Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

Blesk.cz

"Americká verze je příkladem preciznosti hollywoodského vyprávění, kdy jsou rekvizity a na ně navázané motivy zúročeny, vše má svou úlohu v soudržném celku, přestože to může působit jako jeden prodloužený sitcom s řadou navracejících se epizodních postaviček." více

FFFilm.cz (František Fuka)

"Solidní řemeslo, které v patřičných dávkách mixuje komedii s dramatem, ale nemohu se zbavit dojmu, že švédský originál (který jsem neviděl) byl působivější a možná i sofistikovanější." více

FilmfanouchNews.cz (Tomáš Bejvl)

"Muž jménem Otto je oproti svému švédskému předchůdci vděčnější a krapet méně odvážný, výsledek je přesto milou záležitostí a dalším hereckým koncertem Toma Hankse. V zásadě by šlo říct, že se obě verze něčím doplňují, kdy dost možná Muž jménem Otto svádí k většímu emocionální zásahu než jeho…" více

Filmpress.sk (Tomáš Rolík)

"Všetko to dohromady s kultivovane odmeraným režijným tvorivým prístupom robí z Muža menom Otto remake, ktorý svoj pôvodný švédsky predobraz v ničom nekazí, zachováva si jeho ducha a myšlienku, tlmočí príbeh nespochybniteľnými remeselnými kvalitami a navrch zostáva stále svoj." více