„Je to vlastně krajně nezodpovědné servírovat k snídani vajíčka naměkko! Pod skořápku není vidět, kdyby bylo zkažené, mohlo by vyvolat leknutí, odpor a způsobit celodenní nechutenství!“ Tato slova vykřikuje na své zničené královské rodiče princ Hektor (O. Vetchý). Však také král (P. Nárožný) s královnou (J. Brejchová) mají důvod ke smutku. Těšili se, že předají vládu synáčkovi a sami odjedou na letohrádek. Copak to ale jde? Moc dobře vědí, jak nezodpovědným a lehkomyslným panovníkem by jejich syn byl… Krále napadne požádat o pomoc čarodějnici Valentýnu (N. Boudová). S jejím příchodem na královský hrad se ale začnou dít věci. Když princ vypije nápoj zodpovědnosti – stane se z něj nesnesitelný pedant a puntičkář. Účinky lektvaru byly silnější, než Valentýna předpokládala… (Česká televize)

honzic

Poměrně solidní pohádka, na nejlepší kousky rozhodně nemá, ale díky kvalitně zahraným rolím, je to celkem dobře koukatelné. Hodnocení: 65 % ()

sharka.68

Viděla jsem prvně a řvala smíchy. Ondra Vetchý nepřekonatelný, stejně tak královští rodiče a Valentýna...bylo vidět,že to herce velice baví,natáčet takovou perlu...myslím, že mnohokrát museli přerušit záběr, protože museli řvát smíchy i oni sami.... ()

Gig

Příjemná pohádka, ale lehce dementní král ve spojení s inteligentním Petrem Nárožným. Nepřipomíná vám to něco? Co takhle svatba, princi? I některé hlášky a podobná dikce připomíná krále Bedřicha spěšného a úspěšného. ()

blezg

"Možná bych moh ty paměti" "Bože mě netrestej a co bys tam asi tak psal? Jak jsi seděl na střeše a díval se do kraje?" Koncert Petra Nárožného ve velmi taškářské pohádce. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Milá rozprávka s jednoduchým príbehom ako zabezpečiť kráľovstvo, keď je následník trónu ani trocha neprejavuje záujem o vládnutie. Na radu prídu čary a pekná mladá čarodejka pripraví odvar zodpovednosti, čo vedie ku kaskáde ďalších nepredvídateľných a samozrejme komických situácií. Scenár vtipom nešetrí a herci k tomu výrazne pomáhajú. Najmä  Petr Nárožný ako roztržitý kráľ exceluje hoci jeho dědeček nebol blázon iba mal trvalé problémy s hlavou. Všetko samozrejme skomplikuje láska ale o šťastný koniec sa netreba obávať. Výsledný dojem však znižuje priemerná televízna produkcia, ktorá necháva príliš veľa ticha v pozadí každej scény. 70% ()

juvelinokivi

Opravdu tu sem tam zazní nějaký ten dobrý vtip, ale příběh zcela podřízený humoru je nelogický a nedotažený. Proč například zodpovědný princ jako prvního nepošle do důchodu senilního sloužícího, který bere zjevně plat jen proto, aby krále rozčiloval? Je princ na konci stejně nezodpovědný jako na začátku? Nebo je aspoň trochu zodpovědný? Proč král chce, aby princ zodpovědně vládl, když se sám chová tak, že člověk pochybuje o jeho duševní způsobilosti? ()

hanikrivi

Volné pokračování pohádky Co takhle svatba princi. Jana Brejchová je opravdu krásná dáma. Petr Nárožný ve své klasické póze, ovšem scénář mu předepsal několik opravdu vtipných hlášek, takže se zasmějete. Vetchý dobrý - na jeho mistrovské komediantství to není, ale s královskými rodiči si hezky notuje. Jen Nela Boudová mě trošku zklamala. Ale celková pohádka za tři a půl *. ()

Mistr119

Pohádka krásná, vtipná, ale hodnocení má myslím kapánek přemrštěné... Na úkor komických scén a etud Petra Nárožného se dost často zastavuje děj a trvá to než se pohádka rozšoupe. Ale i přesto je pohádka roztomilá. ()

vinducha

Z čarodějky Valentýny bych měl jako teenager hodně vlhké sny , Nela Boudová v její nejvíc sexy roli , což pro pohádku asi není ta správná deviza :-) , nicméně pan král v podání P.Nárožného mou mysl upoutal po zcela jiné stránce , ten člověk co replika , to perla a já se řehtal jako koňýk celou dobu , co on byl v záběru, zdárně sekundovali O.Vetchý jako princ Hektor a paní Brejchová coby královna. Tohle se panu Drhovi opravdu povedlo a nechápu proč pan Lekeš už nepíše scenáře. ()

irmari

Hlášky z této pohádky už u nás doma zlidověly. Neskutečná nálož vtipů. "Já tady přece nebudu věčně." "Ale budeš." "Ale nebudu!""Ale budeš." "Nebudu!" " No vlastně ano, proč bys tady měl být věčně?"..... "To bylo pořád Hektorku sem, Hektorku tam, a kam to došlo? Já ti to řeknu! Támdle k oknu! Stojí to, civí to a nedělá to nic!" Pokaždé, když ji shlédnu se skvěle bavím. ()

ajlonka

Mě se opravdu Nela Boudová jako čarodějnice Valentýna líbila! Slovní hříčky výborné, ale děti je nepochopí. Ale celkový dojem takový nic moc...vlastně nerozumím tomu vysokému hodnocení... ()

JOB314

"Vážení tatínku a maminko nikam nepojedete musíte zůstat, lidem se nedá věřit. Vás dva budu potřebovat. Jednou týdně se obléknete do žebráckých šatů a půjdete vyzvídat co si myslí lidé ve mestě." Naprosto skvělá komediální pohádka. ()

bedsore

Tak nenásilně a přirozeně vtipný a zábavný, že jsem u toho vydržel až do konce. Škoda jen, že to nemá filmovou podobu. ()