Kdo přežije - Cookovy ostrovy

• USA Cook Islands
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2006

pegtr

Jedna z nejlepších sérií Kdo přežije.Objevily se zde hajzlové(Jonathan),lidé v mimořádně dobré fyzické kondici(Ozzy)i chytří asiati(Yul).Etnické rozlišení původních kmenů mě nevadilo akorát první část se čtyřmi kmeny byla nudná. ()

Kinderr

Další z mých oblíbených řad. Konečně i vyhrál někdo komu jsem to docela přála. Líbilo se mi to přátelství a že se nepodrazili je to hezké v takovéhlé hře, dalo by se říci, že i unikátní.Za mě plný počet. Ozzy té hře prostě umí dodat šťávu a bojuje do posledních sil. ()

acrylic

Cookovy ostrovy jsou pro mě jednou z nejlepších řad. Řeknu zcela na férovku, že mě prostě bavil Ozzy. Jeho fantastické výkony ve výzvách, to je prostě parádní. Jak to řekla Beky? Nikdo z nás se mu ani nepřibližuje? Sám hodně sportuju a proto je pro mě fyzická dominantnost .. ne jen v síle, ale především v případě Ozzyho rychlost, mrštnost, vytrvalost atd. Líbí se mi, jak mu někteří "týpci" tady i jinde nadávají, jak je hrozně nafoukaný. Je pravda, že v Mikronésii působil rozhodně arogantněji než ten skromný klučík tady, ale kvůli tomu, že nějaký zakomplexovaný buřtík, který nepřeplave prsama 150m bazén ho nebude mít zrovna v lásce. Pro mě je Ozzy nejlepší hráč této soutěže. Co se týče strategie, tak je to pro mě Russel H. Abych to uzavřel, tato série pro mě fantastická. Yul jako vítěz mi nevadí. Taky si to zasloužil. Ozzy dostal auto :-) ()

enoemis13

Ako ... stále to nie je dokonalé napr. idol potreboval zlepšovák, hráči ako Flika tam evidentne nepatria, ale aspoň z tých 20 ľudí tam nie je nikto tesne pred smrťou (nikto tam nemá 80 rokov), a ... Y ... 90% ()

damned

Tato řada byla velmi zajímavá hlavně proto, že casting zapracoval a mezi soutěžícími byli skutečně různé charaktery. Od počátku mi byl nejsympatičtější Yul, který mistrovsky ovládal dění především v druhé polovině hry. Jonathan se mohl dostat podstatně dál, kdyby neudělal to jedno osudné zbrklé rozhodnutí. Oblíbení: Yul, Jonathan a Cao Boi. ()

vitez.7

Tohle je asi první reality show, která mi nepřijde uhozená. Je to můj první Survival, který jsem viděl a musel jsem jej dokoukat co nejdřív. To nešlo vydržet :). Bohužel jsem si ho nechal zkazit, když jsem si tady přečetl pár komentářů a zjistil, kdo nevyhraje -doporučuji smazat všechny velké spoilery v komentářích; člověk si chce přečíst o čem to je, jak je to dobré a ne jak to dopadne! Je to sice těžký, ale aspoň neříkejte, kdo to vyhraje a kdo ne. Budu se snažit nespoilerovat moc.. Na tomhle seriálu se mi líbí představa trosečníka na ostrově, kde opravdu "přežíváte". Přesto jsem občas žasnul, že někteří nezvládli rozdělat ani oheň po pár týdnech, chytit rybu... Jak je to možný? Musím říct, že každou chvíli jsem měl rád někoho jiného, ani nevim koho nejvíc, možná Ozzyho, kterej vypadal líp na ostrově, než v posledním Live díle. Naopak otravnej byl jednou Brad, pak policajtka, pak Parvatti se svým flirtováním a nakonec Candice, která se chovala přesně tak, jak říkal Jonathan. Baby to byly sice krásný, ale neřekl bych, že jsou to po několika týdnech rozený trosečníci.. Cow Boi je taky kapitola sama pro sebe :). Škoda, že nedořekl ten vtip o Vietnamci... Dost je tam vidět, jak jsou někteří lidé rozmazlení a líní... Přesto to byla super série. Už se těším na další. PS: Mám pocit, že v posledním Live díle téměř všichni přibrali asi tak 10kg :) plus půl kila makepu a gelu na vlasy ()

january

Řada plná výrazných osobností. Skvělé vodní hry. Nejzajímavější byl zvrat v podobě vzpoury a následující průběh. Ke konci už trochu nuda. Obsahuje jednu z nejférovějších a nejloajálnějších aliancí, dále přátelství dvou barbie a kena, i když před Candice svým způsobem klobouk dolů...přecejen na ostrově vyhnanství strávila snad týden minimálně. Jinak mi vadí, že režie vynechává určité klíčové momenty. Některé se vysvětlí v závěrečném Reunionu, ale v průběhu sledování divák dosti tápe. Taky se v této sérii ani nezdálo, že by někdo strádal nebo bojoval o přežití. Kromě ostrova vyhnanství to vypadalo jako pohodová dovča. ()

Brain32

Skvělá série (možná vůbec nejlepší), ve které se naráz sejde spousta zajímavých osobností. Jen škoda, že se poté rozdělí na 2 kmeny - na jedné straně 8smičlená parta totálních dementů bez špetky rozumu včele s Parvati, Neitem a Adamem a na straně druhé sociální dokonalý, inteligentní manipulátor Yul a fyzicky naprosto úžasně vybavený Ozzy (ten mi soutěž co soutěž vyrážel dech a myslím, že by si s fleku mohl střihnout stovku s Phelpsem :-). Klobouk dolu před Ozzym a Yulem. Více jsem to přál Ozzymu, protože ten jako jeden z mála dokázal, že do finále se dá dostat i bez podrazáctví a lhaní - spolehnul se pouze na sebe a všechno co musel vyhrál (on prakticky vyhrál snad všechno co se dalo :D). Škoda toho jednoho hlasu, který nakonec rozhodl pro Yula, ale naštvaný nějak extra nejsem, protože Yul ty peníze určitě utratí dobře :-) ()

Vitasex

Pro mě zatím nejlepší řada. Asi nejspravedlivější Final Two celé hystorie Survivora. Na začátku vyborné rozhození kmenů, několik zajímavých twistů, prostě to co musí mít každá dobrá série. ()

YvLeZa

Moje nejoblíbenější řada Survivor vůbec. Svělý lidé = skvělá soutěž. SPOILER Už od začátku jsem fandila Ozzymu ;), ale bohužel. Yul si výhru zasloužil, byl to skvělý manipulátor a hráč. ()

BioBoid

Opravdu parádní epizoda. SPOILER: Americká namyšlená a líná omladina, kterým lítají pečení holubi do huby, dostává obrovsky přes držku. Karma zde zafungovala na 100%, což nebývá zvykem. Nejkrásnější díly, když se jim vše sesype před očima, protože byli i líní přemýšlet, co by se stalo, kdyby..... byli si jisti, že hra je vyhraná a téměř u konce.... a pak jen kopou kolem sebe jak děti..... Výborný! ()

nolitimere

Výborná séria plná nečakaných ,ale za to výživných zvratov.Opäť 4 kmene tentokrát však etnické rozdelenie bola trefa do čierneho škoda len ,že som sa nedočkal kompletne vyhladanie aspoň jedného.Favorit - Ozzyyyy ... výhra - nevadí ale nefandil som. ()

zdenda87

Tak tenhle Survivor mi teda moc nesedl. Předvídatelný, prakticky bez podrazu, polovina zajímavá, druhá o ničem, koncept imunity, která se vytáhne až po hlasování, je špatný, což jim později došlo. Když už, přál jsem to Ozákovi, skutečně kouzelný soutěžící, Asiat měl imunitu a tim pádem, to pro něj byla procházka zahradou a mohl s naprostym klidem spřádat plány, jak postupně vyřazovat lidi. Jedinej výraznej krok, přetáhnout toho spisovatele, což nebylo až tak těžký, vzhledem k tomu, že jeho aliance byla dost stupidní, co se hraní hry týče. Pro mě teda docela slabota. ()

Hidan

Série pro mě zajímavá spíše z toho důvodu, že tady začala spousta později hodně oblíbených a slavných trosečníků. Série nenudila, ale ani mně navzdory obecné oblíbenosti nějak nepřirostla k srdci. Hodnocení srážím, stejně jako v případě Panamy, za absurdní moc skryté imunity, která tady navíc dokonce mohla zajistit místo ve finále. Naprosto nepochopitelné provedení, srazilo to dolů celou sérii. ()

Mallorca

SPOILERY Hodně silná sezóna (což jsem si ještě víc uvědomil při koukání na následující řadu na Fiji) hlavně díky výbornému castu, z nějž se několik lidí párkrát vrátí a vzešlo odtud několik legend včetně té pro mě úplně největší (Parvati). Hodně záživné je ale taky sledovat boj kmenů, který napřed vypadá naprosto jednoznačně, zvlášť po tom výborném twistu (díky odvážné Candice), ale s postupujícím časem se člověk nestačí divit, co se to děje. Finálová dvojka (omluva třetímu finalistovi, který byl opravdu jen do počtu) snad nejsilnější v historii Survivora (do této sezony) a pořád vlastně nevím, komu bych dal hlas, až tak moc byli vyrovnaní. Vítěz si to každopádně zasloužil za skvělou hru. Mými oblíbenci bylo trio Candice, Parvati a věčně se usmívající Adam. K osobnosti Ozzyho jsem měl takový neutrální vztah, ale sledovat ho při výzvách byl úžasný zážitek, jeho výkony, kdy skoro v každé výzvě ostatní rozdrtil, byly neskutečné. Nakonec jeden neoblíbenec, Jonathan byl strašný slizký podrazák, který měl navíc podobný problém jako Terry v Panamě, kdy měl neustálou potřebu si dokazovat, že on je větší dospělý, než ty "děti" se kterými hraje. Edit: V Mikronésii mi ho bylo hrozně líto když musel kvůli zdraví odejít a uvědomil jsem si, že je mi sice nesympatický, ale mám k němu velký respekt jako k výbornému hráči. ()