Narušitel

• USA Intruder (více)

Nebezpečný zabiják zůstává se zaměstnanci samoobsluhy po uzavírací době a začíná se odvíjet napínavé drama. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Goldbeater

Intruder má dvě hlavní negativa. Má strašně pomalý rozjezd a děsně natahované finále. To, že v hlavních rolích jsou nepříliš přesvědčiví herci (Raimiho bratři jsou výjimka, ti si to vyloženě užívají) a že děj je velmi snadno předvídatelný, nechme stranou. Taky mi vadilo, že v ději není prakticky žádná zápletka. Lidé tu prostě celý film stojí na svém místě a čekají, až se za jejich zády objeví vrah. Moc jednoduché, než aby to dokázalo bavit. Na druhou stranu ovšem musím pochválit originalitu všech mordů, která je dosti působivá. Bez toho bych zřejmě klesl ještě o hvězdu níž. Ve finále je Narušitel ještě stále obstojné osmdesátkové béčko, které má co ukázat, ovšem není toho mnoho. ()

giallo

Slasherová jednohubka, shématem kopírující Soaviho Hrůzu na jevišti. Čím je tento slasher zajímavější od kupy jiných, je velkou dávkou brutality u jednotlivých vražd a zajímavým hereckým osazením(Bruce nikdy nezklame:-)). ()

Campbell

Intruder je naprostý unikát, je to méně známý film s naprostou hereckou třídou. Raimi brothers, Bruce campbell, Spiegel, Bender. No prostě parádička. Slasher to je jak má být, příjemná atmosféra super herci, vraždy na úrovni(i když ne takovej druh kterej je nechutnej). Film si drží laťku mezi hororem a groteskou, občasné vtipné vsuvky jsou parádní a pobaví, ale přitom to nejsou vyloženě vtipné momenty, ale jsou spíše čenohumorné. Palec nahoru. ()

PetrPan

Béčková produkce, která pobaví, spousta černého humoru a některé cool nápady...přece však Narušiteli chybí ta správná špetka napětí a hrůzy, která by jej okořenila něčím víc, vzpomeňme na Evil Dead či italské Demoni ()

Hunter2222

Zo začiatku mi film prišiel ako tupá sračka. Prvá vražda ma absolútne pobúrila! Všetko mimo kameru, ani kvapka krvi. Našťastie čim ďalej boli vraždy lepšie (aj keď nie veľmi dobré) a k tomu ich bolo dosť veľa. Ku koncu má film dokonca aj nejakú pointu a je celkom napínavý. Ale ináč je to úplne priemerný slasher a k tomu lacno spravený... 50%. ()

iamek

Spiegelovi se povedlo téměř nemožné. Za pár babek natočit luxusní vyvražďovačku s dobrou atmosférou a příjemnými hereckými výkony. Hodně kvalitní béčková zábava, která je pro fanoušky hororu povinost. ()

Chrustyn

Typický horor o zabijákovi, který masakruje zaměstnance supermarketu. Pár slušných gore scének nezachrání jinak slabý film, který ničím nepřekvapí ani nezujme, ikdyž se o to na konci pokouší. Snad jen rozsekaný Sam Raimi potěší všechny odpůrce Spider-manovské série. ()

Pítrs85

Už chápu, co na téhle ujeťárně vidí sám velký Tarantino (btw scénu s rozšlápnutým okem použil o několik let později i ve svém Kill Billovi). Sebranka, co na točila kultovní Evil Dead, řádí i tady, Intruder patří určitě mezi to lepší, co silná osmdesátá léta v hororu nabídla. Děj je sice triviální, ale vynalézavost vražd nezná hranic (zkuste trumfnout mlácení uříznutou hlavou :-). Avšak pokud jste se těšili, tak jako já, na Bruce "Ashe" Campbella, tak ten tu má asi minutový štěk na konci filmu. ()

SOLOM.

Raimiho žák se naplno ukázal. O jeho kvalitách není potřeba moc mluvit, ale tenhle film je trošičku na hranici čistého průměru. Samotný scénář má jen několik málo much a i výkony herců ušly, ale některé nadsazené scény a lehká naivita srazili kvalitu lehce dolů. Trapné běhání hlavní herečky po obchodě mi připomínalo scénu kdy Carmen Electra běží ve Scary Movie mezi tryskami a vlasy si háže ze strany na stranu.... Taky byla dost často vidět umělost rekvizit, které použili u jinak slušných gore efektů. Každopádně v takovém obchůdku bych pracovat nechtěl. A to sám dělám v obchodním řetězci 7/10 ()

eraserhead666

Klasická chuťovčička své doby, u níž mě velmi překvapuje, že jsem o ní dosud neslyšel (teď jde o to, jestli to vypovídá něco o mě, nebo o postavení filmu v obecném hororrovém ponětí). Příběh nula nula nic, ale ty hrátky s kamerou a nápadité mordy. A ta krása prožitého návratu do raného mládí, kdy jsme podobné kousky nadšeně hltali. Přemýšlel jsem, který z bratří Raimiů je větší držka, nakonec jsem na to rezignoval. Krása. Opravdu. Do tohohle určitě půjdu brzy znovu. ()

mm13

Kravina, ale niečo na nej bude, keď funguje dodnes. Nápadité prestrihy, chutné vraždy a finále, ktoré len čo naštve (tie motívy sú chabé aj na kravinu), hneď aj poteší (nás škodoradostnejších vyslovene pobaví! :-))) ()

corpsy

Z počiatku dosť nudná a nerozbehaná vyvražďovačka, ktorá dostáva grády až v závere. Pre fandov však povinnosť, aj keď niektorý budú možno trochu sklamaný. Tak ako ja. ()

sidzej

Mam rad slashery ale toto dielo malo tak prisernu reziu, strih, kameru a vraha ze mi "dramaticke sceny" prisli doslova na smiech. Nulovu atmosferu dorazil maximalne dementny koniec takze jedina vec ktora sa na tejto amatercine da ocenit je vcelku slusne gore. Skoda premrhaneho potencialu. Zial nie kazdy vie navodit atmosferu ako Carpenter. ()

Andersis

Klasický horor let osmdesátých. Geore efekty sou opravdu na úrovni. Potěší orginální vraždy (lis) a hlavně napětí a atmosféra. Hudba je správně dráždivá a herci nejsou prkení. Mě nejvíc zaujali bratři Ramiové. Narušitel patří k těm nejlepším Béčkům, ikdyž se pár logických chyb najde vůbec to nevadí. ()

fcreading

Scott Spiegel režisér ( From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money) predovšetkým béčkový režisér, ktorý si pozval na nakrúcanie dvoch kamarátov Sama Raimiho a Teda Raimiho,aby sfilmoval béčkový horor a všetko čo k tomu patrí, krv, brutálne scénky, atmosféru a predovšetkým strach mladej dievčini, ktorá si zahrala hlavnú úlohu. Sú tu aj výborné scénky odohrávajúce sa v supermarketu, predovšetkým ma zaujala smrť Teda a Sama, Tedovi zabodne do hlavy maskovaný vrah nôž a Samovi zabodne do hlavy hák. Zahral si tu aj Bruce Campbell ale len na konci filmu v roli policajta, škoda že nedostal väčšiu úlohu. Po dlhej dobe, znova kvalitný horor ktorý ma pobavil a nenudil 100 percent. ()

Zayl

Béčko jak se patří. Intruder je zasazen do supermarketového prostředí a přináší sebou vše, co takové béčko má obsahovat. Samotný začátek je vcelku nezáživný a není dobrou předzvěstí, že by se snad mohlo jednat s nabývajícími minutami o slušnou zábavu, jenže ejhle, druhá polovina je doslova vizuální výstavka kvalitního gore a o to víc vynahrazuje nepříliš povedenou úvodní část. Chybí tu snad jen charismatičtější vrah a celkové rozuzlení, přesto jsou vraždy natolik kvalitní, že tohle se přejde. Rovněž se nedá upřít snaha o zasazení humoru, který trochu odlehčuje úvodní dění. Intruder je slasher dvou zcela rozdílných polovin, a snad i díky velmi dobré druhé polovině se mi zalíbil. ()

mysiak

Keďže na obale je Riťka video..nečakal som že tento horor bude hlavne štrašidelný, napínavý a vynikajúci...prekvapenia, klaustrofobický pocit, dobré herecké výkony...napínavé od začiatku do konca..prikláňam sa ku 4 ()

topi

Když se sejde parta - bratři Raimovi, Spiegel, Campbell, Hicks - je o čisté filmařské nadšení postaráno. Hravě, brutálně a nadšeně. Tak jako u filmu Evil dead, který tahle skupinka pohodářu také vytvořila. Intruder je čistej slasher s opravdu kulervoucíma jatkama (o které se mistrně postarali nestoři maskérského umění, pánové Berger/Nicotero/Kurtzman). Sice chvíli potrvá, než se první mord objeví, ale pak už vše frčí jak na běžícím pásu až do krvavého finále. Vše krásně podtrhuje hravá a nápaditá kamera. Pro mě srdcovka v slasherovém žánru. Ještě bych vypíchl perfektní hudbu, která umocňuje stupňující se napětí. Kdo ale hudbu dělal, to by mě zajímalo. Na Csfd je uveden Basil Poledouris (a to bych teda pochyboval) a v titulcích autor hudby uveden není. Tak nevím. Každopádně ve svém ranku učebnicový příklad, jak má vypadat kvalitní slasher. ()

Martin741

Intruder je vyborna vyvrazdovacka pocas jednej nocnej smeny v supermarkete. Strasidelna atmosfera naplno funguje, vrazdi sa vo velkom, takze fundovia hororu si pridu na svoje. Majitel, veduci, zastupca veduceho, pracovnici a predavacky su systematicky likvidovani istym psychopatom. Snimok je zaujimavy aj tym, ze si tu zahral aj isty Sam Raimi /kultovy Evil Dead 1 a2 - spolu s "Ashom" - Bruce Campbellom/. Samotny reziser Scott Spiegel film nielen reziroval, ale aj v nom hral /ako herec moze byt tunajsiemu divakovi znamy z filmov ako Lvi Srdce, Rychlejsi nez Smrt, no a pochopitelne aj Evil Dead 1 a 2/. Ako pikoska sluzi fakt, ze postavy su likvidovane ich vlastnymi zbranami /masiar odvisol na masiarskom haku napriklad/. Pre Hororovych fundov je tento snimok povinna jazda, toto musite poznat, ak sa povazujete za fandu hororov. 89 % ()