Hodně štěstí, pane Veliký

• Velká Británie Good Luck to You, Leo Grande (více)
Velká Británie, 2022, 97 min (Alternativní 93 min)

Nancy (Emma Thompson) za celý svůj život spala jen s vlastním mužem, který navíc v posteli nestál za nic. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec netuší, co je dobrý sex. Namísto čtení ženských časopisů a studování odborné literatury se rozhodne pro podstatně rychlejší a jednodušší formu vzdělávání v tomto oboru a objedná si služby zkušeného profesionála. Jenže přesvědčit samu sebe je ta nejtěžší věc na světě, a proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji dopadne trochu jinak, než Nancy očekávala. Přesto je jasné, že chce tohoto neskutečně přitažlivého mladého muže vidět znovu, protože si u něj začíná věřit a přestává pochybovat o svých touhách a pocitech. (Forum Film CZ)

EddieEddie

Upřímný rozbor povah a ramenou tížících traumat dvou postav, které více než sami sebe zastupují své generace a svá prostředí. Film je jeden nekončící dialog, který se ale vyhýbá všem velkým nástrahám jednoduchosti a okoukatelnosti, až na pár stereotypních momentů, které však lze lehce pominout. ()

KaterinaSkop

Spoiler: jeho jmeno neni Leo a ona neni Nancy. Z neceho co prvnich dvacet minut byla hodne dobra komedie se najednou vyklubalo drama kdy jsem se stydela za to, ze jsem se prvne smala. Ocekavala jsem lacinou komedii s predvidatelnym koncem, ale naprosto to ne predcilo me ocekavani, ale bylo naprosto jine nez co jsem cekala. Konec byl epicky a je to jeden z tech mala filmu, ktery mi bude jeste na dlouhou dobu vrtat v hlave. ()

kockodan

Herecký koncert Emmy Thompson. Daryl McCormack se vleče v jejím závěsu. V prvních 20 minutách se člověk od srdce zasměje. Pak už jejich příběh trošku ztrácí páru. I tak vytvořili zajímavou komorní konverzačku s pérem a kozami ven. Tomu říkám dobře pokombinované žánry: činoherní drama se soft erotikou. Jak je krásné žít v této době! Za ten trapný, naprosto zbytečně sebemrskačský a bezdůvodně sebeobnažující se konec dávám hvězdu dolů. Scéna s vlezlou servírkou je dobrá, kdyby se jí nakonec oba dva nesvěřili proč tam jsou a nevyložili jí své životní příběhy o které se jich vůbec neprosila. Jako WTF? To bylo velice mimo realitu a nepochopil jsem motivaci postav k tomuto činu. Co na tom bylo tak osvobozujícího pro hlavní ženskou postavu, že se přizná své bývalé žačce, že si kupuje prostituta na sex? 85% ()

hony23

Šedesátiletá upjatá učitelka zklamaná životem si najme mladého gigola, neboť v životě nepoznala pořádný sex. On sympaťák ochotný splnit její touhy, ona stydlivá a do poslední chvíle váhající. Dva herci a jeden pokoj někdy postačí k pěknému filmu. ()

Adaaamecek

Skvělý good feel movie, který je neskutečně sympatický a funkční. Bavil mě od začátku až do konce a doopravdy nenabízí žádné “hluché” místo. Užil jsem si ho fakt moc. 8/10 ()

Heywood

Kdyby mi v 25 někdo řekl, že mám šoustat 50ti letou bábu, tak bych zvracel. Kdyby to měla být bába 82 zvracel bych rok. Tyhle eurohodnoty jsou pro mě nestravitelné. Ano, císařství konzumu se blíží zvrhlostí Římu a tak také dopadne. Sex bez vztahu se stane jen obchodem. Doufám, že to takto všude nebude, ale tenhle film na to klepl výtečně. Herci výborní oba, námět výborný, ale celkové nadšení  hodnotitelů nesdílím, protože escorti mají IQ tak 90 a nikoliv 150 jako tento ve filmu a tak to je fake. Pamatujete film Půlnoční kovboj? Tak si to srovnejte a skončíte jako já na 45%. ()

rigby

Velké očekávání jsem z této konverzačky neměl, ale nakonec převládla zvědavost. A vyplatilo se. Bylo to hodně zajímavé a objevilo se několik vážných témat k zamyšlení. ()

bonovox

Kvalitná konverzačka kde dvaja herci idú so svojimi výkonmi doslovne do naha. Hlavne klobúk dole pred Emmou Thompson...keď je dobrý nápad a kvalitný scenár tak výsledok sa takmer vždy dostaví. 80% ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Grimaldi

Emma Thompson je skvělá komediální herečka. Spatřit jí proto v této pro ní netypické roli bylo překvapivé. Její chemie spolu s Darylem McCormackem fungovala výborně a chápu že záměrem bylo natočit dramedy převážně z jedné místnosti, ale asi jsem chtěl od filmu víc. Možná kdyby měl film delší stopáž byl by pro mě vývoj hlavní postavy víc uvěřitelnější. Finální výsledek i přes nečekaný a pro někoho možná kontroverzní konec tak bohužel nikdy neopustí vody lepšího průměru. Což je při vší té vynaložené snaze všech účastníků velká škoda. ()

PTuranyi

Jemná psychologická melodráma, v ktorej sa snaží osamelá upätá vdova opäť nájsť energiu do života a otvoriť svoju sexualitu. Za týmto účelom si dohodne stretnutie s gigolom. Nie je to len o sexe. Ten je iba červenou niťou príbehu, hoci dôležitou. Dôležité je totiž aj to akým priestorom sa vinie a na aké prekážky naráža. Pretože samotná kontroverznosť témy otvára množstvo ďalších podnetov pre ďalšie dialógy. Produkcia nie je komplikovaná a jemne temperuje atmosféru, aby mohli vyniknúť výkony hercov. Tie sú vynikajúce a je úžasné vidieť Emmu Thompson v tejto delikátnej a komplikovanej úlohe, v ktorej sa musí odhaliť, ale aj stvárniť zložitý proces premeny rozorvanej neurotickej duše hľadajúcej niečo čo stratila. Daryl McCormack v úlohe Lea je úplný zelenáč, no svoju postavu zahral výborne. Našťastie nejde o ľúbostnú romancu, takže sa netreba obávať ani cukríkového záveru. ()

liberty66

Kdo se cítí být ženou, bude pravděpodobně potěšen. Kdo má rád konverzační komedie, bude potěšen. Kdo žije v zajetí společenských konvencí a touží se z nich vymanit, bude potěšen ještě víc. Kdo má navíc rád výbornou Emmu Thompson, bude nadšen. (Mimochodem nechovají se ti, kdo kritizují její nahotu, trochu pokrytecky? No tak lidi, určitě jste si předem zjistili, o čem tenhle film je, to jste fakt čekali, že tam bude Emma celou dobu maximálně zahalená? Asi ne, že?) Hezký nápad pohrát si se stereotypy, trochu se pověnovat taky ženské sexualitě. Za mě to byla vcelku příjemná podívaná, nic náročného a pro mě osobně nic kontroverzního, ani objevného. ()

Polux

7/10 | Taková ta na první pohled nenápadná festivalová konverzačka pro pár herců a jednu místnost, která je ve svém jádru vlastně o něčem úplně jiném, než inzeruje premisa i předpoklady samotných postav, vstupujících do příběhu. Podobné filmy stojí a padají na výkonech přítomných herců, kvalitě vzájemných dialogových výměn a případně na nečekaných dějových zákrutách, což se ve všech případech podařilo naplnit. Thompson tady vládne (kudos za "full frontal" odvahu, na tohle by v jejím věku asi kývl málokdo - pokud to tedy není body double:-)), McCormack nezůstává pozadu a to je asi tak všechno, co je potřeba vědět dopředu:-). | PeZet ()

rakosabasta

Skvělý film. Aktuální a stále jen opatrně otevírané téma sexuality jako “normální” součásti lidského života s nadstavbou rozevírání kleštiček věku. Pro všechny sexuální bytosti všeho věku… Poklona před Emmou Thompson, že se nebála do tohoto filmu - projektu - jít! ()

gogo77

10/10 ... tak ako pred par rokmi som videl Babu z ladu a nemohol som uverit co Zuzana Kronerova vyvadzala vo svojich 65 rokov s flaskou panenskeho oleja ... dnes som zazil nieco podobne ale samozrejme na striebornom platne a s hviezdou ako je Emma Thomson ktora vo svojich 63 rokoch sa rozhodla ze sa jednoducho predvedie aj naha, ved co   a ... dobre urobila ... vyborny komorny film, dramedy, o byvalej ucitelke nabozenstva ktora este nikdy nezazila orgazmus a escortnej sluzbe, Leo Grande, ktoreho si na tuto vec najme ... wou .... jednoducho odvazny film plny kontraverznych veci a otvorenych tabu .... snad nam ho nebudu zakazovat v biskupsom liste na najblizsej omsi .... ano az taky je odvazny ... ale o to lepsi a vazne vas prinuti rozmyslat nad vlastnym vekom a tym ako ho prezivate ako vnimate svoje vlastne telo a seba sameho .... a mozno to niekomu aj otvori oci ()

ABC1

Takové filmy já miluju; jen škoda, že je jich jak šafránu...Připomnělo mi to film John a Mary, kde hrál D. Hoffman a M. Farrow.  Výborný scénář se skvělými dialogy, bezchybný herecký výkon Emmy (ani jsem nic jiného nečekala), typický anglický humor, ale chvílemi i  vážnější poloha, ve které se objeví závažná témata. Dokáže něco alespoň z poloviny  tak dobrého natočit v dohledné době česká produkce..??? ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů