Nechoď, děvče, s pány na led… Charles Richmond je bezohledný a bezcitný magnát, který obývá vlastní zámek, se služebnictvem nakládá jako se psy a se psy jako se služebnictvem. Jeho synovec Tony ho z celé duše nenávidí, mimo jíné proto, že ho churavějící starý muž plánuje vynechat ze závěti. Tony se ovšem nehodlá jen tak vzdát. Najme mladou ošetřovatelku Mariu, aby se o Charlese starala, využila svých půvabů a přesvědčila ho, aby svou závěť změnil. To je však pouhý začátek... Britský snímek na motivy francouzského románu z pera Catherine Arleyové natočil klasik ostrovní kinematografie Basil Dearden. V hlavních rolích se ve filmu představí hvězdná Gina Lollobrigida, Sean Connery a Ralph Richardson. (Česká televize)

Habanera

Tento film jsem si pustila náhodou, ale nelituji. Zaujaly mě manýry starého pana Richmonda, který mi hodně připomínal bezcitného Paula Gettyho (koupit si můžeš všechno a každého) a pak stínová hra chamtivého synovce. Zde by se nabízela myšlenka, že se od mistra můžeš naučit všechno a přeci v tomto případě fištrón mistra není překonán. ()

PTuranyi

Výborný príbeh opatrovateľky Marie, ktorá padne do oka bohatému bezškrupulózmenu boháčovi a stane sa nástrojom "lúpeže" jeho majetku. Skvelá Gina Lolobrigida opäť dokazuje, že nie je len pekná tvárička a dokáže s talianskym temperamentom zahrať všetky emócie. Sean Connery a Ralph Richardson jej rovnako skvelo sekundujú v roliach vypočítavých boháčov. Scenár ukrýva niekoľko vydarených zvratov, ktoré udržujú diváka v napätí, takže ako dopadne dráma s dedičstvom nie je jasné až do úplného konca. ()

carnacv

Ačkoli téma filmu bylo vcelku nápadité, nelze konstatovat, že by se jednalo o film povedený. Filmu nehorázně škodí jeho zdlouhavost. Jednoduchá zápletka je roztažena na neuvěřitelných 90 minut. Člověk by čekal zajímavé rozuzlení ve zbývajícím čase, avšak toho mi nebylo dopřáno. Vyzdvihnout naopak lze výkon obou hlavních postav Giny Lollobrigidy a Seana Conneryho. ()

gizi

Dlouhé, nenápadité, nevýrazné, takže se dalo čekat, že dojde k nějakému zvratu, a pak nejspíš ještě k dalšímu. Takže nic překvapivého. 65%. ()