Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Střelecký útok na brněnské střední škole dramaticky mění životy několika mladých lidí... První hraný seriál, který byl natočen pro web České televize, vypráví o hledání hranic v bolestném světě dospívání a manipulativních sociálních sítích. V deseti epizodách líčí, jak nezdařený střelecký útok navždy ovlivní životy několika studentů jedné brněnské střední školy. Co všechno změní v kolektivu, kde dosud krutá pravidla určovali kluci z florbalového mužstva a jejich obdivovatelky – dívčí parta, která sama sebe nazývá Bitchez? Dívčími hrdinkami vyprávění, které střídá perspektivy postav, jsou aktivistická Mája, jež se díky živému streamu o střeleckém útoku mění z outsiderky ve školní hvězdu, a její spolužačka Nessa, jejíž vysoký sociální kredit naopak utrpí vinou jejího nevlastního bratra – dlouhodobě šikanovaného Tondy. Z klukovských hrdinů je největší pozornost věnována traumatizovanému Lukymu, jehož bezpečný svět rozvrátí problémy s vlastní sexuální identitou, a jeho dlouholetému kamarádovi Pavlovi, jenž se po útoku stává ve florbalovém týmu přirozenou autoritou... TBH se obrací k teenagerům a jejich rodičům s citlivými tématy šikany a definování vlastní sexuální identity. Vyprávění sleduje události z různých pohledů hlavních hrdinů po dobu jednoho měsíce po střeleckém útoku. Vrací se ovšem i do doby před útokem, aby postupně vysledovalo příčiny dramatických změn v jejich životech. Postavy bezradných a manipulativních dospělých jsou záměrně ponechány stranou a do vyprávění zasahují jen okrajově. Teenagerovská optika totiž zrcadlí i selhání dospělých autorit, na které se mladiství hrdinové nemohou se svými problémy a pocity obrátit... Tvůrci přisoudili velkou roli sociálním sítím a moderním technologiím. Bez nich by byl věrohodný obraz současné generace náctiletých neúplný. Řadu informací divák získává prostřednictvím streamů a chatových konverzací. Hrdinové tráví – jako většina jejich vrstevníků – čas s mobilem v ruce. Virtuální svět je pro ně únikem anebo představuje prostředek přepjaté seberealizace. Název využívá zkratky TBH, která i v českém online slangu zastupuje frázi „to be honest“ – „upřímně“. Používá se však často právě naopak: ve chvíli, kdy chce mluvčí zamaskovat lež či upravit pravdu. V souladu s tím nesou ironické názvy i jednotlivé díly. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (65)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Prý seriál pro mladé o mladých! Svět se střední školou jak z americké komedie 80. let, kde všichni postrádají empatii na až nelidské úrovni a nikdo není schopný udržet víc než jednu myšlenku a jednu emoci v jeden okamžik. Co jsem si stáhnul Tik Tok, jsem se o generaci současných středoškoláků stihnul dozvědět, že jsou mnohem dospělejší a komplexnější, než jsme byli my, díky zase o kus snadnější dostupnosti informaci a spojení světa. Pro tyhle absurdní karikatury dneska není místo. Tenhle seriál je cringe, který potřebuje šokující iniciační incident (zvládnutý naprosto toporně a nepřesvědčivě), protože nevěří tomu, že by zvládl každodennost. A možná to je chyba, protože čím normálnější věci tu lidi řeší, tím lepší to je, a v druhé půlce se to výrazně sbírá. To už je ale pozdě. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Původně jsem to nechtěl hrotit, ale když jsem si přečetl, že seriál byl vytvořen ve spolupráci s mladými a je inspirován i některými jejich skutečnými příběhy a naproti tomu zde někteří píšou, že je znají z aplikací a kdo dřív vyfakuje nějaký krindžfest, nepřestávám se divit. Nejlepší je totiž děti mít, nebo se aspoň pohybovat v jejich společnosti. Směju se spíš tomu, jak si někdo od zeleného stolu myslí, že některá skupina lidí kompletně něco odmítne, že v ní nejsou třeba různé názorové proudy. Prostě zajímavé uvažování, fakt. ()

Reklama

Disk 

všechny recenze uživatele

Naprosto výjimečný projekt, který lze doporučit divákům a divačkám i mimo Česko, případně Slovensko. Jakkoli jsou jednotlivé epizody poměrně krátké a tudíž je lze sledovat kontinuálně jako celovečerní film, neznamená to, že ona podívaná je o něco snažší, spíš naopak. Režisérka a showrunnerka Lucia Kajánková (mj. bývalá programová ředitelka festivalu Mezipatra) zvolila téma, které je běžnější - bohužel - ve Spojených státech, konkrétně střelecké útoky na školách. Seriál je ale především velmi vydařeným pokusem o vhled do duší současné mladé generace mileniálů, kteří se musejí potýkají s náročnými situacemi jako (kyber)šikana, coming out, vztajové problémy atd. To vše navíc v současné době, která je dobou sociálních sítí a de facto ztráty soukromí. Režisérka pracuje s nelineárním vyprávěním, které postupně vytváří skládačku a my se postupně dovídáme o hlavních hrdinech a hrdinkách. Silné atmosférické dílo umocněné přesvědčivými výkony neokoukaných mladých lidí a přesně mířeným soundtrackem. Casting tedy oceňuji asi nejvíce, i díky použitému jazyku je TBH autentickým dílem, kde lze aktérům a aktérkám jejich postoje věřit, i když s nimi nemusíte automaticky souhlasit. A krásný nepatetický konec plný naděje. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

TBH, WTF by byl výstižnější název, protože tenhle ultimátní cringefest šel horko těžko přežít...... Teenage seriálů na poli český televizní tvorby je jak šafránu, ale tohle určitě není ideální způsob, jak odpovědět na poptávku po tomto žánru. Mě nesere relativně laciná dramaturgie, příšerný dialogy, bídnej scénář, anebo panoptikum nesympatických postav – jmenovitě Ester Geislerová z Lidlu, woke Mája, chudák Tonda, bisexuální pokrytec, florbalisti s IQ florbalovýho míčku, toxický pipiny, etc. Mě sere naprosto stereotypní, absolutně nepřirozený, vyumělkovaný, až karikaturní vyobrazení mojí generace, který by mělo triggerovat nejednoho zoomera. Svoje fanoušky si to možná najde, ale jestli takhle chtěli tvůrci reprezentovat současnou mládež, tak se jim to fakt nepovedlo. No a jestli má nějak 'TBH' vypovídat o kvalitě scénáristů z FAMU, tak ať si rektoři co nejdřív vytáhnou hlavu z prdele...... jediný štěstí že to má tak krátkou stopáž a chytlavej soundtrack. ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tematy zde jsou hierarchie v kolektivu, kybersikana, nemilosrdnost kolektivu na strednich skolach, hledani vlastni identity. Kapitan florbaloveho tymu je okrajova postava. Hlavni je alfazena Nessa. Teen postavy jsou sobecke, nejsou schopne se zajimat o pocity ostatnich dokonce ani ve sve parte. Ti mimo partu jsou podezreli. Neheterosexualni postavy nejsou stereotypni. Postavy jsou uveritelne. Vubec zajem o postavy, jejich pocity apod. je tu hlubsi, nez vidime v nasich serialech, ktere se dnes pro mnoho lidi staly hlavni zabavou ve volnem case. Divak jako ja se v tomto serialu pouci jak se soucasni teenageri chovaji, jaky maji slovnik, traumata, psychozy. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama