším na další zombíky. Cheong-san by se taky měl vrátit, tak snad z něho udělají napůl zombíka :) ()

Ovecka_Saki

Žádná ztráta času, naopak dobrý seriál, protivné postavy zemřely, což je fajn a velké plus, ale oblíbené postavy mi taky umřely. No co se dá dělat, to je prostě zombie apokalypsa no. Plus dávám i proto, že se to nakonec nerozšířilo po celé zemi, ale vyřešili to ve městě. Dobré ukázání typických emočních pochodu Korejců, kteří jsou někdy studení jak psi čumáci a s nehnutým obličejem nařídí bombardování. Líbilo se mi více než vlak do Busanu, ale Království zombie je pořád nejlepší počin Korejců, nicméně se ráda podívám na další sérii, tak snad nezklame. ()

brasek

Keby som bol ázijský teenager tak by ma to asi bavilo. Momentálne ale nie, pretože mám problém sa vyznať v postavách a príbeh ma nudí (veľa rôzneho dejového balastu). Postrádam tempo a priamu dejovú líniu. ()

ReactLotus

Škola je nanič, život je nanič, chcete spáchať samovraždu,... A k tomu sa začne šíriť vírus, ktorý z ľudí robí zombíkov. To je tiež napiču, nie? Čo teraz… ? You'll either die or live. I guess. (Zaujímavý začiatok, všakže?)  Kórejci poslednou dobou prekvapujú (vlastne asi aj dlhšie, ale začínam ich teraz viac vnímať). Robia originálne a proste "iné" skvelé/zaujímavé seriály/filmy. Squid Game je toho asi najlepším príkladom (pravdepodobne to všetci poznáte). Nemám rád horory, zombíkov a popravde ani veľmi ázijskú tvorbu, no ak ste ako ja, tak robíte veľkú chybu. Pri All of us are dead treba prekusnúť, že je to niečo iné a pozrieť si aspoň 1. epizódu. Myslím, že vás tiež pohltí ako mňa.    Aouad má príbeh, ktorý od začiatku diváka vtiahne do seba a nepustí až do úplného konca, je tu napínavá akcia a výborné napísané postavy. Kórejci sa jednoznačne s týmto seriálom vyhrali a opäť dokázali že vedia natočiť kvalitný (zombie) snímok (Train to Busan je tiež skvelý film na túto tému). Rozhodne Aouad odporúčam a neviem sa dočkať na pokračovanie (i keď sa bojím, či kvalita nepôjde s 2. sériou dole🤷‍♂️)  All of us are dead (Aouad) je síce miestami priblblé, klišé, nie úplne konzistentné, čo sa týka kvality jednotlivých epizód, ale bavilo ma to viac ako Squid Game a myslím, že to aj celkovo bolo lepšie ako SG. Určite by ste tomu mali dať šancu. A vlastne to ani horor nie je, takže to bola pohoda. ()

Laajaa

Jako vždy, naprosto úžasný počin Jiho-Korejské kinematografie, i přes pár detailů scénistů, jako jsou v jednom záběru rozbité okna v dalším ne, se jedná za mě o zcela jistě o nejlepší zombie sérii. Jsem velice rád, že v době kdy už nevychází moc kvalitních filmů, se z čista jasna objeví Jižní Korea s peckami jako Vlak do Pusanu, Království zombie a teď tohle. Jak už jsem na Asijský film zvyklý jedodušší příběh který je vedený úžasně zpracovaným scénářem, jednotlivými charaktery, hereckými výkony a obecně psychologie mezi jednotlivými postavami. Už u konce druhého dílu se u mě bude jednat o 10/10 sérii. Podotýkám sérii, protože vše na sebe krásně navazuje na časovou osu a nejsou mezi díly časové skoky, myslím si že scénaristé chtěli udělat zombie film, ale po 600. straně zjistili že tolik obsahu se do filmu prostě nevleze a jsem za to opravdu moc rád. ()

Pozerac

Absolútna špička v žánri, natočené tak dobre ako to v Kórejci v poslednej dobe ukazujú celému svetu....na prostý náznak inovácie v subžánri zvysoka seriem...dobre som sa zabavil, bolo to ako jednoduché sacharidy- čím jednoduchšie tým lepšie ()

Madar87

Bože proč nelogické chování postav,atmosféra žádná. Další ukázka poměru v Korejské společnosti.2 hvězdy za zombie q za kvalitu zpracování. ()

UncleMorty

Korejci to mají evidentně s těma zombíkama těžký. Nejdřív jim dojebou vlakovou dopravu od Busanu až po celý poloostrov, posléze se jdou schovat před světem na pochybný Hřiště a tentokrát jim začnou dělat bordel neposlušný študáci kterým nikdo nedokázal dát pár výchovných flákanců. Celý ten koncept působí jako hraná verze High school of the Dead, akorát s tím rozdílem že v každé druhé scéně nelítají vzduchem kalhotky a že studentky vypadají skutečně jako normální studentky a ne jako pornoherečky co vyrazily natáčet před apokalypsou casting na střední školu. Pakliže něco umí seriál skvěle, tak je to vyobrazení oné bezmoci, brutality a vychcanosti lidského smýšlení v situaci kdy už fakt nejde jít k Winchestrovi a počkat až se to přežene. Druhé série se s největší pravděpodobností nedočkáme díky stupidnímu konci a na druhou stranu to ani není potřeba - ty zombíci korejcům vyskáčou beztak zase jinde! ()

Raziel811

Bohužel celkově zklamání. Po výtečných seriálech jako je Kingdom nebo Silent Sea, zde přichází vystřízlivění. Trailer mne namlsal, ale už zhruba u 4.tého dílu jsem se začal docela nudit a při zjištění, že jich je celkem 12, jsem se až vyděsil. Změna prostředí z z historické Koreje nebo Měsíce na současnost je sice fajn, ale seriálu chybí zajímavější vizuál a hlavně náboj a napětí. ()

pencho

Nevím proč tuto recenzi píšu, stejně si ji nikdo nepřečte, to je možná dobře, ale i tak bych chtěl zhodnotit tento snímek. Řekl bych, že se jednalo o zombie horor, který měl hlavu a patu, což se často nestává, plně vykreslil postavy a i bez všech těch zombie by to byl plnohodnotný seriál. Nicméně kolikrát můžete shodit nesmrtelného spolužáka z budovy než to začne být otravné? Jednou, oni to však udělali asi čtyřikrát. Zároveň se zdá, že stejný spolužák byl vlastně největší zkázou pro sympatickou partu protagonistů, i přesto však proti němu nijak nebojovali, vždy, když se někde objevil prakticky zabil jednoho z party zatímco se na to ostatní koukali (i s "předsedkyní" která byla nejspíše mnohem lepší než on) a občas se po jednom vystřídali a trošku do něj bouchli. Zároveň zde byli nějaké postavy, které by chtěli trošku více třetí dimenze, např. zmíněný záporák, nebo celá parta pohybující se okolo lukostřelců a především kráva pořád žvatlající o příjimačkách, s komplexy nadřazenosti kvůli tomu, že je o pár měsíců starší a neustále opakující, že umírá protože asi dvě minuty nekouřila, což jen dokazuje to, že člověk, který napsal její roli zřejmě nikdy nekouřil a snažil se udělat spíše nějakou karikaturu "cool" a nebezpečného děcka. ()

Peky

Zklamání - tak bych jedním slovem shrnul tento seriál. Měl jsem na něj asi až příliš velká očekávání vzhledem k jeho poměrně vysokému hodnocení (které upřímně moc nechápu) a také skutečnosti, že spojení na trase Jižní Korea – Netflix přineslo v posledních letech plno vydařených seriálových/filmových počinů. All Of Us Are Dead obecně sráží plno nelogičností, těch vyloženě „WTF momentů“ je tam prostě příliš moc. Někdy už jsem se musel opravdu smát a spíše mi přišlo, že sleduji nějakou parodii s tématem zombie apokalypsy. Kapitolou samou o sobě jsou pak všechny hlavní postavy, které se chovají jako banda naprostých trotlů. Pokud by vypukla zombie apokalypsa, tihle by zcela jistě nepřežili ani dvě hodiny, protože prakticky všechny situace řeší naprosto iracionálním způsobem. Někdy mají zase pro změnu náladu rozebírat mezi sebou své románky, ačkoliv mají zrovna za prdelí několik zombíků, což mě vytáčelo ještě více. I proto mi žádná postava za celou dobu sledování nepřišla sympatická a jejich osud mi tak byl úplně jedno. Hrozně mi pak vadily i ty na sílu rádoby dojemné pasáže, které byly spíše cringe. Pozitivem je pouze několik málo povedených akčních scén a také vzhled zombíků, který se docela povedl. Zhlédnuta přesně polovina série, tu druhou již s radostí oželím. ()

Slack

Slabé 4 hviezdy. Napriek tomu to považujem za nadpriemerný počin. Na kórejských hercov a štýl ich hrania si treba zvykať. Rovnako ako aj na dialógy Nie je to také napínavé ako Vlak do Pusanu alebo Úsvit mŕtvych ale bola to veľmi fajn jazda. ()

Petr.Tesar

Tak tu opět máme další zombie survival do sbírky která už tak je narvaná k prasknutí ale tentokrát opět z Korejské strany a za mě to nedopadlo úplně nejhůř. Zasadit děj do prostředí školy a udělat zombie z puberťáků byl za mě fajn nápad a já se celkem bavil. Teď přišli do trendu seriály o 8 nebo 10 epizodách a v bohatě to stačí. Díky tomu vzniká minimum hluchých míst a krásně to odsýpá. Nešetří se pochopitelně brutalitou, násilím, krví, masem, vnitřnosti no prostě je zde vše co čekáte od pořádné zombie apokalypsy. Hrdinové složení převážně z neznámých tváří nepůsobili úplně nejhůř a stejně jich drtivá většina umře takže ve výsledku je to vlastně fuk a hledat nějaké logičnosti v zombie žánru je trochu mimo zde jde hlavně o krev a krev a ještě další krev což tu dostane v dostatečném množství takže za mě spokojenost. ()

Little_Sawy

Netflix si sáhl do rukávu a vytáhl tohle bravůrně udělaný, zombickem štýlu pravený seroš. Za mě jakožto, milovníci hororů, zombie, duchářin a kadejakých bubu filmech jsem byla nadšená, že tenhle Squost mohu shlédnout. A těd k filmu .. Děj se odehráva na Hjosanské škole, kde parta delikventů nicméně jde ponižovat, a zabávat se s dvěma neschopnejma pitomcema, kde hlavnej delikvent je Jun Gwi-nam, kterej byl slizkej už od prvnýho zhlédnutía měla jsem mu sto chutí natrhnout prdel. Zde hošan, kterej se rozhodl oddělit od vyvrhelů, zachráni studenti, kde jse pak následne dostaví do třídi. On-džo kterou jsem měla chuť uškrtiť také, byla dosť otravná osoba, buddžel se předrala až do konce. Ve filmu vidíme, zajímave zvraty postav, které sebou souhlasí, nebo se hádají aby pak souhlasili a nesouhlasí když souhlasí .. takže, nicméně jsem to dala na 2 dní sledovaní. Nemůžu si pomoct ale Squad Game, nebo Train to Busan, na který je tady taky zmínění, byl tutově lepší. Avšak, má to i plus že se to odohrávalo i mimo školy, I když by mi nevadilo, kdyby to je pouze jen ve školským přostředí zaměřujíci se hlavne na budovu školy. Jídelňa byla za mě sakra povedená. I ten vocas Gwi-nam si to zatraceně zasloužil, takovej parchant. ()

AmunRa

Zombie apokalypsa se šíří z obrovské budovy střední školy a skupinky studentů se pokoušejí přežít mezi stovkami zombies. Většina recenzentů si stěžuje na rozvleklost, ale já to tak nevidím. Sice je akce prokládaná velkým množstvím konverzace, ale na druhé straně se autoři poctivě snaží zatáhnout do děje všechny postavy skupinek přeživších a přiblížit je divákům. Charaktery studentů jsou různé a autoři se pouštějí do ostré kritiky šikany, sociálních rozdílů nebo přehnaných očekávání rodičů a tlaku na studijní výsledky. Další odbočky k rodičům některých studentů nebo k politikům dokreslují vztahy a politickou kulturu. Výsledkem je seriál daleko přesahující prostý žánr zombie vyvražďovačky a ostré rozhovory studentů s dospělými v posledním díle vyznívají mrazivěji než pohledy na moře zombies pořizované z dronů. Z hereckých výkonů mohu vyzdvihnou výborné výkony Ji-hoo Park, Chan-yeong Yoon, Yi-hyeon Jo a Yoo In Soo. Pomalejší zombie seriál nebude sedět každému, ale mně se trefil do noty. Těším se na druhou sérii. ()