Narušitel

• USA Intruder (více)

Nebezpečný zabiják zůstává se zaměstnanci samoobsluhy po uzavírací době a začíná se odvíjet napínavé drama. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

destroy83

Ještě před průměrnou Modesty a celkem vydařeným pokračováním From Dusk Till Dawn natočil Scott Spiegel pekelně zábavné béčko Intruder, které se prakticky celé odehrává v supermarketu a v jeho těsné blízkosti. Zpočátku snímek zaujme především hravou kamerou, která divákovi servíruje atypické záběry. Vlastní příběh diváka strhne až s prvnímy vraždami, které jsou nápaditě provedené a patřičně krvavé. Děj pozvolna graduje až k výbornému finále za doprovodu černého humoru. Zabiják je perfektně vyšinutý a blonďatá prodavačka správně uječená. Kromě bratrů Raimiových se dočkáme i malé roličky Bruce Campbella, který zde ztvárňuje policistu. Nemám co vytknout, jasný plný počet. ()

Alfréda

Typické osmdesátkové béčko. Po X letech jsem jej zkoukla znovu, a musím říct že jako úplná konina se mi to nejevilo. Hlavně jsem fandila bratrům Raimiovým, aby vydželi co nejdýl! ()

Fox Mulder

Slaboduchý béčkový slasher z konce 80. let od režiséra Scotta Spiegela (kamarád Sama Raimiho). Na první pohled je vidět, že Spiegel se snažil natočit dobrý krvavý slasher, ale moc se mu to nepovedlo. Některé uhozené scény střídají špatnými dialogy a tak to jde celý film. Jediný klad tento film má opravdu snad jen ty masakry, které jsou opravdu lahodné. Jinak Spiegele styď se, to si říkáš spolupracovník Sama Raimiho!!! ()

Doudis19

Za tyhle reklamní špíny by se mělo střílet. Člověk si sežene film kvůli Bruci Campbellovi, kterej je prezentován jako jedna z hlavních postav a realita je taková, že se objeví na posledních 20 vteřin. Ikdyž si nejsem jistej, jestli by Bruce vůbec dokázal pozvednout tak nudnou a neskutečně lacinou vyvražďovačku. A to mám Raimiovce a spol. docela rád. ()

BS

Oddychový slasher, kde by jste příběh pohledali. Bohužel ke konci je už děj příliš natahovaný, ale samotný závěr ty čtyři hvězdy ještě zachrání. ()

creeper

Intruder je sympatickým zástupcem subžánru (slasher). Je v něm obsažena nadšenecká hravost. A to jak v práci se slasherovými pravidly, tak i v rámci technické stránky filmu (práce s kamerou a se střihem). Rukopis Scotta Spiegela je v mnohém podobný Raimiho stylu (stejně jako ranným Coenům). Což je pro mne (fandu těchto tvůrců) další plus. Prkennost většiny postav potěší a celková inklinace k slapsticku v kombinaci s povedeným gore je taktéž osvěžující. A Dan Hicks ve své roli září. ()

J.Lajner

Hřebíkem do oka, nožem do hlavy, nožem do pupku, kebule rozmačkaná lisem, kebule přepůlená pilou. Zkrátka běžná noční směna v jednom supermarketu. Chvilku trvá než se figurky definitivně rozmístí na šachovnici smrti a než osazenstvo dostatečně poznáme. Však to znáte - ten paří s tou, tohle je komická figurka, támhle je blbeček, tohle podivín... klasika. Po téhle povinné prezentaci se ale rozjede ta pravá krvavá zábava made in 80'. Zcela jednoznačně nejlepší film Scotta Spiegela a mimo jiné i oblíbený slasher Quentina Tarantina, což myslím jako doporučení bohatě stačí ne? ()

fiLLthe3DD

Prvních cca 30/40 minut se nesmírně vleče... Až poté nastávají ta pravá jatka... Dal bych lidně i pět hvězdiček, jelikož herci, práce s kamerou a veškeré gore byli ok, ale za tu poslední scénu je prostě nedám! ()

sedm.1

Narušitel je od autorů Evil Dead,a tak si nemohu odpustit jednu malou,ale pro mě důležitou připomínku.Zatímco u kultovní řezničiny byla za málo peněz sakra hodně muziky,u Narušitele došlo k malé,ovšem zásadní změne.Za málo peněz,málo muziky.Narušitel je přespříliš obyčejné béčko,sice s pár gore efekty,ale jinak bez atmosféry,bez napětí,bez šťávy.Autoři se zde pro mě zkrátka nevyřádili tak,jak by mohli·a hlavně jak uměli a ikdyž to mělo celé docela zábavně nadnesený tón a výtečný nápad s neomezenými možnostmi proměnit celou tuto vyvražďovačku v pořádný masakr,drželi se tvůrci dost při zdi a celkově na mě Narušitel působil dost sterilním a nenápadným dojmem. ()

ArdathBay

Zatím co kdesi v Evropě se bude psát historie, v USA si partička kolem Raimiho si v nočních hodinách točí Intrudera. Horror, který si na nic nehraje, účastníky to baví a mě též. Není to sice na převlečení spodního prádla, ale na strávení jednoho příjemného večera to bohatě postačí. Nepostrádá vtípky ( jedna z policejních hlídek ), explicitní záběry na zranění neslučitelná s životem, ale to nejdůležitější na horroru pokulhává. Modří už vědí... Konec Narušitele je velkým plusem P.S. A přijde i Brusíček. ()

Kelly2502

Málo známy no zato dosť nadpriemerný slasher, ktorý je postavený predovšetkým na zaujímavej práci s kamerou a strihom. Vraždy sú naozaj nápadité, nechýbajú gore scény, čo ma ale prekvapilo najviac je na slasher naozaj netradičný koniec, ktorý tomu dodáva zvláštny šmrnc__________Dovolím si ale polemizovať a napíšem, že dôvodom, prečo je tento film tak dobrý je prítomnosť Sama Raimiho ako herca a stavil by som aj topánky na to, že sa podielal na mnohých scénach ako režisér/pomocný režisér/autor....whatever. Niektoré scény majú totižto nenápadný, takmer až nevkusný blocking, rámovanie pôsobí ako keby to točil chlapec čo práve vyšiel z filmovej školy, no vždy keď sa na scéne objaví Sam Raimi vo svojej postave (alebo jeho brat), odrazu je všetko nápaditejšie, blocking scén a aj rámovanie odrazu pôsobí ako keby sme pozerali The Evil Dead. Takisto niektoré takmer až komické pre Raimiho typické vychytávky ako bitie človeka s odrezanou hlavou, alebo oko medzi olivami_________Neviem. Nechcem tvrdiť, že Raimi film režíroval, ale z mnohých scén je cítiť jeho autorskú prítomnosť a podivuhodne sú to väčšinou scény, v ktorých sám hraje. Nech si z toho každý vyvodí čo chce. ()

Testament

Slušný horor z "osmdesátek". Skupina pracovníků supermarketu je postupně brutálními způsoby zabíjena neznámým vrahem. Vraždy jsou občas okořeněny cynickým černým humorem a film rozhodně nenudí. Nehledě na to, že závěr je (možná očekávaný) vyloženě lahůdkový. ()

Han22

Klasický slasher se vším všudy. Dlouhý rozjezd, hromadící se mrtvoly, jasný podezřelý který to určitě není a nakonec souboj poslední přeživší o život. Vraha i motiv jsem tipl, což při mých chabých deduktivních schopnostech svědčí spíše o mizerném scénáři než mé genialitě a úplné finále je naprosto stupidní. Ale abych nekritizoval, vraždy jsou opravdu povedené, člověk se až diví co všechno se v takovém marketu nachází. Kameraman tentokrát stydlivě neodvracel hlavu, takže je i na co koukat. A nápad, že někomu hrábne a půjde si zablbnout do nejbližšího Albertu mi při jejich "kvalitě" a "výborných službách" nepřijde tak nereálný .-) ()

POciSEM

Jednim slovem brilantni. Horor ze supermarketu? Tak se na to podivame. Vysinutej zabijak co kydli osazenstvo jednoho emerickyho lidlu. Asi nasrana duchodkyne co nedostala na kase igelitovou tasku. Mozna. Nebo ze by expritel hlavni predstavitelky neunesl rozchod? Kdo vi? Zapletka je to hlavni co zene film kupredu az k necekanemu finale a zabijak si naprosto labuznicky vychutnava kazdou vrazdu. Do toho spousta gagu a krvelacnych vtipku,no proste balzam na dusi. Jako dalsi plus musim zminit ucast znamych hororovych predstavitelu jako treba reznik Sam Raimi nebo jeho bracha Ted v roli potrhlyho experta pres ovoce. Tohle je proste spravna porce zabavy a rad si ji kdykoli pustim znova ()

Perverz

Kurva tohle než se rozjede, no toto. A ani potom mě to nějak nechytlo. Ani za tu piču jsem se do toho nemohl dostat, ten film nemá atmosféru. Vyvražďovačka nicméně pěkná, a prostředí obchodu napomáhá i pěkným záběrům, kameraman si pohrál, a strká tu svoji kameru z dobrých úhlů i pozic. To by byla jedna z věcí kterou bych vyzdvihl, a pak ještě, ani nevím, hudba v klidu, vraždy originální. Kolem filmu se objevují zvučná jména, a to asi i přidá na jeho oblibě a zalíbení, za mě prostě průměr. ()

Martin_W

Docela povedený a hlavně brutální slasher s docela překvapivým závěrem a rozuzlením. Moc dialogů se nenajde, ale vraždy určitě stojí za to. 67% ()