Kdo přežije - Cookovy ostrovy

• USA Cook Islands
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2006

Ant

Tuhle řadu jsem viděla někdy před x lety v televizi, a když jsem si teď dala opakování, dostavil se velmi příjemný pocit nostalgie. Zatím moje nejoblíbenější řada Survivora bez žádných velkých záporáků, kterým bych měla chuť dát po držce. Bavil mě téměř každý hráč, ať už se někdo vezl nebo ne. Vidět závěrečnou čtveřici, jak v každé challange dává druhému kmenu na prdel, byl výkon hodný filmového zpracování. Opravdu nádhera. Jonathan a Parvati přesto zůstávají jedněmi z mých oblíbenců. Každopádně Yul a Ozzy jsou dva borci, s kterýma bych se v téhle soutěži nikdy nechtěla setkat. Šel z nich neskutečný respekt. Yul jako perfektní puppet master a Ozzy jako delfín/opice, který je pro mě polobůh a komu se to nelíbí, ať mi zadnici políbí. 5* ()

iamek

Spoiler ! Zatím jednoznačně nejlepší řada Survivor. Fantastické soutěže, skvělý Ozzy a nádherná krajina. Yule byl celou soutěž nenápadný a vyplatilo se. Jak poslední čtvěřice vyřadila osm hráčů soupeře bylo mistrovské ! ()

heyda

LOVE IT, LOVE IT, LOVE IT.....nepamatuju si, kdy jsem naposledy zkouknul za pouhý den 10 dílů nějakého seriálu. Naposledy snad u Prison Break. Tahle série má zajímavé postavy, překrásné prostředí, famózní zvraty, super příběh, grandiózní finále, za víkend jsem tuhle sérii celou zbaštil a chci víc. 100% ()

kajda.l

Všeobecně jedna z nejlepších a neoblíbenějších sérií. Série, která nabídla divákům jednu z nejlepších a určitě nejčistějších strategií v historii hry, spoustu zákeřných podrazů a nečekaných zvratů a také toho vůbec nejpřeceňovanějšího hráče, který kdy hru hrál - Ozzyho (neskutečně tuhle nesympatickou ryboopicy nenávidím). Jeho sportovní výkony v soutěžích uznávám, ale jinak je to děsněj tragik (viz. série 16 a 23). Ovšem hlavně je to série, která mi dala i přes poněkud nudnější finálovou trojici (neříkám, že nezaslouženou), dva z mých nejoblíbenějších hráčů vůbec Jonathana a Parvati a to je tak vše. A nádherné prostředí. 85% ()

Hismael

Nechci prozrazovat poslední trojku, ale možná by si milion dolarů zasloužil víc ten, kdo skončil na druhém místě. Tahle soutěž si drží stále stejnou vysokou kvalitu. Hodnocení  nejvíc ze všeho ovlivňují soutěžící a v této sérii se to zrovna dost povedlo. ()

kepiash

Cookovy ostrovy jsou sérií dvou velkých příběhů, které se v určité době překrývají. Tím prvním je příběh Ozzyho - frajera, který se pro své neuvěřitelné fyzické dovednosti poměrně brzy ocitne v ohrožení, což je umocněno tím, že jsou postupně vyřazováni všichni jeho spojenci (Cecilia, Cao Boi, Flicka). Ve chvíli kdy to vypadá, že už nemůže být hůř a přebíhají Candice a Johnatan, rozjíždí se další silný příběh - příběh nezdolné čtyřky kmene Aitu. Obrovskou vůli a chytře využitou imunitou to tihle odpadlíci, kterým nejde nefandit, dotáhnou až do finále. Jako vítěze bych sice raději viděl Ozzyho, jehož příběh je ještě o něco působivější, ale i Yul si vítězství bezpochyby zasloužil. ()

PanCitron

Nádherné prostředí Cookových ostrovů a hlavně jedna z nejsympatičtějších hráčských sebranek co jsem doposud viděl. A všemu vévodily zvraty, které vycházely jak soutěžícím, tak produkci. S napětím jsem očekával jednotlivé epizody jako málo co v poslední době. Nejoblíbenější hráči: Yul, Jonathan, Parvati ()

Cubinho

Jedna z nejoblíbenějších řad, která stojí na perfektních různorodých postavách a nádherném prostředí s vodními soutěžemi. Oblíbené postavy: 1. Ozzy (zatím patří mezi moji TOP 3 ze všech survivorů - spolu s Tomem a Yau-Manem), Flicka, Cao Boi, Yul, ... a jedna z nejvíce kontroverzních postav vůbec - Jonathan :-)). 99% (*SPOILER* 1% dolů za to, že nevyhrál Ozzy). ()

ledzepfan

Koncovka trochu slabší(ztráta tempa a plno patetických keců-cca poslední 2 díly=ale to už je taková tradiční slabina trosečnického konceptu)-jinak ale parádní hra-tentokrát hodně strategická, čistá a v rámci možností otevřená. ()

keddy79

Nejlepší řada, co jsem viděla. Zajímaví soutěžící, avšak žádná vyloženě krysa. Nápadité výzvy a krásná příroda. ()

O.Peta

Cookovy ostrovy jsou zatím tou nejlepší reklamou na Survivor. Zásluhu na tom má skvělá kombinace výborného výběru prostředí, tak i casting hráčů. To, že jde o pestrý výběr osobností, o tom není pochyb, to je v každé řadě. Zde je ale hned několik zajímavých charakterů, které dokážou hru táhnout a uvést ji do tempa. Za všechny stačí jmenovat Yula, Johnatana, Ozzyho a když se přidá třeba blázen, jako je Cao Boi, tak je o zábavu postaráno. Další, co dělá tuto řadu o tolik lepší oproti ostatním, jsou zvraty ve hře. Bývá zvykem, že se dočkáme tak jednoho v období sloučení. Tady to ovšem neplatí a blafuje se od začátku a velké zvraty přijdou minimálně dva. Víc nemá cenu psát, po všech stránkách spokojenost (včetně vítěze) a tudíž jasných 100% ()

Laxik

Ozzy. Ten tuhle sérii vystihuje dokonale. No a pak tu máme kmotra Yula a zmetka Jonathana. Tři mí oblíbenci, první dva jsem si vyhlídnul hned ze začátku a oba se dostali do finále. A tak dobrý odhad se mi nepovede pokaždý. No, spíš nikdy. ()

Lum3n

Výborná série. Spousta sympatických postav, zajímavé prvotní rozřazení kmenů podle etnické příslušnosti, nápadité soutěže a především parádní jízda kmene Aitu. Co se postav týče tak mezi oblíbence bych zařadil tyto: Flicka - neuvěřitelně milá a kamarádská, což samozřejmě znamenalo její brzký pád, Ozzy - kříženec delfína a opice, zkrátka dominantní ve všech typech soutěží, Yul - skvělý bojovník a především neosnoval žádné vyložené podrazy, což je v téhle soutěži poměrně vzácnost, Candice - kdo by při pohledu na hezkou hubenou blondýnku řekl, že bude ve většině fyzických soutěží patřit k nejsilnějším? Obvzlášť v té wrestligové byla neuvěřitelná, navíc mi jí bylo opravdu líto, když musela polovinu soutěže strávit v exilu. No a poslední je Becky - oddaná svému kmeni, který dokázal neuvěřitelné věci. Cookovy ostrovy budou už jen těžko hledat přemožitele. ()

(mOnkey)

20 soutěžících, 4 kmeny, 39 dnů na pustém ostrově a já přikurtovaný jeden den k obrazovce. Po několikaměsíčním koketování s myšlenkou návratu do světa Survivoru jsem využil nemoci a na ochutnávku si vybral jednu z prověřených sérií této show. No a jednoduše se od toho nedalo odtrhnout. Nutno dodat, že Survivora jsem naposledy viděl před nějakými devíti desíti lety (prostě v době, kdy to běželo na Nově) a některé vzpomínky jsem měl trochu zidealizované. Například se mi zdálo, že se v prvních třech řadách tolik neintrikovalo (nebo se s tím přinejmenším nezačínalo hned v první epizodě), na druhou stranu to tuhle sérii oživuje a dělá ji tak zajímavou. Výběr účastníků se podle mě podařilo skvěle vybalancovat, a i když jsem měl od začátku pár oblíbenců (Yul, Jonathan, Cao Boi), potěšilo mě, že se k nim v průběhu soutěže nabalovaly i další osoby (zkraje nesympatický Ozzy si mě získal svými schopnostmi a férovým jednáním). Stalo se nevyhnutelné, rozhodně jdu i do ostatních sérií. // Už je to nějaká doba, co mám za sebou všechny série Survivora i The Amazing Race, takže jsem se rozhodl vyplnit si čekání na nové epizody opáčkem pár dílů Cookových ostrovů. No co myslíte? Zase jsem u toho zůstal přilepený až do konce. Podle mě se tady vážně objevila ta nejsympatičtější sebranka trosečníků a i ti největší otravové a truhlíci tu byli mnohem snesitelnější respektive nechtěně zábavnější než ve většině ostatních sezón. Cao Boi je prostě máčo, ale bylo ho tam tak akorát, aby nezačal příliš otravovat. Ozzyho arogance se tady ještě nedere tolik na povrch, ale při druhém sledování si jí už nelze sem tam nevšimnout (poprvé mi unikla asi i proto, že jsem ještě nevěděl, co bude Ozzy předvádět v budoucnu - s jednou světlou výjimkou v podobě zábavné epizody s imunitou v Mikronésii). Vítěz/ka je nakonec jeden z mých z nejoblíbenějších hráčů vůbec a vedle člověka, který ale soupeřil proti bandě idiotů a v zádech měl podobně neschopnou partu, předvedl/a dle mého nejlepší hru v historii Survivora vůbec. 85% ()