Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka o zámku, kde si všichni rádi hrají... Pohádka vypráví o princezně (S. Nálepková), která se královským rodičům (P. Nárožný a I. Janžurová) narodila jako mechanická hračka. Na první pohled to vypadá jako jistá výhoda, neboť zlobí-li takové dítě, rodiče ho prostě nenatáhnou. Dostaví-li se ale čas dospívání a s ním i první láska, už to tak jednoduché není. Však také měla princezna Mařenka se svou „zvláštností“ nemalé potíže… (Česká televize)

(více)

Recenze (54)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Já bych do toho kopla !! Tady abych pořád jen něco natáčela !! ;) Jedním slovem divočina !! Neuvěřitelnému paskvilu nedětsky satirické "taškařice" a nepovedené muzikálové žumpy neupřete jistou dávku originality v té nejvyšší možné míře, několik slušných dialogů a především jména postav dokazují snahu, bohužel však co vypadalo vtipně na papíře, se pod režijní taktovkou roztěkané Koutné, očividně omámené něčím nepocházejícím z této galaxie, změnilo v pomník trapnosti, který nemá dětem absolutně co nabídnout, soudím tak z vlastní zkušenosti, mně osobně se totiž Princezna na klíček nelíbila ani jako dítěti školou povinnému .. Kam se poděla přívětivá atmosféra a roztomilost jejích typických pohádek ?? Ztratila se v prvoplánovité pitoresknosti a jinakosti, která vykrádá velkou spoustu jiných pohádek či seriálů, což dokazuje například Vladykův princ ing. Horáček jako ekvivalent jeho vlastní jiné role pradědečka z Křečka v noční košili, aby je vtipně ozvláštnila, u scénáristy Josefa Hanzlíka, který si však s humorem příliš netyká, tuším zde podobný záměr jako u geniálního Karla Čapka, k jehož kouskům pro děti se však tato křeč nemůže ani přiblížit, vtipu je zde pomálu, estrádní improvizace komediální "elity" mě uráží a ty rádoby inteligentní popěvky ji definitivně pohřbívají.. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Vtipně pojmenované postavy jako růžový kavalír markýz narcis atd..,hrabě Bryndallini, hrabě Cintallini, madam Bombelessová, humorné dialogy-zde především pan Nárožný spolu s Ivou Janžurovou excelovali a docela povedený je i samotný příběh jakoby vystřižený ze současnosti..Odhalení dvou vypečených hrabat bylo opravdu k pousmání... ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Je to strašná blbina, ale v tom nejlepším slova smyslu. Perfektně obsazená a až nečekaně vtipná. Jen by mě zajímalo, co na tuhle pohádku říkaly (říkají) děti. Třeba takového Petra Nárožného, který olejuje bradla, staví loď v neprůhledné lahvi a na německého barona spustí "Kdo vám mohl říct takovou blbost? Nebo... Vy vypadáte na to, že vás to mohlo napadnout samotnýho, co?", mohou opravdu docenit jen odrostlejší diváci. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Netradičně pojaté staré pohádky mi zas až tolik nevadí, zvlášť když jsou pojaté vtipně a s nadsázkou. Tady se mi to taky zpočátku líbilo – král vynálezce, princezna na klíček, záludní rádcové i proradná madam s dlouhými zlodějskými prstíčky, ale postupem času to začalo být poněkud otravné, opakující se. Co se hereckých výkonů většiny zúčastněných týče, tak s těmi jsem výraznější problém neměl, ale na víc jak obyčejný průměr to nevidím. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Ženy mají tendenci hledat v partnerovi svého otce. Princezně z téhle pohádky se to povedlo, její manžel, princ inženýr Horáček, je stejný technický nadšenec, jako je její otec. A princezna sama sbírá panenky, stejně jako je sbírala její maminka královna. Snad se v příští generaci narodila princezna s nějakou lepší mechanikou než s klíčkem na zádech. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Exteriéry na natáčely na zámku Veltrusy ve Středních Čechách. (Mackin)

Reklama

Reklama