O princezně na klíček (TV film)

Pohádka / Komedie / Muzikál

Československo, 1987, 61 min

V této pohádce začíná všechno nevinně. Člověk by ani nepředpokládal, že se brzy rozehraje něco tak šíleného. Kdo jiný by měl hrát onu princeznu na klíček než právě Světlana Nálepková? Ta měla k roli všechny předpoklady. Janžurka s Petrem Nárožným opravdu exceluje, ale i další herci se museli moc pěkně vyřádit. Pohádka je plná písniček a jedna je poplatná dnešku. Zpívá v ní trio výtečníků o hrabání a střádání.(31.8.2011)

Oldřich Kaiser jako Hugo Kocórek z Brna mě dostal! Bláznivá a ztřeštěná pohádka, ve které si to všichni herci vehementně užívají. To je radost sledovat!! Osmdesátky nepřály jen zahraničním akčním filmům, komediím nebo hororům, ale i českým bláznivým pohádkám, které v těchto létech vznikaly. Novodobé paskvily postrádají vtip a hlavně hereckou elitu, která u nás dříve kralovala.(2.7.2017)

• MeGab

Debilnější způsob ničení záznamového materiálu si představit nedokážu. FUJ! Tak imbecilní dialogy a režii aby člověk pohledal. Měl jsem zato, že na děti se nemají dělat připitomělé grimasy a člověk by k nim neměl vyjadřovat jak jedinec s IQ tykve. Doufám, že tahle hovadina mým dětem mozek nikdy nevyrabuje. A ty písničky? V 95% případů jedna jediná písnička spolehlivě zabije jakkoli povedený příběh. Jenže tady u nich navíc i rytmicky natřásají těla. Člověk by řekl, že už ví, odkud se v Bollywoodu inspirovali :-/. Ty stupidní popěvky onu filmovou mrtvolu roztrhaly na cucky a tanečky byly satanistickým rituálem nad roztrhanou mrtvolou.(12.5.2013)

• Peabody

Nelíbí se mi to, je tam sice spousta výborných herců, hravá hudba Petra Skoumala, ale není to pohádka. Jistě je to nezvyklé, ale prostě to že se postava jmenuje Bryndalíni a všichni se pitvoří to ještě humor nedělá, jen při schvalovacím procesu, kdy se všichni asi radují jaká to bude bžunda. Zajímalo by mne taky kdo napsal texty, abych věděl, čemu se vyhnout. Jestli to byl sám Petr Skoumal, pak asi opravdu něco nechápu. .(30.12.2018)

Ženy mají tendenci hledat v partnerovi svého otce. Princezně z téhle pohádky se to povedlo, její manžel, princ inženýr Horáček, je stejný technický nadšenec, jako je její otec. A princezna sama sbírá panenky, stejně jako je sbírala její maminka královna. Snad se v příští generaci narodila princezna s nějakou lepší mechanikou než s klíčkem na zádech.(3.10.2010)

• - Exteriéry na natáčely na zámku Veltrusy ve Středních Čechách. (Mackin)