Válečnice

• USA The Woman King (více)

Snímek Válečnice vypráví pozoruhodný příběh Agojie, ženských bojovnic, které v devatenáctém století chránily Dahomejské království v Africe se zdatností a odhodlaností, kterým se nikdo nedokázal vyrovnat. Film, který se inspiruje skutečnými událostmi, sleduje emocionální a pozoruhodné úsilí generálky Nansici (oscarová Viola Davis), která cvičí novou generaci rekrutek a připravuje je na střet s nepřítelem, který je odhodlaný zlikvidovat jejich životní a kulturní hodnoty. A to jsou věci, za které je zkrátka nutné bojovat. (Falcon)

matous20063

Tenhle film byl prostě sračka. Viděl jsem sice daleko více horších filmů ale tohle byl spíš než velký kino film takový TV- Film. Děj se rozbíjel sám o sobe, to co se řeklo na začátku už na konci neplatilo. Zápletka byla taky o ničem protože se vyřešila během 20 minut filmu a zbytek byl zbytečný. Hlavní záporák je spíš pěknej debil, reálně fakt nepochopim jak může někdo napsat tak hroznou nelogicky přemýšlející postavu, ještě když je to generál a kdo ví co ještě. Zbytek postav se snaží nějak vypadat ale ani jedna mě nějak moc nezajímala a vůbec jsem neřešil jejich osudy. Vizuální stránka filmu je dobrá na tu si nemůžu stěžovat. Celý film je jako sledování random scén k sobě málo navazujících. A to byl ten trailer tak povzbující :-(. 45% ()

Miroslav.Zac

Už když jsem si film pouštěl, věděl jsem, že je fakticky určený jen pro konkrétní skupinu (ženy, černoši, milovníci historie potažmo Afriky atd.), navzdory tomu, že je natočený tak, aby bavil široké publikum. Já mám Afriku rád, ale film mě bohužel moc neoslovil. Jsem rád, že něco takového natočili, aspoň to zavře hubu všem těm rádoby jánejsemrasistaale... kteří při pohledu na černého prince v bílé pohádce mluví o konci civilizace a o tom, že si černoši mají natočit vlastní film. Tady je a rozhodně je koukatelný, Jako Evropani víme o africké historii prakticky kulový, takže bych se moc nepohoršoval nad historickou neautentičností, která údajně film provází. Kdo má aspoň základní historické znalosti, ten ví, že polovina Afričanů tenkrát prodávala tu druhou polovinu Arabům a Evropanům a ani trochu se u toho nečervenala. Film je ale poplatný době a tak... však to znáte. V "bílých" filmech je toho taky dost. Jinak mě docela vadila jedna věc. Film o válečnicích a vzhledem ke stovkám mrtvých je tam asi tak tři deci krve - čekal jsem to trochu krvavější, vzhledem k tomu, že šlo o historický, ne rodinný film. ()

Ammit odpad!

spoilery - píšu to tak, jak film jede Agojie prodávaly ostatní do otroctví a samy měly otroky (a nechtěly na tom nic měnit, film jede na přesném opaku). Je blblost bojovat v podprdě a šortkách. Černá angličtina je na umření smíchy. Do těch strašných bílých filmů alespoň dávaj někoho, kdo hezky vypadá, tady je to jako procházka Detroitskými uličkami. Je s podivem, jak čilý obchod s barevnými látkami měli v roce 1823. Ač se tomu hlavní hrdinka feministicky vzpírá, v Africe manželé mlátí své ženy dodnes. ,,We fight or we die.'' kde jsem to už slyšela, v The Walking Dead? To žvanění mi připomíná americké reality show, kde se černoši servou i kvůli převařeným těstovinám. Nejlepší bojovnice zdrhají z každé akce se staženým ocasem, po tom, co dostali na zadek od mužů-bojovníků (a pak řeční o tom, jak zlí muži jsou). Kde se bere tolik vody na zavlažování vší té zeleně (první řeku vidíme až v 54 minutách, do té doby je všude zeleno, ale nikde ani pramínek)? První běloch, kterého vidíme, je psaný jako šablona (aneb rasismus tu bude tak dlouho, jak se budou psát filmy s chudáky černochy a zlými bělochy). V 59. minutě vidíme, proč byly vynalezeny boty (taková revoluce Afriku ještě dlouho nezasáhla). Bože můj, tak toporné herečky by do pořádného filmu nikdo než ženská nevzala! ,,U mne v paláci mluvte mým jazykem.'' to se může říkat? Cpát do ruky kus zubu malému děcku asi není to nejlepší, zvláště uprostřed ničeho, kde je medicína na úrovni tance kolem ohně. Jaké paláce měli v roce 1820! A že v nich měli zástupce trans komunity... konec spoilerů, tedy hodně zpívání a křiku a nic z toho. Realita se šla klouzat a vzala s sebou i historická fakta. ()

NikiVai

Nahlédnout do života nějaké uzavřené komunity je pro mne vždy velmi vzácným okamžikem plným poznání a inspirací k přemýšlení. O bojovnicích Agojie jsem jaktěživ neslyšela, tudíž jsem moc ráda, že jsem jejich příběh poznala. Za mě super film, možná bych i ocenila kdyby jel víc na doku vlně, ale i tak jak je, je v pohodě. ()

Kritickej

5/10 Docela se mi to líbilo, jen podobný příběh už tu byl tisíckrát. A hodit místo obvyklého bílého klaďase bandu černošských válečnic fakt nestačí. ()

gogo77

4/10 ... africka drasticka drama o pomalom nastoleni ukoncenia otroctva v Afrike... pise sa rok 1823 a africke kmene bojuju medzi sebou aby vyhoveli europanom v snahe ovladnut trh s otrokmi a tak vlastne africania nicia vlastnych aby mali koho predavat do otroctva ... medzi nimi aj slavna zenska bojova jednotka ktorej veli skvela Viola Davis ... avsak film je skor o tom ako sa dostat do tejto jednotky a ake puta vznikaju medzi zenami ... no a tu sa zacina pribeh mladej africanky ktorej arogancia a spupnost prinuti otca predat ju kralovi ... no ale s hlavou kmena ju spaja ovela vacsie tajomstvo ako len sila a odvaha.... ()

lucij68ee14

Po pomalejší první části jsem si myslela, že film vzdám a už se na něj dívat nebudu. Nakonec jsem druhé půli dala šanci následující den a jsem ráda, že jsem to udělala. Druhá část mnohem lepší, bojové scény skvěle natočené, některé momenty i dojemné. Před Violou Davis smekám. Ve svém věku předvedla především v bojových scénách skvělou formu. Moc se mi líbila také role Izogie v podání Lashany Lynch. Ve filmech mě zatím nikdy moc nezaujala, tady se mi ale opravu líbila. ()

Mondy666 odpad!

Nezajímá mě že je film z afriky nebo z nějaké jiné pr...to co mě ale zajímá že proč je tam tolik afroameričanů v hlavních rolích. Kde je aspoň jeden asiat - jedna bílá silná žena a jeden muž ? Být natočen film kde jsou jen bílý byl by to skandál a největší rasizmus ale pro ně to naopak asi neplatí co ? Totální sračka jo a ten film je taky sračka co překrucuje historii. ()

CreepyJoe

Akční 70 % | Drama 60 % | Historický 10 % | Historická fantasy 100 % Říkám to doprdele furt, Afrika je prostě kulturně daleko vyspělejší a kulturně bohatší kontinent, než celý chudý příbuzný vyspělý západ. Jsem rád, že konečně někdo dal na moje slova a pokusil se udělat film z afrického kulturního prostředí. Ano tento film má fakt z historií pramálo společného, nicméně odpouštím mu prakticky vše, každej národ má své idealizované hrdiny, slováci zkurvného vraha, násilníka a úchyláka Jánošíka(který byl stejně maďarský žid :D ), my zase masového vraha Jana Žižku a co jako? Naopak si myslím, že právě tento film mnoha černochům v americe otevře oči a konečně se začnou objektivně zajímat o historii svých předků a zjistí, že otroctví bylo pilířem africké ekonomiky dávno před první evropskou kolonií na černém kontinentě. Ach ano, byl to ten zlej bílej white supremacist, který první vůbec v historii lidstva začal proti otroctví bojovat a bojuje všemi prostředky dodnes. Film je ale prostě pecka a i přes zjevný fakt, že se jedná o historickou fantasy, kde historie a dějiny jsou fakt jen skica a zbytek je umělecká licence, mi vůbec nevadilo, ba naopak konečně jsem viděl po dlouhé době krásné africké sexy ženy, jen mě trochu mrzí, že to mohlo být ještě pestřejší(polonahé tam nebyly vůbec nefér) a celkově člověk mohl načichnout trochu té mystické afriky. Herecké výkony super, výprava velice slušná. BTW věděli jste, že vůbec nejbohatším člověkem na světě, jehož bohatství dodnes nikdo nepřekonal byl Africký král muslimského vyznání? Že jazz, blues a rock a rock n roll, vynalezli černoši, ne? Že africká kultura ovládla hudební mainstream a vládne mu více než 70 let toho jste si taky nevšimli co ? No nic, konec zvonec  a upřímná pětihvězda! Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince!Zase mi to píše, že mám moc zvýrazněného textu fakt už tuhle píčovinu dejte do kokotince! ()

mdf

Nadšenost zde,opravdu nesdílím, akční scény docela šli,ale až na pár momentů,je to zbytečnost. ()

Hexx

Dvě hvězdy za hromadu krásných čokoládových žen, pro které mám extra slabost. První třetina mě poměrně bavila, pak už to nějak vyšumělo do ztracena. ()

paralen500

Jedna ★ dole za feminizmus, druhá ★ za to, že za všetko môžu belosi, tretia ★ dole  za chýbajúce lesby. V konečnom dôsledku som sa vôbec nenudil, takže slušné ★★. ()

Dr.Gogo

Náhodou je to prča. Se špetkou dobré představivosti by se dalo říct, že má film hvězdné obsazení. Krále Wakandy tu hraje mladej Denzel Washington, kterého chrání jeho black Amazonky, kvalitně lubrikované palmovým olejem. Stařičkou generálku jim dělá ta namračená briketa ze Suicide Squad Viola Davis. Ale co mě nejvíc překvapilo a potěšilo, že jednu z Amazonek hraje samotný Samuel L. Jackson, který ani není (ze skromnosti) uveden v titulcích (podle mě určitě, adept na Oscara za vedlejší roli). A jako třešínka na dortu tu do Afriky na lodičce připluje, nadržený mladičký bělásek Hero Fiennes Tiffin, kterého omrzela jeho Tessa a na zdejším Slave Marketu se mlsně poohlíží po nějakém novém, černém masíčku. ()

Gamora odpad!

Když jsem film viděla poprvé, říkal jsem si, že je skvělý. Ženy bojovnice, které bojují proti otroctví v Africe, to zní skvěle, ne? Ano, zní. Bohužel se to nikdy nestalo, protože to byly vlastně ony, kdo otroky chytal a prodával. To je, jako kdyby někdo natočil film, kde z nacistů udělali hrdiny. ()

critique

Z historického hlediska je to sice blábol, ale jako akční dobrodružňák se to povedlo. Nenudí a spolehlivě zabaví. ()

Flashback odpad!

Toto sci-fi, které je prezentováno jako historický film, by se mělo do historie zapsat hlavně jako snímek který se stal jedním ze symbolů úpadku "woke hollywood" experimentu. Viola Davis se navíc znemožnila a zprotivila většině potenciálních diváků agresivními "pozitivně rasistickými" urážkami, čímž se rovněž částečně zapsala do historie. Film je tak špatný, že na něj plivou špínu i organizace bojující za práva černochů......................pro které byl de-facto natočen. ()

DandeeCZ

Předně se nebudu zabývat historickou přesností, protože všichni víme, že na první pohled to prostě nesedí. Počínaje přes oblečení, výběr herců i dialogy přizpůsobené dnešní době atd. tohle je to tady dost žhavé téma. My tady hodnotíme film! Dnešní době natočit film je umění, aby byl historicky, politicky, rasově, společensky a věkově přístupný a já nevím co všechno musíte udělat, aby to dali do kin. Přece nemůžete dnešní mládeži ukazovat prsa černošek.... to by se s toho museli filmaři posrat. Tak k jádru pudla. Film je dost dobrý – kamera, hudba, herci, režie, možná i střih (pár chybiček v navazování scén) vše je na vysoký úrovni tak bych doporučil se na film kouknout i přes místní hodnocení. Berte to jako umělecké ztvárnění děje, který se inspiruje skutečnými událostmi. Viole Davis tahle role sedla. ()

Filmyx

těšila jsem na film prošpikovaný soubojema válečnic, a co jsem dostala - stěží 10 minut. Těšila jsem se najevo zajímavého z africké historie - ale nuda, nuda, několik hlásek jak od Lenina, nuda, zlý běloši, nuda... ()

holtis

Neříkám, že si ten film nezaslouží své diváky, jako odpad bych ho nebral. Ale patří spíš k těm vidět a zapomenout. V mé hlavě výraznou stopu nenechal, ani jako historický film. Takový slepenec všehochuti. Snaha ukázat ženy jako válečnice s mateřskými city. Překvapení filmu byla pro mne Viola Davis, tu jsem si jako válečnici nedokázal představit. Jo a ještě něco v tomto filmu mne zaujalo...a to hudba, možná byla původně k jinému filmu, ale někdo si s ní dost vyhrál....jako soundtrack bych si poslech znovu. ()

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)