Reklama

Reklama

Muž jménem Otto

  • USA A Man Called Otto (více)
Trailer 1

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (289)

mzss1 

všechny recenze uživatele

[100%] Viděno v kině díky předpremiéře ČSFD. Je to tak trochu paradox, že o tomhle filmu vím snad jen dva týdny. Trailer mě vcelku naladil, ale netušil jsem, že budu odcházet z kina tak spokojený. Po delší době jsem zažil na velkém plátně dojemné drama se silným charakterem a srdcem jedinečného filmového velikána Toma Hankse! On natočil dost skvělých filmů s jeho životně ikonickými rolemi, takže asi nemá smysl abych je zde vyjmenovával. Najde se i pár solidních kousků z jeho novější filmové éry, ale tohle se po dlouhé době povedlo na 100%, a to ve všech ohledech. Opravdu nevím, co bych zde vytkl. Možná by filmu slušelo nějakých 20-30 min délky navíc, ale to asi plácám nesmysly, těch cca dvou hodin jsem si užil parádně. Žánrově bych to zde určitě nevyznačoval komedií, i když se tu pár nadlehčených scének vyskytovalo, ale spíš to mělo skvělé hlášky a grimasy ze strany Toma. Místy se to tvářilo všelijak satiricky, a ano tedy, pár postav tu bylo tkzv humorných, ale to zatraceně inteligentně, že jsem se v žádné scéně necítil trapně, prostě žádná scéna nebyla ujetá. Začíná to docela klasicky jak už vidíme z traileru, seznamujeme se tu s bručounem, který zanevřel na své okolí, nebo snad okolí na něj? Poté se k němu do ulice nastěhuje veselá mexická rodina a postava Hankse pomalu, ale jistě začne roztávat, ta nabručená slupka se začne z něj postupně stahovat. K tomu to má výborné flashbacky z Ottova mládí. V jedné scéně při nehodě autobusu už jsem měl slzy na krajíčku. Ano, tak skvěle to na mě působilo. Dojemných scén zde bylo ke konci mnohem víc, včetně té finální. Prostě postavu Otta je nemožné si neoblíbit. Dramatická poloha Tomovi stále jde. Tempo snímku je obří, takže by to opravdu mohlo být delší, ale to je fuk. Mělo to i několik nezapomenutelných upřímných vět, kdy třeba Hanks ve filmu říká: „Můj svět byl černobílý, ale jakmile jsem potkal svou ženu, začal být barevný.“ Herecké obsazení krom Hankse bylo vydařené, nemám absolutně výtek. K tomu solidní hudební doprovod od Thomase Newmana. Režisér Marc Foster natočil žánrově několik rozdílných filmů. Já vlastně viděl jen 4. Z něhož je například přeakčnělá bondovka Quantum of Solace nebo Světová válka Z s B. Pittem. Tohle drama se mu povedlo se vší parádou. No, mohl bych o tom básnit ještě víc. Chápu, že některým divákům to možná nesedne až tak jako mě. Nesmíme zapomínat na jeho ranné klasiky, ale tohle se na dnešní dobu sakra povedlo! Takže mé hodnocení není vůbec nadhodnocené, a to jsem poslední dobou přísný na vidění nových filmů či seriálů. Celý film byl ze srdce upřímný a mnohdy napojený s nadhledem. Těším se na další vidění, a to určitě v originálu. Dabingem si opětovaný zážitek nebudu kazit. Doufal bych i v nějaké ocenění, ale v kostech tuším, že se ho nedočkáme, dnešní doba ujíždí holt na jiné záležitosti. Pevně věřím, že se nám Hanks ještě někdy s něčím podobným ještě předvede. Dramatický žánr je prostě jeho! ()

Alementina 

všechny recenze uživatele

Asi mám tu smůlu, že jsem četla předlohu, ze které se do filmu stěží dostalo tak 30 procent, kdy v knížce je Vám hlavní hrdina asi tak třetinu knížky krajně nesympaticky, ale ve filmu si říkáte, že Hanks je jen bručoun... Hold ve filmu nebyl čas rozvést všechny linky a dát proniknout do myšlení Otta. Ale Marisol se povedla. Pustím si svedsky originál a uvidím, jestli hodnocení nesnizim. ()

Reklama

slord 

všechny recenze uživatele

Príjemný film, ktorý občas až priveľmi hrá na city. Tá premisa je celkom ohraná, nič extra nové neponúka, ale vlastne v tom čo chce robiť funguje na jednotku. Tom Hanks je neprekvapivo super a jeho nevrlého bručouna si užijete. Milá a dojemná vec, ktorá nie je ničím prevratná a vybočujúca, ale čas s ňou strávený vôbec neľutujem. 7/10 ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Kvalitních feel good filmů je méně a méně a Hanks je vždy spolehlivá sázka na jistotu, ze budete půl filmu litovat, ze jste si pred začátkem nevytahli kapesník. Hanks a Mariana Trevino jsou úžasné filmove duo. Marisol bychom v zivote asi potrebovali vsichni. Po dlouhem dni byl tenhle film jako pohlazeni po duši. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Totální jackpot a za mě ještě lepší a údernější než všemi vyzdvihovaná Velryba. A Man Called Otto je neskutečně citlivé drama kombinující feelgood žánr s perfektním každodenním humorem a na druhé straně přidávající dojemný až rozplakávající prvek smutku a cynismu. Když má film být zábavný, je zábavný, a když má citově udeřit, dokáže i tohle. Ovšem musím vychválit nejen Toma Hankse (který je opravdu stoprocentní i na svůj věk a role mrzutého staříka se zhostil skvěle), ale především Marianu Treviňo, která svoji roli ujeté přistěhovalkyně zahrála prostě perfektně a málokdy se mi stává, že bych někomu roli takhle sežral a chtěl ho vidět na plátně znovu. V závěru jsem si i já pěkně pobrečel a to také není v dnešních "dramatech" samozřejmostí. Bezchybná, citlivá a hlavně ve všech směrech výborná pecka. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (7)

  • Na začátku roku 2022 si společnost Sony Pictures předplatila práva na film za přibližně 60 milionů amerických dolarů na evropském filmovém trhu. (Posheidon)
  • Natáčení začalo v Pittsburghu v Pensylvánii v únoru 2022 a skončilo v květnu 2022. (Posheidon)
  • Otto (Tom Hanks) popíjí z termosky značky Stanley v nejznámějším provedení zelené kladívkové barvy. Tato značka se pyšní zárukou 25 let. Taková termoska už přežila pád ze 4 000 stop z letadla, shořela ve vrtulníku, byla přejeta traktorem a dokonce zastavila pro jejího uživatele smrtící kulku. Vždy ale dále plnila svoji funkci. (JoeHahn)

Reklama

Reklama