Carne

všechny plakáty

40 minútový projekt z rannej tvorby kontroverzne vnímaného Gaspara Noého pojednáva o mužovi v stredných rokoch menom Mäsiar (Butcher). Okrem malého mäsiarstva s konským mäsom svoj čas venuje "zakríknutej" dospievajúcej dcére o ktorú sa musí starať sám, keďže ho manželka hneď po pôrode opustila. A ako to už býva, otec svoje dieťa ochráni aj keby mal preto skončiť za mrežami. (Tomco)

Laurent

Velmi zajímavý psychologický snímek o řezníkovi a jeho velmi zanedbané, mentálně zaostalé dceři, která ještě ke všemu vůbec nemluví. Otec ji celý život chrání a vychovává způsobem, který je velmi asociální a bizardní. Je to velmi hutný psychothriller. ()

Eldrick

Krátkometrážní předkrm před I STAND ALONE. Film především pro vegany, milovníky koníčků a autistických panen. ()

easaque

4* Tento středometrážní film natočil Noé na začátku kariéry a po pár letech ho rozšířil ještě v celovečerním Sám proti všem. Obojí jsou syrová dramata o řezníkovi, který žije jen pro svou dceru. Velmi výrazný je jeho styl, který dává jeho filmům pořádnou hloubku a neopakovatelnou atmosféru. Žádný optimismus z filmu nevyzařuje, tak si musíte na něj najít tu správnou náladu, ale rozhodně to stojí za to. Drsné, šokující, naturalistické …. najdete toho v něm určitě mnohem víc. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Popravdě se mi to líbilo víc, než Sám proti všem. Když pominu ten přepísknutý nihilismus (který ale tady je aspoň v nějaké "normální" míře, zatímco v Sám proti všem byl prezentován jako jediný možný přístup k životu - co si teda vybavuji), zbytečnou úvodní scénu a ty protivné texty v obraze směřované divákovi, tak je to solidně vystavené drama s promyšlenými postavami, zajímavým a chytře vedeným dějem a příjemnou stopáží, která je dostačující a na svoji délku má i odpovídající děj. A taky to budu hodnotit primárně jako drama. Líbilo se mi to i po filmařské stránce, ta jinakost zde má své kouzlo a poutavost, ale upřímně, ve filmařině Sám proti všem vypadá líp. Nicméně vypráví se zde i obrazem, to oceňuji. Noému se tohle prostě povedlo, ale člověk musí být připravený na to extrémní zpracování. To ti, co už od Noého něco viděli, nejspíš ví do čeho půjdou, ale ti ostatní asi ne... 4* ()

Brain-D

První díl " Seul contre tous", takže nemůžu říct jinak- než "Skvělé" tak jako pokračování to bylo přesně tak upřímne a drsné. ()

Arkanoid

Dcéra konského mäsiara jazdí na hojdacom koníkovi. Bizarne vtipné. Noé sa nebojí nechutných záberov, ktoré vie prestriedať podmanivého strihu na obrazy smútku, prázdnoty a depresie. Bezútešnosť z filmu priamo sála, no nechýba mu dynamika, vďaka ktorej nenudí. Prázdne motivačné citáty ozývajúce sa z televízie nepomáhajú, neponúkajú presný návod na riešenie problémov a ostáva po nich len pachuť menejcennosti. Hlavným hrdinom chýbajú zmysluplnejšie ciele a prejavuje sa v nich deštruktívne nutkanie a temnota. Odvážny počin, ktorý si zasluhuje viac pozornosti. ()

Perfo

Lehce šokující začátek, kam nahlédneme do kuchyně koňských jatek a následně se přesuneme do prostředí právě vznikající rodiny řezníka, který svou opožděnou dceru nadevše miluje. Kůli své domýšlivosti a otcovské lásce se dostane do vězení a jeho život se navždy promění. Film s úžasně podmanivou kamerou, originální vyprávěním jednoduchého příběhu, vykreslení situace "běžného" života. Dílo které má nesporně velkou výtvarnou kvalitu. ()

Teardown

Trochu bizardní pohled očima starostlivého otce, bránícího svou krev před celým tím zkaženým světem a příběh lásky tak trochu jinak. Film o násilí, pomstě a ukázce držení se hesla: Nejdřív řež a pak někdy měř. ()

Rathalos odpad!

Gaspar Noe je vyborny reziser,ale niekedy natoci taku ko*otinu,ze az to boli,tak ako film Seul contre tous,tak aj tento kratas je uplne o nicom,odpadova zalezitost,nic viac,nic menej...:-) ()

AloeB

Jedno Noému upřít nemůžeme a to je odvaha vkročit do vod, kam by si netroufli ani největší řezníci filmového plátna (ovšem neznám tvorbu Larse von Triera, takže kdo ví, kam až lze zajít). Jistě, stejně tak neznám možnosti filmu 90. let ve Francii, ale troufám si tvrdit, že za naturalisticky natočenou porážku koně a krvavý porod hned v úvodních scénách by mu citlivá americká společnost nejprve narvala řeznický nůž do úst a následně by jej vyndala zcela jiným otvorem. Obávám se však, že kontroverzní režisér, který se v jiném svém filmu nebál masturbovat na kameru, by si to s úšklebkem vychutnal. Provokace a určitá vizuální detabuizace jsou jeho silná témata. To ovšem nemění na tom, že film i přes své naturalistické vyobrazení, ponurou depresivní atmosféru a bezcitnost nenabízí nic moc velkého a postavy nejsou v krátkometrážním snímku nijak propracované, takže není moc jasné ani Řezníkova zbrklá reakce, kdy očividným omylem zavraždil zrovna toho dělníka, který jeho dceru neodpanil. Body tomu přidávají citu zbavené textové vstupy, kterým se daří umocnit atmosféru na maximum. Stále je ovšem patrné, že jde o počátky Noého tvorby a jeho pozdější snímky by měly být mnohem povedenější. Inu, čas přece všechno zničí a hádám, že je to lepší být zničen, než ztracen v propadlišti dějin. ()

FeriusParfax

Drama jednoho nešťastníka, který zůstal na dceru sám. Není mi toto téma neznámé. Jak už je u Noeho zvykem nešetří myšlenkami a absolutním realismem. A proč taky? Co je na těch věcech, které ukazuje divného, nepřirozeného, nechutného? Velmi zajímavých 45 minut. Líbí se mi specifická práce s kamerou a atmosférou, která jeho díla mají. ()

pepino

Syrově a naturalisticky podaný psychologický snímek o milujícím otci, který vychovává svou dceru velice zvláštním způsobem. Nakonec se dopustí zločinu a je potrestán. Gaspar Noe pojal svůj debut v poněkud "hard" stylu severských filmů. Skoro bych nevěřil, že tohle pochází ze země sýrů a vín. Kdepak je ta francouzská hravost? ()