Willy Fog na cestě kolem světa (TV seriál)

Hačidžúničikan sekai iššu

• španělský

La Vuelta al mundo de Willy Fog

アニメ 80日間世界一周

Hachijūnichikan sekai isshu

Anime 80 Nichikan Sekai Isshuu

• slovenský

Willy Fog na ceste okolo sveta

• slovenský

Willy Fog cestuje okolo sveta

Around the World with Willy Fog

Willy Fog Travels Around the Earth

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Španělsko / Japonsko, 1981, 26x24 min

Tento seriál je nejlepším filmovým zpracováním Cesty kolem světa za 80 dní. Ještě ho mám možná kdesi nahraný na kazetě. Když jsem byl děcko a přál jsem si, aby ho ještě někdy opakovali tak ho v televizi dávali tak jednou, maximálně dvakrát. A teď je v programu pořád. A kupodivu to svoje kouzlo neztrácí ani po letech. Animace ovšem není tak čistá (ale na rok 1981 je to bomba), dominuje tady však vynikající hudba a opravdu velmi povedený český dabing. Dnešní děti se z tohoto "nemoderního" seriálu dozvědí víc než ze současných paskvilů...(6.9.2007)

Jeden z těch seriálů,na které by se člověk neměl dívat jako dospělý,pokud už ho viděl v dětství.Ne snad,že by to byl špatný seriál,ale přece jen už sledujete více věcí než jen samotný děj,do kterého jste byli kdysi tak zažraní.Přesto se dá říct,že jde o velmi kvalitní dílo podpořené i skvělým českým dabingem.(6.3.2013)

Skvělý animovaný seriál, na který se dá stále koukat, a do toho ještě hudba bratří de Angelisů. Jóóó, tehdy to byly hity. Navíc přináší i trochu poučení a člověk získá představu o světě, kde třeba ještě nebyl. Ovšem je nutno to brát s rezervou, jelikož víme, ve kterých letech se příběh odehrává. A je pojat tak, aby se dětem líbil a pochopily jednoduchou cestu zvířátek kolem zeměkoule.(9.1.2007)

Když jsem byl malým dítětem, seriál jsem naprosto zbožňoval hlavně kvůli Chidlingovi. V současné době se Willy Fog vrátil v repríze na obrazovky a já jej sleduji se svým mladším bratrem. Naprosto úžasný dabing všech postav, zejména Dixe a Barnabáše je největším plusem našeho vydání. Opravdu dobrý seriál.(8.5.2013)

Asi to tu všetci hodnotíme z hľadiska detskej nostalgie, ale prečo nie, veď o to práve ide. Veľké dobrodružstvo podané jednoduchou animáciou, ktorá nám ako deťom vôbec nevadila. Aspoň sme si mohli bohatšie obrazy vytvárať v našej fantázii. Táto schopnosť dnešným animákom paradoxne svojou dokonalosťou chýba.(1.9.2012)

• - Postavy odpovídají postavám ve Vernově předloze, ale mají zvířecí podobu. (Kmotr76)

• - Trasa cesty kolem světa odpovídá trase v předloze Julese Verna. (Kmotr76)

• - Česká verze se od španělského originálu podstatně liší. Do úvodní znělky byly vloženy některé scény a z mnoha dílů byly vystřiženy výstupy s písničkami. Druhá řada s názvem Willy Fog na cestě za dobrodružstvím zůstala těchto zásahů ušetřena. (L_O_U_S)