Cleopatra (festivalový název)

• Španělsko

Cleopatra

Drama / Komedie / Road movie

Argentina / Španělsko, 2003, 104 min

Cleoptra je nejlepší film Naty (zatím, točí jich teď spoustu), je perfektní po všech stránkách. Ale hlavně pro milovníky opravdového umění, takové konzumenty zábavy může klidně nudit nebo co já vím. Naty tu předvedla mistrovský výkon, taktéž další dva filmoví kolegové. Tohle je opravdu povedené dílko a škoda, že se nedostalo do našich kin. Získalo tři ceny Goya, tři festivalové ceny a spoustu nominací. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=7YsLbUxT5Ik(7.2.2010)

Rozpočet €1,3miliónaTržby Celosvetovo $1,539,000(28.5.2010)

Vůbec jsem netušila, do čeho jdu, ale díky za tip Pedrossovi, protože tak roztomilou Cleopatru bych jinak neměla šanci objevit. Ne, že by scénář byl nějaké veledílo, ale tohle je zase jeden z těch příběhů, které stojí na těch svých kouzelných chviličkách. Vůbec jsem se nedivila, že se Cleo rozhodla k tak razantnímu kroku, když jsem viděla toho jejího sebelítostivého Roberta. A pak jsem jí už jen fandila, to ani jinak nešlo a když se k ní přidala ještě sličná Sandrita, která za sebou taky práskla dveřmi, tak jsem k nim naskočila do auta a strávila s nimi celou tuhle jejich road movie. S Cleo jsem byla smutná, chápala jsem jí se vším všudy, smála jsem se s ní a párkrát jsem to skloubila všechno dohromady. Velmi působivé byly její promluvy do kamery, protože to mluvila na mě, dívala se mi přitom do očí a to bylo moc roztomilý. Za tento bezvadný tvůrčí nápad určitě chválím. A Náťa coby Sandra to doplňovala jak jinak, než svojí hezkou tvářičkou, půvabnou noční chviličkou v trávě a nebo na gauči v blízkosti jedné husy:-) Všechno podtrženo báječnou latinskoamerickou muzikou se slůvkama, které to vhodně doplňovaly a koncem, který neměl chybu. Normo Aleandro alá Cleo, nejen, že mně s Tebou bylo moc hezky, ale bylo mně i velkým potěšením Tě poznat.(29.3.2015)

V živote máte tri možnosti: urobiť to čo musíte, alebo urobiť to čo chcete, alebo nerobiť nič a sadnúť si. Milý film. (Filmová výzva 2016 - emma53) a Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 3(12.3.2016)

Ak Vás niekedy niečo naštve tak, že toho máte plné zuby a neviete "kam konopí" hoďte to za chrbát, zabuchnite dvere a urobte si sami slobodne radosť tak ako Cleopatra so Sandrou. Mimochodom Norma Aleandro to zahrala krásne. Túžba po voľnosti a bezstarostnosť aká z toho filmu doslova "čpela" na diváka sa len tak nevidí, či skôr necíti. Milý film s dobrou kamerou. Neviem či som niečo argentínske okrem ich povestných telenoviel kedy videl, ale toto bolo dobré.(12.4.2015)

"JAKO LESNÍ CESTA, KTERÁ MIZÍ V DÁLCE MŮJ ŽIVOT SE VYTRÁCÍ ZATÍMCO HLEDÁM. HLEDAL JSEM V PUSTINĚ, HLEDAL JSEM SLEPĚ. HLEDAL JSEM CESTU VEN CELÝ SVŮJ ŽIVOT. BEZ POCHOPENÍ....." Malý velký film o setkání dvou navenek tak odlišných (nejen věkem) žen, však vnitřně souznících a toužících po změně, po osvobození se, plný nádherné poetiky, melancholie i jemného vtipu. Natálie Oreiro tu hrála samu sebe a byla okouzlující i s tím ježkem na hlavě. A co teprve důchodkyně Cleo! Byla radost pohledět, jak rozkvétala na této cestě za oproštěním se od pout a strastí života. Jako třeba v této scéně, ve které si užívá možnost řídit auto což jí manžel nikdy nedovolil....a takových nádherných chviliček ve spojení s krásnou latino hudbou je v tomto filmu hodně. Citlivé, vtipné, okouzlující....,buena película!(28.3.2015)

Docela celkem slušný Road movie. Natalia Oreiro tu rozhodně nehraje samu sebe v tom žádné případě a jestli to někde prohlásila tak je padla na hlavu! Jmenuje se snad její postava ve filmu Natalia Oreiro?? Co se týče filmů tak mě osobně se film líbil celkem slušné provedení a zpracování filmů, ta scénka s těmi doktory byla docela legrační. Herecké výkony celkem ušly jak Natalie tak i Normy Aleandro .(30.12.2017)

Spíš 3,5 za komediálnost a přirozenost Normy Aleandro.(13.6.2012)

Svoboda o tu jde predevsim. Poprve vyborne duo Aleandro a Oreiro. Vzdycky mas 3 moznosti: udelat co musis, udelat co chces a nebo nedelat nic... Radim mezi filmy na zlepseni nalady :)(18.8.2017)