Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka o zámku, kde si všichni rádi hrají... Pohádka vypráví o princezně (S. Nálepková), která se královským rodičům (P. Nárožný a I. Janžurová) narodila jako mechanická hračka. Na první pohled to vypadá jako jistá výhoda, neboť zlobí-li takové dítě, rodiče ho prostě nenatáhnou. Dostaví-li se ale čas dospívání a s ním i první láska, už to tak jednoduché není. Však také měla princezna Mařenka se svou „zvláštností“ nemalé potíže… (Česká televize)

(více)

Recenze (57)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Ženy mají tendenci hledat v partnerovi svého otce. Princezně z téhle pohádky se to povedlo, její manžel, princ inženýr Horáček, je stejný technický nadšenec, jako je její otec. A princezna sama sbírá panenky, stejně jako je sbírala její maminka královna. Snad se v příští generaci narodila princezna s nějakou lepší mechanikou než s klíčkem na zádech. ()

dogrose 

všechny recenze uživatele

Moderní pohádka, která je bohužel chybně kompozičně postavená. Výsledkem je tak estráda, jakoby jednotlivé výstupy bez pevnější souvislosti, s proměnlivou kvalitou dialogů. Chybí zápletka a hlavní motiv - všechny postavy jsou divné nebo záporné, není komu fandit, s kým se ztotožnit. Pohádka by v zásadě skončila špatně (vítězstvím tria podvodníků), kdyby nebyli (náhodou) odhaleni snad jedinou kladnou postavou (chůva v podání krásné Mileny Dvorské). Neúměrně natahované, několikrát jsem si říkala: teď už to musí skončit. Výborné herecké obsazení, dobrá hudba, zajímavé motivy (princezna na klíček, zasazení do přelomu století; král a královna nejsou líní, ale technicky zruční, Světlana Nálepková pohybově výborná, apod.) - ale ani to nestačí k tomu, aby se na výsledek dalo dívat. Pohádka se mi nelíbila již v době svého vzniku, dávali ji tenkrát o Vánocích. Jedna z těch horších pohádek Libuše Koutné. Určitě by stálo za to pohádku natočit znovu. Zajímavé je, že scénář napsal Josef Hanzlík, básník a spisovatel pro děti, mj. autor pohádky s nejdelším názvem, kterou najdete v Novém špalíčku českých pohádek. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Šíleně praštěná pohádka, kde se přehrává ostošest, což nevadí v případě, kdy je na scéně Petr Nárožný, jehož dialogy s Ivou Janžurovou by měly vejít do zlatého fondu českých pohádek. Bohužel jakmile tito dva herci zmizí z obrazovky, je to nuda. Vladyka se může snažit jak chce, ale prostě už to pak není ono. Entré Pavla Trávníčka jako narcistního prince nechápe asi ani on sám ještě dnes. Písničky tolik typické pro televizní pohádky neruší, ale rozhodně ničím nezaujmou. Ani Kaiser s Lábusem nevylepší pocit z věčného pitvoření až trapasení. Čili povedená, v první polovině geniální, poté spíše průměrná pohádka. Hudba: Petr Skoumal ()

topi 

všechny recenze uživatele

Oldřich Kaiser jako Hugo Kocórek z Brna mě dostal! Bláznivá a ztřeštěná pohádka, ve které si to všichni herci vehementně užívají. To je radost sledovat!! Osmdesátky nepřály jen zahraničním akčním filmům, komediím nebo hororům, ale i českým bláznivým pohádkám, které v těchto létech vznikaly. Novodobé paskvily postrádají vtip a hlavně hereckou elitu, která u nás dříve kralovala. ()

Jazzzz 

všechny recenze uživatele

Ale jo, ze všech těch nedělních českých pohádek, které jsem viděl tahle velmi výrazně vybočuje... A naštěstí k lepšímu... Mnoho vtipných gegů, sice ne zcela původní pohodková linie, což ale z této pohádky dělá netradičnější a pěkně koukatelnou pohádku... No a co stojí za zmínku je skvělé obsazení, které Petrem Nárožným začíná a pokračuje přes paní první Dámu a udýchaného Trávníčka až k Lábusovi, Vladykovi a Kaisrovi. Všichni tyto čeští herci podali v této české pohádce skvělé herecké výkony... :-) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Exteriéry na natáčely na zámku Veltrusy ve Středních Čechách. (Mackin)

Reklama

Reklama