Kdo přežije - Cookovy ostrovy

• USA Cook Islands
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2006

chelsea17

Po delší době zase jedna ze sérií, která smete celou řádku dalších. Skvělí hráči, kde každý stojí za pozornost, snad ještě lepší soutěže a ty intriky ... prostě paráda. Další, kterou můžu bez problému zařadit mezi své oblíbené. A vítěz? Konečně zvítězil hráč, kterému jsem to přál od samého začátku. ()

Yarwen

Jedna z her, která dokazuje, že i s čestnou hrou se dá dojít až do konce. Ano, tvůrci pořadu kvitují, když je ve hře mnoho podrazáků, protože přinášejí zvraty, emoce, a tedy i sledovanost. Ale já osobně si myslím, že kdyby mizerům, kteří se vymlouvají na to, že je to "jenom hra", nabídl v reálném životě milión dolarů, zaráželi by kudly do zad stejně jako ve hře. Oblíbené postavy: Parvati, Yul, Ozzy; Neměl jsem rád: Sekou, Billy, J. P. ()

misa_laska

Rozdělení podle etnik bylo velice zajímavé. Každopádně nejvíce sympatičtí mi byli Yul a Ozzy a naštěstí se dostali fakt daleko. Nejvíc na nervy mi lezla Flicka (úplně vypatlaná) a Parvati (brrr ta její fuj úsměv a myšlení...) ()

pouler

Tyhle serie by se daly vyzobávat. Cookovy ostrovy, Microneisia atd. Lepší se podívat na vše. 24. serii už bych chtěl vidět v real-timu. Tahle serie má zase krásné prostředí a zajímavý etnický náboj 4 kmeny na začátku se později promíchají. Hodně silných postav. Reality show jak má být. ()

longercz

Spoilery. V Cook Islands mi chybí jedině pořádná "záporná" postava typu Fairplay, Russel nebo Todd, tak jako v jiných skvělých původních sezonách. Jinak má tahle řada skoro všechno, co může Survivor nabídnout. Lidé tady berou za hlavní postavu Yula, s čímž sice souhlasím, nutno ale připomenout, že Yul našel tajnou imunitu hodně brzy a potom už v podstatě nešel ani na jednu kmenovku s tím, že by mohl jít ten den domů. Tehdy totiž pravidla dovolovali zahrát imunitu až po sečtení hlasů, což je OBROVSKÁ výhoda, která byla správně zrušena po téhle sezoně. Navíc bylo zde možné kvůli první finálové trojce tuhle tajnou imunitu použít i v poslední vyřazovací kmenové radě (tohle je jediná řada, kde to bylo možné), díky čemuž se Yul dostal do konce prakticky beze strachu. Kdyby měl tuhle možnost Terry v Panamě, nejspíš by vyhrál celou hru. Když se hra mění, než se vychytají mouchy, někdy z toho jednoduše vyvstane nějaká chyba, které se producenti rychle zbaví, v oné řadě už ale zůstane. Každopádně nutno dodat, že Yul se téhle příležitosti chopil výborně a vyhrál asi zaslouženě. Ozyzyho tažení výzvami bylo sice působivé, co do sociálního smýšlení, nám ale jako obvykle nic moc nepředvedl. Dále stojí za zmínku ještě určitě Penner, který i když asi trochu chybně, ale přece jenom ukázal, co to znamená v téhle hře se nespoléhat na štěstí a jít svému cíli naproti. ()

Hashirama

Ač je tomu již pár let, kdy jsem Cookovy ostrovy viděl, dodnes se pro mě jedná o nejlepší sérii. Parvati je nejlepší ženskou hráčkou, z Ozzyho všichni šíleli (dokud si o sobě nezačal moc myslet) a tříhodinový rozdělávání ohně sirkama je třešničkou na dortu. K tomu ještě slušný vítěz. Nejlepší sezóna a pamětihodná televizní událost. Favoriti: Ozzy, Parvati, Yul ()

Franche

Jelikož je to má nejoblíbenější série celého Survivora, hodnotím zvlášť ! Fandila jsem jim snad asi všem. Velmi šikovná parta lidí, na které si - na rozdíl od jiných sérií - rychle zvyknete ()

Boudyy

Rozhodně série za 5*****, ale Panama mě dostala víc. Těžko napsat, která ze všech sérií, co jsem viděl, byla nejlepší, ale Cookovy ostrovy byl řadil hned za Panamou. Opět však nevyhrál můj největší oblíbenec. Zatímco třeba v Panamě jsem jasně fandil Terrymu a nesnášel Arase, na Cookových ostrovech mě dostali jako Ozzy, tak Yul. Já však více fandil Ozzymu. Byl téměř nepřekonatelný v soubojích o odměnu a imunitu, zrovna tak, jako Terry v Panamě, zatímco Yul byl skvělý stratég. Jinak nejkontroverznější postava série byl Jonathan, zradil snad všechny účastníky hry. Ale zpět z Ozzymu a Yulovi. Nakonec vyhrál finále Yul 5 vs 4 proti Ozzymu na hlasy a bylo to velmi napjaté. Já to Yulovi přeju, ale je velká škoda, že nevyhrál Ozzy. Moc jsem mu fandil. Jinak mám moc rád skvělý hudební doprovod Russe Landaua, nejvíce se mi líbí song Rites of Passage. Pokaždé, když příjde několika posledním trosečníkům pošta, že mají sebrat pochodně a zavzpomínat na své padlé kamarády, tak si uvědomím, že už se blíží vyvrcholení série. Zde je odkaz na ukázku: http://www.youtube.com/watch?v=mLcADRcTC_A ()

donnovann

Moje oblíbená řada má pomalý rozjezd jenže od doby kdy Oscar "ozzy" Lusth začne ukazovat svůj skill v soutěžích tak tato řada graduje víc a víc a i díky novinkám a zaslouženému vítězi dávám 98% ()

Nessos

Touto destinací to pro mě začíná (!) a jsem pevně rozhodnut zvládnou všechny série, protože jsem vlastně ani doteď netušil, že existuje něco tak zábavného jako - Kdo přežije. Nejoblíbenější postavy: Yul, Jonathan. Největší pitomci: Candice a Parvati. ()