Moje velká indická svatba

• Velká Británie Bride and Prejudice (více)

Gurindera Chadha, uznávaná režisérka filmu Blafuj jako Beckham, se při natáčení zdokonalené společenské komedie Jane Austenové spojila s naprosto neočekávaným partnerem: hudební a taneční podívanou Bollywoodu. Výsledkem je nový pohled na nadčasový příběh o hledání lásky - převyprávěný tak jako nikdy před tím - s drzým humorem, okázalými tanečními scénami a svéráznou romancí bombajských kasovních trháků. Stejně jako v literární předloze i Moje velká indická svatba svede dohromady dva lidi s naprosto odlišnými názory, ale tentokrát jsou také z jiného konce světa. Doslova se v komedii plné barev, humoru a emocí střetává Východ se Západem. (oficiální text distributora)

7duster

moje první setkání s indickým muzikálem dopadlo nad očekávání - jen škoda, že písně nebyly v indičtině - určitě by to bylo za 5* ()

Aress

Film se mi hodně líbil, protože co se týče indické filmografii tak se v ní docela hodně dost vyznám.Vystupovaly tam herci z Bolywoodu takže herecké obsazení bylo dobré akorat se mi nelíbylo to že z indických rodičů dělají s prominutím pasáky co prodávají svoje děti což není pravda ve filmu to bylo velmi přehnané ale to bude tím že většinu realizace filmu měl americký PERSONÁL a oni schazují každý národ, podle mě by měli začít u SEBE (a myslím to vážně). ()

Ewík

Dobrá, jsou tam hezký holky, je to barevný a veselý, ale předvídatelný a ohraný a prostě mně se tenhle typ filmu nelíbí. Kdybych neseděla v buse někde ve Francii, tak by mě nikdo nedonutil na to koukat. Dvě hvězdičky dávám především díky nezapomenutelnému taťkovi, jeho třem bazénům a kobřímu tanci :-D ()

FunnyXis

Podle mě jedna z nejhezčích romaňtáren kterou jsem kdy viděl. Film jsem viděl už nespočetkrát a pořád to má ve finále na mě stejný vliv, krásně vidět že mezi nenávistí a láskou je tenká hranice a jsem opravdu rád, že hlavní hrdinka je Aishwarya, neskutečná sympaťanda... 10/10 ()

DJ Kritik

Svižné, hudobné dielo, ktoré vás pobaví pokiaľ ste priateľom ľahkej nenáročnej zábavy a nehľadáte tajuplné odkazy, alebo náročne vystavaný dej. Hudobné prvky a tanečné kreácie, ktoré sú typické pre indickú mentalitu tu neposobia vôbec rušivo, ale film je pojatý hlavne pre európskeho diváka. Už len samotná dĺžka poukazuje na to, že to nie je typicky indické dielo. ... .... Zábava: *** Reálnosť:* Hudba a tanec: *** Romantika: ** ()

Kubi21

Nevím jak ostatní, ale já jsem se krásně bavil při této schůzce Bollywoodu s Hollywoodem. Krásné indické herečky, vtipná muzikálová čísla a příjemná atmosféra sálající z celého filmečku. Takovouhle adaptaci Jane Austenové jsem schopen přijmout. ()

Chladek

Zde jsem ani trochu nevěděl, co čekat. Bude to skvělá hudební komedie, nebo zase další love story...Po shlédnutí traileru, kde jsem zahlédl M. Hendersona a Naveena Andrewse, pučil jsem si film, a viděl ho asi sedmkrát. Je to skvělé spojení obou typů, co jsem uvedl výše. Film hýří barvami, originální indickou hudbou, krásnými indkami a častými písničkami. Popravdě, zpracování původního díla J. Austinové tak, že místo starých rouch a šatů tam chodí v tričku s nápisem Lucky a posílají si sms.....to je fajn změna. Jediná výtka, co se mi nelíbí, že ty (i když pěkné) písničky se tam třeba nehodí, nebo nejsou dost chytlavé (jen některé). Není to jako v pomádě, že tam každou píseň hltáte a čekáte na další, tady se spíš moc nehodí. Ale je to muzikální komedie a o tom to je, takže se s tím nedá nic moc dělat. Veliké plus pro skvělou scénu, pestré kostýmy a tance. ()

pimp

Uff, tak tohle bylo jak ze strašidelnýho zámku. Na začátku chvilka zábavy, když divák tipuje, kdo si koho vezme a kdo bude škodit. Není těžký tipnout ani manželku toho komika z LA, takže slabota. Jen jsem doufal, že jim ke konci ten záporák aspoň pořádně zatopí, ale i to byl čajíček. A vůbec, chybějí tam akční scény. Když Bollywood, tak originál a ne tahle kašírovaná napodobenina s bílým toporným panákem v hlavní mužský roli. ()

Keen.lady

Povrchní nenáročná podívaná pro vdavekchtivé romantičky. Nicméně ani ty nejspíš nebudou příliš dojaté, jediné plus vidím v prostředí, kráse a špetce humoru. No life without wife indeed. ()

X-tREmE

Konečne nejaká zmena v už toľko otrepaných amerických romantických komédiách. Vynikajúce indické filmové oživenie s úžasnou a hlavne chytľavou hudbou. A to nehovorím o farebnosti celého filmu, čo je proste úžasné. Celkový dojem z tohto filmu je viac než dobrý, takže 4. A aby som nezabudol, aj Ashanti bola skvelá :) ()

LilDevil

kedze inklinujem k indickej kulture a tancu tak sa mi tento film velmi pacil... nehovoriac o tom aky je krasny farebny, nie ako ine dnesne filmy... ()

Katy19

Krásná indická barevná pohádka. Aishwarya je kouzelně překrásná, ta se uměla narodit. Martin je tam zatraceně sexy (ikdyž je jako nekňuba) a já bych si ho vzala už na začátku, bez ňákejch štráchů! ()

vilusinska

Velice, velice, velice, velice barevný film :-D,nic méně nemůžu říct, že by byl špatný.Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhávala protože mi bylo řečeno že je to hodně podobné filmu - Moje tlustá řecká svatba.v něčem to bylo hodně podobné ale oba se mi líbily. ()

topvideo

Takto to dopadne, keď skrížite Bollywood a Hollywood. Narodí sa perfektná hudobná komédia. Nezabudnite si navoliť titulky pri spievaných textoch. Klasika na moderný spôsob. ()

blekekeke

Ani mi nevadilo, že to některým hercům nesedlo, v celku to totiž byla pěkná barevná oddychově romantická komedie se zpěvem, tancem, vtipem, šarmem, a slzami na konec, tak jak se u romantického filmu sluší a patří. ()

tosyia

Naprosto absurdní parodie na Pýchu a předsudek, i když to asi nebyl přímo záměr. Samotný nápad ve stylu Bollywoodu se mi nezamlouvá, muzikálové prvky hrozné a uširvoucí, herec v roli Darcyho není tak skvělý jako Matthew MacFadyen a vůbec, ani nevím, čím si tenhle film zasloužil tu jednu hvězdu. ()

Nerdvana

Kdyby Austenová věděla, že její námět bude znásilněn po Bollywoodsku, začala by psát politickou satiru. Barvy - ano, herci - ano, krásní. Bylo to zoufale kýčovité a naivně slizké - ano. ()