Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

Barak

Se divím, co ty lidi pro své role dokáží udělat.. Bale vypadá opravdu hnusně, strašidelně a odpudivě - což byl zřejmě záměr :) Každopádně jde na něm vidět, že si svou postavu opravdu vychutnal. Hodně atmosférické, napínavé a především dobře napsané.. na konci pak i chytré a překvapivé - mě se to hodně líbilo.... :) (8.5/10) ()

bolf!k

Těšil jsem se na Mechanika jak malý dítě. O to větší bylo zklamání z nenaplněných představ. Celý film se 80 minut rozjíždí a najednou na mě autoři vychrlí pointu. Než jsem se stačil zamyslet, byl konec. Závěr filmu je tak jediným minusem filmu, protože jinak nemám co vytknout. Vychrtlej Bale je coolozní (jiný slovo mě pro něco tak ošklivýho a přitom ohromujícího zároveň nenapadlo). Sharian zahrál svýho Ivana taky na jedničku. Ty jeho dlouhý zuby, prsty z nohou přišitý k rukám a neustálý úchylný smích přidávají filmu na démoničnosti. Ostatně paranoidní atmosféra je tím nejlepším na celém filmu.75% ()

Blaogranas

To co předvádí Christian Bale je naprosté mistrovství. Film je od začátku hodně napínavý, ale postupně ztrácí dech a přes svou krátkou stopáž by klidně mohl být i kratší. To, že tam něco nesedí dojde poměrně brzy asi všem, přesto je člověk zvědavý jak to dopadne a co je všeho příčinou. Nevšední podívaná s depresivní hudbou, prostředím i Trevorem Reznikem, který vypadá jak smrtka. ()

savage3303

Je to určite veľmi zaujimavý, silný a psychologický film. Počas celého filmu som sa nenudil ale nenašiel som si v tomto filme svoje miesto. Cítim, že je to veľmi kvalitný a silný film ale niečo mi tam predsa len chýbalo. Možno to bude aj záverom, kt. podstate nič neodhaluje a nemá vyvrcholenie celého filmu. 4*. ()

darkreider

Je šialené, čo so sebou Bale urobil v tomto filme. Možno až prehnaná ochota urobiť pre film všetko. Jedinú chybu má tento film a to, že v druhej polovici už je všetko tak nejak jasné a tým sa rozplynie tá hutná atmosféra zo začiatku. Napriek tomu je to veľmi depresívne podaný a výborne zrežírovaný kúsok. ()

Helmut02

Zvláštní film. Hlavní devizou je bezpochyby Christian Bale. Otázka však je, budu-li si ještě něco jiného z Mechanika pamatovat. Možná poslední půlhodinu, která má docela slušnou schizofrenní atmosféru, ale v předchozích pasážích často nudí, což je docela škoda. Svou zápletkou může lehce připomínat Fight Club, jenže jeho kvalit ani zdaleka nedosahuje. Tedy. Hodnocení je hlavně za obsazení hlavní úlohy a poslední třetinu, která to celé dosti zachraňuje. Rozhodně bych Mechanika nezatracoval, mnohým se jistě bude líbit. Jenže při znalostí výše zmiňovaného Fight Clubu i jiných filmů zaujme o mnoho méně. ()

foundation

Vychutnajte si spickovy herecky koncert jedneho z najlepsich hercov nie len sucastnosti Christiana Balea. A ako sa sami presvedcite Bale je schopny pre to aby sa do role vzil a zahral ju co najlepsie urobit cokolvek. Tvrdim ze toto jeden z troch najlepsich vykonov jeho kariery ak nie vobec ten najlepsi paradoxne vo filme ktory sa tesi ovela mensej popularite ako jeho ostatne. Vynikajuca atmosfericko-herecka zalezitost kedy ponure okolie pomaha dotvorit ten spravny pocit z postavy Trevora Reznika a Bale sam by dokazal utiahnut 2 krat tak zlozity scenar a dej ako v tomto pripade bez toho aby film stratil na kvalite co len trochu. Tym som samozrejme nechcel povedat ze scenar je tu na zahodenie. Prave naopak v kombinacii s tym co som popisal funguje vyborne a pocas celeho filmu sa deje nieco co ma nejake opodstatnenie smerom ku koncu teda to nie je len hlupa vata ktora ma vyplnit medzeru medzi zaciatkom a koncom. Samotny zaver aj ked uz bol videny aj inde je vyborny a dokonale zapasoval do pribehu. Mechanik je skratka vynikajuci mysteriozny thriller. ()

frbulka

I když vyústění opravdu není zvlášť originální, líbilo se mi to, a to hodně. Christian Bale jako Trevor Reznik svým zevnějškem navozuje ponurou psycho atmosféru už sám o sobě a jako mockrát dokazuje, že jako herec je opravdu vynikající. 80%. ()

candy_daze

Povedený snímek se solidně temnou atmosférou, kterou doplňuje celkem slušný soundtrack. Nejlepším z celého filmu je bez debat Christian Bale. Sakra, ten byl skvělej! Jeho výkon si budu ještě dlouho pamatovat. Je pravda, že příběh začíná být v průběhu filmu zčásti celkem průhledný. Ale řekněte, kdo věděl do puntíku to, co na něj na konci vyskočí? ()

IdaHutt

Tak nevím, zda motiv s Dostojevského Idiotem - tj. s knížkou coby rekvizitou, byl záměrným kličkováním a zametáním příliš jasných stop, nebo naopak trapným omylem a projevem základních nedostatků ve vzdělání. Pokud by tam totiž měl být nějaký odkaz na Dostojevského, pak pochopitelně na jeho román Zločin a trest. ()

bjukenenen

Na Mechanika jsem se dlouho těšil a pak to přišlo a já jsem zklamaný. Padesáti kilový Bale je nechutný a to jeho šílenství jsem mu pořád nemohl sežrat. Možná jsem se na film díval ve špatnou dobu, nebo jsem prostě jen moc očekával, každopádně se mi nelíbil a znova ho už neuvidím. 2* jsou za povedený Reznikovy koule ukazující závěr. ()

Torgal

Technicky i herecky výborne zvládnutý film. Na môj vkus síce príliš veľký "art", ale stále bez problémov pozerateľný. Hlavná slabina filmu ale je to, že veľké odhalenie na konci žiadnym odhalením nie je, pretože každému kto sa čo i len trochu zamyslí (a má napozerané určité klasické snímky), musí byť veľmi skoro jasné, k čomu to celé smeruje. 7-/10, hore zaokrúhľujem kvôli Baleovej odtučňovacej kúre :-) ()

Rorka

Bale je vážně herec tělem i duší, což v tomhle filmu dokazuje víc než dost. Je to už nějaká doba, co jsem Mechanika viděla poprvé. A tak mě místo pohodového filmu na dobrou noc čekal ponurý biják s nádechem tajemna a napětí. Napodruhé je film snad ještě lepší, máte šanci vnímat symboliku i tam, kde jste ji předtím nečekali. Sám konec je pak sladkou tečkou servírovanou s takovou lehkostí, že se Vám přece jen půjde dobře spát... ()

DAPDO

Depresivní a ponurá atmosféra po celý film, na kost vyhublý a hlavně skvělý Christian Bale. Tohle stojí za podívání ! ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy