Narušitel

• USA Intruder (více)

Nebezpečný zabiják zůstává se zaměstnanci samoobsluhy po uzavírací době a začíná se odvíjet napínavé drama. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Martinius odpad!

aby sa predislo nedorozumeniu, mal reziser na uvod filmu uviest cestne prehlasenie: "toto nie je garazova zabava studentov s pozicanou kamerou, ale ozajstna snaha o nakrutenie hororu". celu prvu polovicu totiz sledujete nezazivne tliachanie zamestnancov supermarketu (keby to pri tom zostalo, film mohol obstat aspon ako dokument z kazdodenneho zivota predavacov). potom su v priebehu desiatich minut v sprintovom tempe povrazdeni takmer vsetci protagonisti a zvysok snimku nasleduje dezorientovany slalom medzi regalmi. z jedneho zo spolumajitelov obchodu sa totiz vykluje zabijak, ktory nahle zisti, ze vacsia sranda ako predat obchod, bude vsetkych povrazdit. a tak jeden pomensi fuzaty redneck vyvija v likvidacii svojich obeti nadprirodzene sily (hravo prevriacia telefonne budky s nozom v hrudi), teleportuje sa z jedneho konca budovy na druhy, pricom sa jeho obete ani len netrufaju branit a rezaniu vlastnych hlav sa oddavaju s dobrovolnou lahkostou bytia, nanajvys za mierneho pokriku. schopny reziser vsak dokaze aj z maximalne stupidneho nametu vytlct zabavnu podivanu. toto je vsak amatersky paskvil na entu, v ktorom sa z akejkolvek snahy o moment hrozy ci vybudovanie napatia stava stereotyp nedobrovolnej sebaparodie, nabity vsetkym moznym existujucim klise. takze, keby ste si tuto somarinu chceli pozriet, tak pozor, v tomto texte boli spoilery, ktore vas mali od vasho zameru odradit. ()

arcticsky

Poněkud banální béčková vyvražďovačka z osmdesátek. Filmoví fandové ovšem tímto filmem nepohrdnou. Hrají tu bratři Raimiové (Sam hraje dobře i když je zavěšený na háku za bradu), mihne se tu Bruce Campbell i další výtečník ze Smrtelného zla 2 - Dan Hicks (ve větší roli). ()

Warhorr

Aneb jak se dá z mála vytřískat maximum. Jedna noc, jeden supermarket a v něm pár zaměstnanců s jednim nasraným expřítelem. Tohle vše bohatě stačí, aby mohla začít krutá řežba. Pro mě jeden vůbec z nejlepších slasherů se skvělými a originálnimi vraždami a pro někoho i se zajímavým rozuzlením. ()

pend

Dobře a s nadhledem natočený horror o zabijákovi v supermarketu. Prostředí je dobře využito, atmosféra je místy napjatá, efekty jsou na slušné úrovni. ()

Socom

V niektorých supermarketoch sa proste neoplatí zamestnať. Svoje by o tom vedeli povedať hlavní protagonisti tohoto béčkového hororu z konca 80. rokov. Atmosféra sa síce rozbieha pomaly, no neostane nám nič dlžná.V podstate slušné gore efekty a fajn vyvražďovačka.Postava zákeráka veľmi dobre obsadená.8/10 ()

Hapretor

Ze začátku nudné. Ke konci se to rozjede a je to konečně aspoň trochu napínavé, ale skončí to obyčejně. Nic moc. Obchod s nesympatickými postavami a jedním vyšinutým majitelem. ()

Rathalos

To ani nie je mozne,ze tato sra*ka ma 65%,nechapem,herci su amaterski,umeli,film nema ziadne napatie,atmosferu,vyznie to cele smiesne,este aj ta krv vyzera ako sirup,jednoducho pi*ovina,ale aspon jednu hviezdicku dam za snahu...:-) ()

dainio

Krásná vyvražďovačka z přelomu let 80., kterou natočil Scott Spiegel s notnou dávkou černého humoru je dle mého názoru zralá na jasné 4 hvězdy !!! ()

luccash

Příjemné osmdesátkové béčko, které sice nějak extra nepostraší, ale určitě pobaví. Za mě palec nahoru. ()

nightday

Narušitel byl vůbec můj první horor, který jsem si ve 12 letech půjčil na videokazetě (tehdy to bylo do 18 let zakázáno, ale ve videopůjčovně asi neměli kšefty). Takže pro mě tento film má velký význam a pamatuji si, že jsem tehdy u něj měl pěkně naděláno. Po 10 letech jsem se k filmu dostal znovu a musím říct, že se pro mě stal kultem. Tento 20 let starý horor převyšuje novodobá Béčka ve všech směrech. Věřím, že kdyby to pro mě dneska byla premiéra a díval bych se na to v kině nebo někdy v noci sám doma, měl bych naděláno stejně jako před 10 lety. Ve filmu je mnoho scén, u kterých se člověk pozastaví nad simple chováním lidí v prekérních situacích, nebo nad neautentickýma a špatně zahranýma fightama apod., ale vzhledem k věku filmu je třeba tyto scény brát s nadhledem. Má to přece jenom něco společného se Samem Raimim, který z Evil Dead 1 udělal taky tak trochu komedii. Ta je zde však zvláště v druhé polovině proměněna v kvalitní horor, na kterém jsem si dnes pěkně pošmáknul. Divím se, že je Intruder tak málo známý a populární, dokonce na něj nejsou ani titulky. Jestli se chcete bát, vřele vám tento horor doporučuju. ()

danny_21

Neslané, nemastné, hlavně v první polovině nezajímavé. Až se Craig rozkuráží a začně rádiť a kuchat ve stylu gore mezi jinýni i samotného Raimiho to dostaně trochu šťávu, jinak je to béčkovina žánru jak vyšitá, tak akorát na jedno podívání - 50 % ()

Allan odpad!

Nejděsivější momenty filmu jsou ty scény, kdy z regálu neustále vypadávají krabice s pracími prášky. Neuvěřitelná megasračka! ()

IronRocky

Skvělej horor se skvěle udělanýma gore efektama. Na filmu se mi hodně líbila kamera, která nemá chybu. Film má trochu pomalej rozjezd, ale od půlky filmu se to rozjede ve svižném tempu. Vraždy jsou hodně dobře udělaný. V 80 letech se ještě točily hodně dobré horory a tenhle mezi ně určitě patří. ()

beso74

Slasher z 80-tých rokoch, v hlavnej úlohe (po vzore Halloweenu) s húževnatou ukričanou ženskou ktorý sa na moje veľké prekvapenie nikdy nedočkal pokračovania a doposiaľ ani remaku. Tenký rozpočet je tu naplno využitý, vyzerá to tak, každý cent z oných 130 000 dolárov skončil vo filme a nie niekde na Cypre či Panenských ostrovoch. Samozrejme, ako to u snímkoch podobného typu býva, film je plný klišé a hororovej logiky, obeť si ako najlepšie útočisko pred ozbrojeným násilníkom vyberie polo uzavretú alebo celkom uzavretú skrýšu, z ktorej niet úniku, pri úteku všetko váľa, rozbíja, potáca sa a padá a keď sa jej podarí ako tak zneškodniť agresora, otočí sa chrbtom k nemu a veselo si telefonuje. Protiváhou sú miestami veľmi čierno ladené humorné vložky, svižné tempo, vcelku zlovestná, zimomriavky naháňajúca atmosféra a sľubný záver filmu. ()

Knor

Ho hooo, oldschoolovka jak hovado. První polovina je trošku utahaná, ale má to dobrý postavy a druhá polovina je vyvražďovací paráda jak má bejt. Zábavný a krvavý podle mýho gusta. ()

Pulper

Jak už tu psalo několik lidí, zajímavé hrátky s kamerou. Herečka v hlavní roli je kočka a gore efekty jsou mňamky mňamky. ale hudba zbytečně na efekt, scénář děravý jak cedník a herecké výkony nic moc. film zachraňuje ten boží originální konec. I když, z praktického hlediska by to až takhle dopadnout nemuselo. Teď nemyslím přímo film, ale následky, které z toho konce plynou. ()