Tak do polovice ma to bavilo, vzhľadom na rok výroby je to slušne pozerateľné. Navyše G. Peck ako namyslený mladík poteší, v tejto polohe ho často nevidno. Scéna s krotením divokého mustanga je super, neviem nakoľko to bola práca Pecka a kaskadéra, ale výsledok vyzerá obdivuhodne, zvlášť keď si uvedomíme, že vtedy triky neboli. To isté mi napadlo pri veľkolepých záberoch na cválajúcich jazdcov na koňoch, ktorých mohlo byť i okolo 200-300. Horšie to bolo so vzťahom polovičnej indiánky a G. Pecka. poviem na rovinu, že jej hláškam - "ľúbim ťa" a "nenávidím ťa" som postupne prestával rozumieť, zvlášť keď G. Peck nie je vykreslený ako mužský ideál. Trochu divná love story s netradičným záverom. Očakával som v prvom rade western, až potom love story...60%.(28.4.2013)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Nadprůměrně romantický western s vynikajícím Gregory Peckem v záporné roli krásného a lehkomyslného syna bohatého rančera. Mladá indiánská míšenka Pearl (Peckem nazývaná "kočka divoká") je přitahovaná intelektem jednoho muže a zároveň grázlovsky samčím chováním jeho bratra, aby si pak odvrhnutá nešťastně vybrala muže třetího, přestože miluje první dva a musí a nemůže si vybrat ani jednoho. K tomu celou dobu řeší, jestli není coura:). Toho nešťastníka životem vláčeného scénáristu bych rád potkal... Všechno ostatní o filmu a především o hercích už řekli ve svých skvělých komentářích kolegové Matty a Rogue. Trailer je zde: http://www.sms.cz/film/souboj_na_slunci/ukazka(6.7.2009)

• Martin741

Joseph Cotten /3rd man, Obcan kane/ mne teda do westernov nepasuje, to je u mna rovnake, akokeby korpulentny Paolo Villaggio sa zacal tvarit ako John Rambo. Nudne roztahane, tempo je uspavajuce, dialogy nic nehovoriace, filmovy diviak sa z nich nic nedozvie, v strede sa to dostalo az do vatovo planeho plkania : 40 %(22.4.2017)

Souboj na slunci je velkolepě natočeným barevným vysokorozpočtovým westernem s nádhernou kamerou, krásnými outdoorovými scenériemi a velkými hereckými jmény, ale to je bohužel vše. Jedná se o kvalitně natočený snímek, ale bohužel zatraceně dlouhý a děsně natahovaný. Přestože se zde objevují skvělí herci, tak si žádná z postav moje sympatie nezískala. No a ten přechválený konec mě zaujal stejně málo jako zbytek filmu. Vlastně nevím, proč nejdu s hodnocením ještě níž. Asi dám příliš na to vizuální pozlátko :-)(23.1.2012)

• Rogue

Je konec opravdu tak skvělý, jak spoileruje Scorsese ve svém dokumetu? Bez debat ano. Důležitější otázkou však zůstává, jestli je zbytek filmu také tak dobrý a jestli se na závěrečnou scénu vůbec čekat vyplatí. A tím už si tak jistá nejsem. Selznickovy peníze vidět jsou - jména herců a vystřídavších se režisérů jsou zvučná, některé scény jsou bombastické, jenže celý příběh je úmorně roztahaný. Navíc se tu objevují studiové záběry bez zjevné příčiny, čímž bombastičnost trochu trpí. A kdykoliv se objeví černošská služka, trpím zase já. Jennifer Jones mi spolehlivě lezla na nervy celý film, naštěstí to táhne vždy charizmatický Gregory Peck, jehož atypické obsazení byl geniální krok. Místy je to fakt pecka, ale megaotravná černoška a studiové wtf při otevírání vrat... Prostě takové velkorozpočtové, velkovýpravné, velminudící melodrama. Ale asi to za to stojí.(29.6.2009)

• - Svojim rozpočtom 5.25 milióna amerických dolárov sa stal film vo svojej dobe najdrahším na svete. (Raccoon.city)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Nivena Busche. (Hans.)

• - Joan Tetzel v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)