O princezně na klíček (TV film)

Pohádka / Komedie / Muzikál

Československo, 1987, 61 min

V této pohádce začíná všechno nevinně. Člověk by ani nepředpokládal, že se brzy rozehraje něco tak šíleného. Kdo jiný by měl hrát onu princeznu na klíček než právě Světlana Nálepková? Ta měla k roli všechny předpoklady. Janžurka s Petrem Nárožným opravdu exceluje, ale i další herci se museli moc pěkně vyřádit. Pohádka je plná písniček a jedna je poplatná dnešku. Zpívá v ní trio výtečníků o hrabání a střádání.(31.8.2011)

• Danulinda

Pokud bych měl tento film hodnotit jako muzikál, bylo by to na dvě hvězdy. Ovšem z hlediska pohádky je tento scénář jasný odpad, neboť příběh je o ničem a nemá s pohádkou nic společného, a to nejen kvůli neustálému prozpěvování. Dávám jeden bod jen za výtečné herecké obsazení a za povedené robotické skeče mimky Nálepkové, jinak tato "pohádka" bohužel nestojí za nic.(31.3.2010)

Nejvtipnější pohádka všech dob. Neskutečně dementní, ovšem v nejkladnějším slova smyslu. V podstatě stojí celá na Petru Nárožném, který už má sice za sebou celou řadu přiblblejch panovníků, ale věřte tomu, že tady své kreace povýší doslova na meziplanetární level. Stalo se vskutku poprvé, abych u dopolední televizní pohádky zažil nefalšovaná muka záchvatů smíchu. Jeho vévoda Žán mimochodem stihne postavit loď ze sirek v neprůhledné láhvi, naolejuje bradla, či vynalezne létající koloběžku. Mezitím vypouští hlášku za hláškou jako: "Jé! Já už asi včera nabil dělo!" "Plešoune....Komu tykáš?!?" Nebo pro mě vůbec tu nejkultovnější: "Ano, hřebík na lahvičku...Proč ne?" Zkrátka parádní vanménšou, kterou nekazí ani tentokrát jen průměrní Kaiser s Lábusem, přehrávající Dagmar Veškrnová či nevýrazná titulní postava samotné princezny. Rozhodně nečekejte klasicky pojatý žánrový výtvor, spíš neprávem pozapomenutý šílený experiment z pera nedoceněného Josefa Hanzlíka. 90%(5.10.2008)

Oldřich Kaiser jako Hugo Kocórek z Brna mě dostal! Bláznivá a ztřeštěná pohádka, ve které si to všichni herci vehementně užívají. To je radost sledovat!! Osmdesátky nepřály jen zahraničním akčním filmům, komediím nebo hororům, ale i českým bláznivým pohádkám, které v těchto létech vznikaly. Novodobé paskvily postrádají vtip a hlavně hereckou elitu, která u nás dříve kralovala.(2.7.2017)

Je to strašná blbina, ale v tom nejlepším slova smyslu. Perfektně obsazená a až nečekaně vtipná. Jen by mě zajímalo, co na tuhle pohádku říkaly (říkají) děti. Třeba takového Petra Nárožného, který olejuje bradla, staví loď v neprůhledné lahvi a na německého barona spustí "Kdo vám mohl říct takovou blbost? Nebo... Vy vypadáte na to, že vás to mohlo napadnout samotnýho, co?", mohou opravdu docenit jen odrostlejší diváci.(25.3.2012)

• - Exteriéry na natáčely na zámku Veltrusy ve Středních Čechách. (Mackin)