Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)
Trailer 5

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

Trailer 5

silentname

"A Man Called Otto" je pre mňa dobre spracovaným remakom filmu "En man som heter Ove", ktorý som videl ešte roku 2017. Z toho už si bohužiaľ nepamätám toľko, aby som teraz dokázal povedať, že v čom je táto verzia iná, no rovnako nemám pocit, že by mi to nejakým spôsobom prekážalo, lebo v tomto prípade sa američanom podarilo natočiť solídny film sám o sebe. Mám taký pocit, že ten boj s korporáciou je tu asi taká najväčšia zmena. Niečo také si v originále moc nepamätám, ale opravte ma, ak sa mýlim. Scénky však fungujú, pôsobí to trošku modernejšie, no srdce to má stále na rovnakom mieste. Flashbacky sú spracované solídne, príbeh je dobre prerozprávaný a rád som s týmito postavami trávil čas. Tom Hanks ako Otto je vynikajúci. A som úprimne z toho prekvapený, lebo väčšinou ho vidíme v rolách veľmi sympatických, kým Otto je skôr taký uvrčaný dobrák s veľkým srdcom. No funguje to bravúrne. Nebol som si istý... no výsledok je potešujúci. Rovnako skvelá je ale aj Mariana Treviño, ktorá sa do role susedky Marisol hodila úplne perfektne. Všetky momentky, kde sú spolu fungujú a rovnako aj postavy samé o sebe zvládajú svoje role vynikajúco. Neviem posúdiť, ktorý film je lepší, no oba sú skutočne dobré. Pozrite si ich a porovnajte sami. Odporúčam oba. Hodnotenie: A ()

BarryLyndon

Hanks je sympaťák a jako komediální herec mi po všech těch Kapitánech Philipsech velmi chyběl, protože humor uměl v počátcích své kariéry skvěle. Také je to velký fanda předlohy, kterou poměrně dlouho tlačil k americké adaptaci. Poměrně uznávám i knižního autora Backmana, což je chlapík, kterého postřelili během bankovního přepadení a on se z toho snaží pomocí melodramat vypsat a docela mu to jde. Bohužel dohromady to funguje tak napůl. Určitě to nijak neurazí a jestli hledáte film na který jít s někým ne zas filmově založeným, tohle bude jasná volba. Přiznám se, že se tam moc nehodí už Hanks, který je od začátku už za sympaťaka, přitom je knižní Ove příšerný dickhead skoro až do konce. Tady by byl geniální nějaký bručoun jako Liam Neeson. Pak je hodně plytký scénář a o dost horší než u švédské adaptace. Moc nefungují kruciální flashbacky. A některé důležité elementy s vlastním pozadím jako třeba kocour nebo auto jsou ve filmu jenom jako kocour a auto. Ale přes tu kritiku je to slušných 7/10 ()

William_

8/10. Uvěřitelná lidskost. To si odnáším z tohoto filmu. Tom Hanks si rok po Elvisovi zahrál v dalším skvělém filmu. Nafrflaný a na všechno věčně naštvaný bručoun O.T.T.O. se Vám vryje pod kůži a budete s ním prožívat každý flashback do minulosti (které jsou mimochodem skvěle natočené a zahrané) a každý důležitý moment v jeho životě. Nebudu spoilerovat, knihu jsem nečetl a byl jsem mile překvapen. ()

PavelVanekArt

Nic, co už by tu několikrát nebylo a lépe (ano, ukazuji na tebe, vynikající a syrové Gran Torino) zpracované. Hanks už s věkem celkem nudí a projekty si vybírá na míru svému herectví, ale starého a nerudného dědka jsem mu nevěřil ani za sklizený a vykouřený mák. Paradoxně to ale táhnul kupředu právě on. Což není zrovna pozitivní věc. Na mě to bylo málo příběhem a hereckým projevem. 2* a.k.a 45% ()

boshke

Ale jooo... Vzhledem k tomu, že to je Švédsko převařený na USA, jak je v America dobrým (zlo)zvykem (tenhle zvrácenej americkej fetiš asi nikdy nepochopím), tak má člověk tendenci nejít "do plnejch", ale pak si uvědomí, že tomu není moc co vytknout. Už je tomu drahně let, co jsem četl knížku a viděl švédský originál, takže se lehce ubráním detailnějšímu porovnávání Oveho s Ottem. Něco se asi poameričtit muselo (Saab vs. Chevrolet, Pákistán vs. Mexiko nebo odkud byla), něco asi ne (gay vs. transsexuál), co si pamatuju, tak v originále byl větší důraz kladen na Oveho / Ottovu minulost, ale co. Hanks byl fajn, sem tam jsem si pobrečel... 90% ()

• Film vychází z knižní předlohy, švédského knižní bestselleru „Muž jménem Ove“ („En man som heter Ove“), kterou v roce 2012 jako svou prvotinu napsal spisovatel Fredrik Backman. (Posheidon)
  • Na začátku roku 2022 si společnost Sony Pictures předplatila práva na film za přibližně 60 milionů amerických dolarů na evropském filmovém trhu. (Posheidon)