poster

O princezně na klíček (TV film)

Pohádka / Komedie / Muzikál

Československo, 1987, 61 min

 • D.Moore
  ****

  Je to strašná blbina, ale v tom nejlepším slova smyslu. Perfektně obsazená a až nečekaně vtipná. Jen by mě zajímalo, co na tuhle pohádku říkaly (říkají) děti. Třeba takového Petra Nárožného, který olejuje bradla, staví loď v neprůhledné lahvi a na německého barona spustí "Kdo vám mohl říct takovou blbost? Nebo... Vy vypadáte na to, že vás to mohlo napadnout samotnýho, co?", mohou opravdu docenit jen odrostlejší diváci.(25.3.2012)

 • cachanell
  *

  Jedna hvězdička jen proto, neboť pohádky mám ráda. České pohádky obzvláště. Jednoduché, pohádkové, milé a vždy zvítězí dobro. TV pohádky jsou pro mě hodinová vyprávění, na které se vždy ráda podívám. Ale tohle není pohádka, to je satyra - děti nepochopí. Hrozně umělé a do pohádky, no nevím, nehodící se ...(3.12.2010)

 • lubospoti
  ***

  Zvláštní bláznivá pohádka se skvělým obsazením. Výborný byl zejména Petr Nárožný v roli krále. Místy jsem se náramně bavil, ale celkově na mě působila takovým nesourodým dojmem. Vůbec se nepovedly písničky. A jak se většinou nadává na papundeklové kulisy, tak tentokrát musím konstatovat, že daleko horší bylo pár exteriérových záběrů.(14.6.2013)

 • Jazzzz
  ****

  Ale jo, ze všech těch nedělních českých pohádek, které jsem viděl tahle velmi výrazně vybočuje... A naštěstí k lepšímu... Mnoho vtipných gegů, sice ne zcela původní pohodková linie, což ale z této pohádky dělá netradičnější a pěkně koukatelnou pohádku... No a co stojí za zmínku je skvělé obsazení, které Petrem Nárožným začíná a pokračuje přes paní první Dámu a udýchaného Trávníčka až k Lábusovi, Vladykovi a Kaisrovi. Všichni tyto čeští herci podali v této české pohádce skvělé herecké výkony... :-)(5.10.2008)

 • Schlierkamp
  ****

  Československá televizní pohádka s jednoduchým námětem a veselými dialogy. Jednoznačně nejvýraznější a nejkomičtější postava je vévoda Žán, zahraná P. Nárožným, o jehož genialitě se přesvedčujeme v každém záběru. O panování se v tomto vévodství stará trio intrikánů hrabě Brindalini, hrabě Cintalini a madame Bombelesová (O. Kaiser, J. Lábus, D. Veškrnová), jejichž některé momenty jsou nadčasové, na což poukazuje téma jejich ústředního songu, anebo scéna, v níž chtěli ´zachraňovat´ majetek při útěku, nicméně mnohdy na mě působí nevtipně až trapně. Velmi povedenou a vtipnou postavu spatřuji v princi inženýru Horáčkovi, nápadníkovi oné mechanické princezny Mařenky (životní role S. Nálepkové?), líbily se mi hlavně jeho zběsilé výpočty na kalkulátoru a i jinak hraje M. Vladyka svou postavu velmi dobře. V malé roli doktora se v této taškařici objeví i J. Wimmer. Pochopitelně nesmím zapomenout na elegantního Růžového kavalíra P. Trávníčka, zejména jeho entreé na taneční bál bylo vskutku mistrovské. Hudební doprovod nebyl vždy na vysoké úrovni a ani závěr mě příliš nenadchl, ale i přesto se pohádka O princezně na klíček z nekonečné dílny pohádkové královny L. Koutné může klidně připojit do dlouhé řady herecky vynikajicích, vkusných a nesmrtelných televizních pohádek 80. let.(12.4.2015)

 • - Exteriéry na natáčely na zámku Veltrusy ve Středních Čechách. (Mackin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace