„Je to vlastně krajně nezodpovědné servírovat k snídani vajíčka naměkko! Pod skořápku není vidět, kdyby bylo zkažené, mohlo by vyvolat leknutí, odpor a způsobit celodenní nechutenství!“ Tato slova vykřikuje na své zničené královské rodiče princ Hektor (O. Vetchý). Však také král (P. Nárožný) s královnou (J. Brejchová) mají důvod ke smutku. Těšili se, že předají vládu synáčkovi a sami odjedou na letohrádek. Copak to ale jde? Moc dobře vědí, jak nezodpovědným a lehkomyslným panovníkem by jejich syn byl… Krále napadne požádat o pomoc čarodějnici Valentýnu (N. Boudová). S jejím příchodem na královský hrad se ale začnou dít věci. Když princ vypije nápoj zodpovědnosti – stane se z něj nesnesitelný pedant a puntičkář. Účinky lektvaru byly silnější, než Valentýna předpokládala… (Česká televize)

Bozvav

Vtipná konverzační pohádka pro starší děti. Paradoxně mě tam docela iritoval přehrávající Vetchý. Za mne 65% ()

zdeny99

Čarodějné námluvy jsou tady nejlépe hodnocenou televizní pohádkou od rozpadu Československa. Nepřijdou mi přímo jako ta nejlepší pohádka, ale rozhodně patří k tomu nejlepšímu, a to se ještě jedná o ryze ateliérový film. Je postavená na propracovaném, vtipném scénáři, kterého si všichni zúčastnění herci úžívají. Ať už je to Petr Nárožný se svým ryze lehkovážným královským stylem, tak postarší Brejchová, která vypadá jak rajcovní babička na trůně, či Ondřej Vetchý v hlavní roli nezodpovědného prince, z něhož se stane až moc zodpovědný princ. Ještě že tu je Nela Boudová v nejlepších letech a vyléčí jej. Ačkoliv Vetchého myšlení z počátku pohádky taky mělo něco do sebe: "Vylezu na zámeckou střechu, usadím se na lávce pro kominíky a rozhlédnu se po kraji." [1177. hodnocení, 71. komentář, 72%] ()

Narciska

Vyhráli si s dialogy a ani zápletka nepostrádala vtip. Ale neukázali, proč v sobě ti dva našli zalíbení a členové královské rodiny nevypadaly že mají dobré povahy, princ zůstal rozmazleným a se způsobem svých odpovědí by si nedal s náctiletými adolescenty 21. století. Možná aby si je získal? Nezdvořilý a druhé vinící ze svých chyb, mládí se snadno odpouští, ale mít takového budoucího krále? ()

Ezis

"Důvěřuju rodičům, našemu tlustému kuchaři a tobě." "Proč mně? Vždyť mě vůbec neznáte." "Nevím. Možná proto, že se jmenuješ Valentýna." "Ale vždyť jste mi to jméno sám dal!" "Aha, to je pravda. Možná jsem ti ho dal proto, abych ti mohl důvěřovat." Tahle nenápadná konverzační komedie je na můj vkus až příliš konverzační (trocha hudby a děje by neškodila) a pro děti se moc nehodí, ale dospělí se náramně pobaví. Asi proto tu má tak vysoké hodnocení. Ale podle mě je naprosto oprávněné - komedie je to výborná, kostýmy jsou tu nákladné a pěkné a herci skvělí, i když každý jiným způsobem. Mně se tu nejvíc líbí Nela Boudová s Ondřejem Vetchým - hrají velice přirozeně a tu zamilovanost jim divák opravdu uvěří. Když jsem byla mladší, měla jsem z nich takový ten pocit "oni to snad ani nehrajou". Ten šarm, vtip a chemii by jim i herci v leckterém slavném hollywoodském romantickém filmu mohli závidět. ()

Rockerman

Petr Nárožný ve své typické roli mrzutého krále, Jana Brejchová, jako vždy výborný Ondřej Vetchý a krásná Nela Boudová, to jsou plusy této pohádky. Označení pohádková komedie je zcela na místě! ()

Axident

Velmi vtipná pohádka, které odpustíte i tu úmornou studiovost, kterou bohatě vyváží perlící Nárožný, sypající jako mírně natvrdlý král jednu hlášku za druhou. Roli (ne)zodpovědného prince si užívající Vetchý o nic nezaostává, stejně jako kouzelně roztomilá čarodějnice Boudová. Majestátní odměřeností ztřeštěnost tria vyvažuje královna Brejchová Jednoznačně vydařená, svěží televizní pohádka. ()

Jonatána

Bezvadná pohádka, Petr Nárožný fakt nemá chybu a Nela Boudová je jako čarodějnice opravdu roztomilá. Jana Brejchová je výbornou partnerkou Petru Nárožnému a princ Ondřej Vetchý se mi líbil zejména ve scénách, kde se odnaučoval odpovědnosti :-). ()

hyena1

Pohádka, která se absolutně vymyká všem televizním pohádkám. Děti sice spíše ocení to, že všechno dopadne, jako vždy, dobře, než skvělé vtipy, ale já, jako už odrostlé dítě, jsem se řehtala jak kobyla od začátku až do konce... „Tvůj děd byl blázen." „Nebyl, měl jen trvalé potíže s hlavou"... Vlastně i já oceňuji, že všechno dopadlo dobře, čarodějnice si vzala prince, tak třeba i mě se poštěstí. Než se tak stane, naložím si čmeláka. ()

Adiemus

Při opakované hlášce "Viď, Argusi" jsem si nemohla nevzpomenout na Evu, co tropí hloupost. A popravdě jsem se bavila podobně jako u Fričova filmu. A to prosím nemám nijak zvlášť ráda Nelu Boudovou. Na českou televizní pohádku obdivuhodné. Nebýt závěrečné trapné a kostrbaté písničky, dávám plný počet. Leč... ()

DadysGirl

Tak takhle vtipnou pohádku už jsem dlouho neviděla... Co věta to perla... Nárožný exceluje... Ale i ostatní stojí za to. ()

MeGab

Občas přemýšlím, jestli ty hlášky vymýšlel scénárista nebo Nárožný v prazvláštním laufu přímo na place. Být kameramanem tohodle filmu, asi bych požadoval u většiny záběru kameru pevně přišroubovat k podlaze, abych jí v záchvatech smíchu netřepal. Zajímavý komentář: Jezinka.Jezinka ()

Felisr

Tak tenhle vtipný počin jsem vůbec neznala. Spousta hlášek, nad kterými se dítě nepozastaví, ale dospělý se dobře baví. Místy téměř metahumor "...když jsem byl malý, také jsem měl kočku. Maminka mi ji dávala na ledviny." ()

ostravak30

Studiové pohádky moc nemusím, rovnou přiznávám, ač je jich pár takových, které jsou vynikající a doslova legendární. Tahle však do výběru nepatří. Nicméně tři hvězdy si zaslouží především díky nápoji zodpovědnosti, který způsobí několik úsměvných situací, Janě Brejchové, která čím starším, tím lepší a přesvědčivější herečka, a samozřejmě naprosto nezapomenutelnému a geniálnímu Petru Nárožnému. Ten tvoří 70 % pohádky a jejich vtipných momentů. ()

SB

Docela milé a vtipné. Jak napsali jiní, evidentně se účastníci natáčení dobře pobavili, skoro by se chtělo říct, že to točili jenom kvůli tomu. Vzhledem k různým narážkám to asi ani pro děti určené není "...a jakou krásnou polohu zaujímáte, drahá..." ()

Via

Pohádka, která má co říct - dobří herci a dobré dialogy a nebojte se, že byste se nezasmáli... :) Na nedělní odpoledne akorát. ()