Reklama

Reklama

Muž jménem Otto

  • USA A Man Called Otto (více)
Trailer 1

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (25)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Melodramatický drahokam. Americká verze skandinávského bestselleru s milionovým Tomem Hanksem. Hanks je učiněný miláček a nutno uznat, že jeho předměstí je zkrátka univerzální (a globálně srozumitelnější) oproti předměstí Rolfa Lassgårda. Srovnatelné s Lepší už to nebude a s O Schmidtovi. #čsfdprojekce ()

Posheidon 

všechny recenze uživatele

Pro mě na tomhle filmu nejvtipnější bylo, že jsem měl po celou dobu pocit Déjà vu. Asi tak ve čtvrtce filmu už ten pocit začínal hraničit s jistotou a v půlce, už jsem věděl, že O T T O je remakem a že jsem ten originál viděl docela nedávno tomu. Jenže v tu dobu mi ta informace byla asi stejně platná jako delfínovi pádlo. Kdybych to věděl hned na začátku filmu, tak by mě ten pocit zbytečně nerušil od jeho sledování. Ale tak alespoň jsem to mohl šoupnout jako zajímavost k filmu tady na ČSFD, když už nic. A srovnání se švedským originálem? Je to velmi velmi podobné. Už originál je velmi zdařilý, s takovým tím typicky severským humorem. Remake je v podstatě asi zbytečný film, ač je to tedy nepochybně zdařile zahráno a místy je to i vtipné, ale ne více než originál En man som heter Ove. Pozor spoiler:👨🏻‍🦳🏭❌🏠🪝👨🏻‍🦳🚗👨‍👩‍👧‍👧🙏👩🪜🙏👩🧔🚗🏥🤡👨🏻‍🦳🙏👩👨🏻‍🦳🍔👧👧🙏👩👨🏻‍🦳🚗🐈🪦🌺👨🏻‍🦳👨‍👩‍👧‍👧🏠🐈👨🏻‍🦳⚰️ ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

[100%] Viděno v kině díky předpremiéře ČSFD. Je to tak trochu paradox, že o tomhle filmu vím snad jen dva týdny. Trailer mě vcelku naladil, ale netušil jsem, že budu odcházet z kina tak spokojený. Po delší době jsem zažil na velkém plátně dojemné drama se silným charakterem a srdcem jedinečného filmového velikána Toma Hankse! On natočil dost skvělých filmů s jeho životně ikonickými rolemi, takže asi nemá smysl abych je zde vyjmenovával. Najde se i pár solidních kousků z jeho novější filmové éry, ale tohle se po dlouhé době povedlo na 100%, a to ve všech ohledech. Opravdu nevím, co bych zde vytkl. Možná by filmu slušelo nějakých 20-30 min délky navíc, ale to asi plácám nesmysly, těch cca dvou hodin jsem si užil parádně. Žánrově bych to zde určitě nevyznačoval komedií, i když se tu pár nadlehčených scének vyskytovalo, ale spíš to mělo skvělé hlášky a grimasy ze strany Toma. Místy se to tvářilo všelijak satiricky, a ano tedy, pár postav tu bylo tkzv humorných, ale to zatraceně inteligentně, že jsem se v žádné scéně necítil trapně, prostě žádná scéna nebyla ujetá. Začíná to docela klasicky jak už vidíme z traileru, seznamujeme se tu s bručounem, který zanevřel na své okolí, nebo snad okolí na něj? Poté se k němu do ulice nastěhuje veselá mexická rodina a postava Hankse pomalu, ale jistě začne roztávat, ta nabručená slupka se začne z něj postupně stahovat. K tomu to má výborné flashbacky z Ottova mládí. V jedné scéně při nehodě autobusu už jsem měl slzy na krajíčku. Ano, tak skvěle to na mě působilo. Dojemných scén zde bylo ke konci mnohem víc, včetně té finální. Prostě postavu Otta je nemožné si neoblíbit. Dramatická poloha Tomovi stále jde. Tempo snímku je obří, takže by to opravdu mohlo být delší, ale to je fuk. Mělo to i několik nezapomenutelných upřímných vět, kdy třeba Hanks ve filmu říká: „Můj svět byl černobílý, ale jakmile jsem potkal svou ženu, začal být barevný.“ Herecké obsazení krom Hankse bylo vydařené, nemám absolutně výtek. K tomu solidní hudební doprovod od Thomase Newmana. Režisér Marc Foster natočil žánrově několik rozdílných filmů. Já vlastně viděl jen 4. Z něhož je například přeakčnělá bondovka Quantum of Solace nebo Světová válka Z s B. Pittem. Tohle drama se mu povedlo se vší parádou. No, mohl bych o tom básnit ještě víc. Chápu, že některým divákům to možná nesedne až tak jako mě. Nesmíme zapomínat na jeho ranné klasiky, ale tohle se na dnešní dobu sakra povedlo! Takže mé hodnocení není vůbec nadhodnocené, a to jsem poslední dobou přísný na vidění nových filmů či seriálů. Celý film byl ze srdce upřímný a mnohdy napojený s nadhledem. Těším se na další vidění, a to určitě v originálu. Dabingem si opětovaný zážitek nebudu kazit. Doufal bych i v nějaké ocenění, ale v kostech tuším, že se ho nedočkáme, dnešní doba ujíždí holt na jiné záležitosti. Pevně věřím, že se nám Hanks ještě někdy s něčím podobným ještě předvede. Dramatický žánr je prostě jeho! ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Působilo to na mě trochu jako vykrádačka Gran Torino (před projekcí jsem ještě nevěděl, že to je remake filmu Muž jménem Ove, což ho dodatečně ale v mých očích deklasovalo ještě víc), respektive pokus vystavět divácký hit z podobných ingrediencí a ozvláštněný tím, že hlavní postava jeví zřetelné známky lehkého autismu, resp. Aspergerova syndromu (sociální a komunikační neobratnost, dodržování rituálů, omezená mimika, preferování samoty, intenzivní zájem o motory a mechanické stroje, úzkostlivé lpění na pravidlech, geometricky zarovnané odhazování sněhu...), což ve filmu není kupodivu nijak tematizováno (zazní tam pouze informace o jeho zdravotních problémech se srdcem, což nakonec má i zásadní vliv na finální rozuzlení). V kinosále jsem občas slyšel dojaté posmrkávání a vůbec jsem se tomu nedivil, i já jsem byl trochu naměkko. Přesto mi přišlo, že Ottovi v životě všechno spadlo do klína až moc snadno, resp. že si to autor předlohy značně ulehčil, aby ten příběh sděloval to co chtěl - mladého Ottu sbalila sama jeho budoucí manželka, navzdory jeho zoufalé nepoužitelnosti v seznamování, a starému Ottovi se "bezpracně" do života hrnou noví přátelé, domácí mazlíček, netrpí bytovou ani finanční nouzí (když se mu zachce, koupí si nové drahé auto), a ani ty opakovaně sebevražedné pokusy mu samozřejmě nikdy nevyjdou, aby si mohl v závěru uvědomit, jak je život vlastně fajn, navzdory smutnému údělu vdovce (k naprosto kýčovitému happy endu by už chybělo snad jen to, aby si v závěru našel novou partnerku). Když to shrnu, neříkám, že je to špatný film, ale na můj vkus až moc sází na prověřené cestičky, jak z diváka dostat kýžené emoce, a na tenhle kalkul se mi nikdy moc přistupovat nechtělo. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Slabé a nadhodnocené (aktuálně 82 %). Vezměte "Gran Torino" (****), odeberte vulgární mluvu, asijskou rodinu nahraďte jihoamerickou a poškrtejte veškerou akci. Abrakadabra, "Muž jménem Otto" je na světě. Absencí originality a množstvím patosu jsou si oba zmiňované snímky dost podobné, nicméně ač obecně preferuji Hankse, Eastwoodovi jsem toho bručouna žrala podstatně víc. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Na začátku roku 2022 si společnost Sony Pictures předplatila práva na film za přibližně 60 milionů amerických dolarů na evropském filmovém trhu. (Posheidon)
  • Mladý Otto je hrán hercem Trumanem Hanksem, což je skutečný syn herce Toma Hankse (starší Otto). (Puxina)

Reklama

Reklama