Kdo přežije - Cookovy ostrovy

• USA Cook Islands
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2006

WolfIssen

Jedna z těch tahounských, hodně bavících řad, hlavně kvůli novým zvratům a v neposlední řadě zajímavým soutěžícím. Oblíbenci: Ozzy, Yul, Cao Boi. Byl jsem rád, když jsem viděl, že mládě tereje se vrátilo i s hnízdem zpět k jednomu z rodičů na strom. Ukázal se dobrý charakter hráčů, kteří při shánění vajíček nechtíc hnízdo i s ptáčetem shodili. Pohodový metalista Billy taky pobavil :-) "Hispánská kutura není moje kultura, má kultura je metal". / "Škoda, že jsme neměli metalový kmen". :-D ()

oasismanik

!!spoilery!! Skvelá séria bez výraznejších zmrdov, za to plná sympatických a šikovných ľudí. Celej hre jednoznačne dominuje finálová dvojka Ozzy a Yul, milion by som im dal obidvom. ()

x_silver

Pro mě je Cook Islands Survivor číslo 1!! O tom se nebudu s nikým hádat a jen vám objasním, proč to tak je. V první řadě jde o výběr lokace - spousta vody, tropické ostrovy západně od Austrálie, bílé písečné pláže a křišťálová voda. Jedna z nejdokonalejších kulis na zemi. Zadruhé je to rozdělení do 4 kmenů a to podle etnika. Když jsou ve hře jen 2 kmeny, čeká se déle na sloučení, nevzniká tolik zajímavých aliancí a podobně. Navíc je vtipné, jak "pohoršení" byli američané, když zaregistrovali fakt, že je někdo odsuzuje podle rasy. 3 důvod je cast. Tahle serie má zdaleka nejlepší cast ze všech - chytří a krásní lidé a k nim pár idiotů jen pro zpestření (Steph a její bramborová kaše :D, Bill a jeho láska na první pohled). A perfektní na tom je fakt, že tito outsideři opouštěli hru v dokonalém načasování, jak jsem to chtěl vidět (výborně, už jste mě svojí blbostí pobavili, můžete odejít). Jako naprosto zásadní bych z hlediska castu řekl bylo to, že se ve hře poprvé objevil tlustý žid - Johnatan. On byl jedním z důvodů, proč je tahle serie naprosto nezapomenutelná. 4 důvod - Ozzy. Nejsem žádný jeho fanoušek, protože vím, jakej arogantní kripl se z něj stal v Mikronesii a v Jižním pacifiku. Ale tady, na Cookových ostrovech teprve začínal, byl jako beránek, který umí plavat, lovit, rybařit, lézt po stromech... A poslední věcí, která mě uchvátila na teto sérii byl Yul Kwon. Podle mě nejzasloužilejší vítěz všech dob. Někteří říkají, že stačí, když je hráč silný a vyhrává imunity. Jiní říkají, že hráč může být jen podlý zm*d (jako Parvati - ta v tom umí plavat :) ). Ale přeci nejlepší jen je, když je hráč nejchytřejší ze všech trosečníků a zároveň jeden z nejsilnějších. To všechno byl Yul. Na ostrově vyhnanství našel symbol jen se 2 vodítky, pomohl Aitu vyhrávat výzvy, sám Ozzy by bez něj neměl šanci, vymyslel strategii na vyřazení všech 8 Raro (ihned poté, co Johny Blue Eyes zradil :D) členů a zároveň si pojistil, aby mu na konci dali hlas. Yul podle mého názoru předvedl nejlepší vítěznou hru za všech 28 řad. Yul tu hru tak dokonale ovládal, že se vůbec divím, že po tak dokonalé sociální, fyzické a psychické hře dostal jen o 1 hlas víc než Ozzy. I přesto, že ozzy by byl zaslouženým vítězem, Yul vyhrál nejen fyzickým výkonem, ale především strategií a s tou Oz zaostal na plné čáře. Jonathan, který hlasoval pro Yula svojí krátkou řečí potvrdil, jak chytrý člověk je a jak dokonale porozuměl strategii. "Nesmírně Vás všechny obdivuji, jak jste tu hru hráli. Ale Yul hrál nejlépe" - Penner. ()

SaiHuri

Nemám rád, když ze mě někdo dělá debila. " Takže holky, teď půjdete touhle stezkou a budete se bavit o tom, koho jako vyřadíte, ty budeš říkat tohle a ty zase tamto, ale hlavně se tvařte přirozeně, ať to vypadá, že to neni nahraný" Rohlíkem se opít nenechám, nicméně chápu, že většina lidu ano. ()

JuniorSrky

Nejlepší ze všech řad... Mojí nejoblíbenější se stala hlavně kvůli Ozzymu. Obyčejnému klukovi, který věří ještě stále na lepší svět a změnu konzumní společnosti. Dal do toho maximum tělem, srdcem i duší. Yonathanovi, který se projevil jako ten největší hajzl, ale reputaci si u mě vydobyl díky Reunionu, kde měl skvělej proslov a hlavně tomu, jak hrál v Mikronésii. Yulovi, který vynikal nadprůměrnými výkony po všech stránkách, avšak jeho nejsilnější se stala schopnost manipulovat, ipřesto si ho vážím za jeho promyšlenou strategickou hru a čestnou povahu... Dále můžu zmínit Nata, Cao Boie a další... Prostě bez debat perfektní řada![85%] ()

davistercz

Nejlepší díl za celou tuhle sezonu, ačkoli je to už velmi stare, přeci jenom rok 2006, tak je to opravdu pecka. Viděl jsem Cookovy ostrovy,Čínu,Guatemalu a Panamu. Omlouvám se,že už hodnotím dřív jako že tenhle díl byl nejlepší,když jsem přitom nezkoukl všechny díly. Ale tato epizoda mě tak nadchla, že bych se chtěl jednou připojit do tohoto pořadu.. Bravo Yule!!! ()

jeandepatch

Asi jedna z nejpohodovějších survivořích sériií! Rozdělení podle ras, které jsem čekal, že bude hrát víc roli, ale některé aliance vydrželi až do finále, které bylo extrémně záživné. Nad sérií jsem ještě přemejšlel "co kdyby" tak tejden. Můj oblíbenec je samozřejmě Ozzy, protože ty jeho výkony byly neuvěřitelný. Nejvíc sexy byla Parvati :) Ústřední postava: Yul Oblíbenci: Ozzy (TOP), Parvati Neoblíbenci : Stephanie ()

blazma

Pro mě osobně, nejlepší řada všech dob. Ten perfektní mix naprosto unikátních a skvělých, sympatických hráčů se už zkrátka nikdy neobjevil. Nebudu jmenovat všechny, protože by jsem nenapsal asi jen tak 3 jména z celé sestavy. Nejvíc ikonické Ozzy, Parvati, Yul, Penner, Candice. Prostě fantazie. Miluju to řadu. ()

KanoJJ

Jedna s nejlepších řad. Mý největší favoriti: Parvati, Nate. Na druhou stranu prostě strašlivě nenávidim Flicku, ta je tak ta úplně nejdebilnejší kráva v celý historii soutěže snad?! .... A po shlídnutí FvF a HvV už vim že tohle je nejvíce zasloužilá řada hlavně proto, že mi dala mou největší oblíbenkyni Parvati. ()

John Dunbar

Sleduji Survivora od svého začátku na COOLU a musím říct, že se jedná o doposud nejlepší sérii. Casting se parádně vyvedl a na Cookových ostrovech se dle mého odehrál ten nejkrásněší, nejvyrovnanější a nejdiváčtější souboj. Totálně jsem se s hlavními hrdiny sžil a ve tříčlenném finále proti sobě stanuli dva nejlepší hráči, které jsem kdy měl možnost sledovat. ()

gorerated odpad!

Nikdy nepochopím jak tohle může mít tolik procent! Reality show naprosto o hovně a pěkně řidkém. Jako moderátor bych si prohnal rampouch okem, než stále poslouchat sentimentalitu soutěžících které snad vždycky vyhrabou z té největší americké žumpy! Přežití je rozhodně o něčem jiném než o tom, jak vymyslet jeden na druhého intriky (ničemu jinému se ani tahle show nevěnuje). Kamera stále jen zabírá válející se, chrápající nebo o žrádle hekající idioty, jejichž největší starost je, s kým se spojí na kmenové radě, popřípadě jak si doma okamžitě dají čokoládu (hlavně bulimické krávy). Stejně bych řekl, že štáb mimo záznam cpe trosečníky žrádlem, jelikož po měsíci jsou někteří ještě tlustší než na začátku a rozhodně to neni díky plodům a živočichům které nabízí daná lokace. Vše je vykonstruované do nejmenšího detailu a tak nehrozí nějaká extrémnější situace kdy by dotyčné překvapilo divoké zvíře, popřípadě něco jiného (ani nemůže, všichni se jenom válej a hekaj na jednom a tom samém místě jako by byli v kleci). Pokud si někdo přivodí náhodou nějaké zranění, je to jen jeho vlastní demencí. Kdyby tihle lidé byli vážně nuceni přežít třeba po havarii lodi, tak by do týdne a možná ještě dřív, pochcípali jak spermie na kozách laciné štětky. ()

Monika22

Rozdělení do etnických skupin mi připadalo zbytečné, ale pak se to rozjelo a byla to zajímavá série. Parvati a Jonathan, které znám z pozdější Mikronésie (jelikož se nedívám popořadě), nebyli zas tak špatní, jak si jiní myslí. Vítěze respektuji, ale za mě by to byl Ozzy. Další hvězdu dávám za Cookovy ostrovy... ()

Janie.

Moje nejoblíbenější řada, hlavně kvůli Aitu čtyřce. Co ti dokázali, to je naprosto neuvěřitelný. A navíc v jednom z mála případů vyhrál člověk, co si to zasloužil nejvíc (no dobře, a kterému jsem navíc i fandila :D). ()

SaxGuy

Cookovy ostrovy jsou přesně tou sérií, kterou někomu ukážete, když chcete, aby pochopil, co znamená fenomén jménem Survivor. Tahle řada nabízí naprosto všechno: původní survivor feel v podobě přežívání na ostrově, skvělá pre-merge fáze a nejlepší vítězné tažení jednoho kmene v dějinách soutěže. A hlavně tady poprvé hrálo hned několik legendárních hráčů, především matematicky přesný stratég Yul a největší challenge beast v historii hry Ozzy. Nejlepší série ever. ()

Drky

Myslel jsem si, že tato série mi již nic nového a překvapivého nepřinese, ale to jsem se hodně zmýlil. Nebýt některých opravdu divných zápletek, dal bych i pět*. Již od prvního dílu byl mým favoritem YULE a postupem času jsem s nim jeho boj dokonale prožíval...a nikde jsem si i, když jsem mohl nechtěl zjistit jak to vlastně dopadne. Hodnocení 4* a 85%. ()