Zachraň si, kdo můžeš (život)

• Francie

Sauve qui peut (la vie)

Slow Motion

Every Man for Himself

Francie / Rakousko / Západní Německo / Švýcarsko, 1980, 87 min

• Fingon

Jean-Luc Godard si mně rozhodně nezískal ani třetím filmem, který jsem měl tu smůlu od něj vidět. Tenhle byl z těch tří (U konce s dechem a Banda pro sebe) tím zdaleka nejhorším. Film, který pohoršuje? Mně to především nudilo. Takže tu máme - příběh mladého režiséra s podezřelým příjmením - příběh ženy, která si vydělává prostitucí a jejíž klienti mají prapodivné nápady - komentář spisovatelky Durasové (zlatý Milenec:-) a... jo, časté zasekávání obrazu, které mně štvalo zdaleka nejvíc (a bylo způsobeno "uměleckým" záměrem, nikoli vadou média). Z celého filmu jsem měl pocit, že se mně režisér snaží nasrat. Zhnusený? Ne, jen znuděný.(5.12.2006)

Ja proste nechápem, prečo si Godard nenatočil regulérne porno, keď sa cíti ako prostitútka a zrejme bol asi aj stále nadržaný. Aspoň podľa tohto filmu. Na pľaci musela byť poriadna zábava pri natáčaní onej klasickej scény v kancelárii. Najmenej sa asi pri nej zabávali samotní herci, Godard bol určite v siedmom nebi. Videl som dávnejšie vo filmovom klube na ČT a o Godardovi som veľa nevedel, takže jeho skoršia "normálna" tvorba bola potom pre mňa v porovnaní s týmto prekvapením. Ale treba vidieť, takýchto svojských filmov je aj v nezávislej tvorbe málo.(15.1.2013)

• Mi Nü-Chai

Typické porno pro pseudointelektuály, dovedu si představit, že nad tímto někteří z nich vášnivě masturbují - spousta bezobsažných rádobyfilosofujících řečí, místy proloženo vulgarismy, sem tam obnažená ňadra či pozadí a snaha být co nejvíc pobuřující. S tím asi souvisela též práce s kamerou - časté zpomalování záběrů, které mi způsobilo ošklivou migrénu. Naprosto zbytečný a prázdný film, ve svých "odvážných" scénách nechtěně směšný.(4.12.2006)

• Skip

Tenhle film byl nejspíš o odcizení, lhostejnosti, tuposti, absenci citů, neschopnosti nějakého vnitřního života...a tak trochu i o úchylnosti. Dost špatný film, na který se těžko koukalo, a to nejen kvůli podivným experimentům s nečekanými zpomalovačkami, jejichž význam mi unikal a jestli vůbec nějaký měly, tak asi jen pro Godarda samotného.(5.12.2006)

• Stegman

Velice převelice nudný film o pěti Pařížanech, kteří nevědí co by roupama dělali a tak jen vedou pseudointelektuální a nesrozumitelně filosofické dialogy. K tomu přidejte pár nechutných a nesmyslných scén proložených divně trhanými záběry (až jsem myslel, že je chyba na mém přijímači), a vznikne vám film Zachraň se kdo můžeš. (název je celkem trefný :)). Ti, co mu dali 4 nebo 5 hvězdiček, musí být zvrhlí snobové, jinak si to nedovedu vysvětlit. Berte si to osobně. :) ....................................................................................................................................................... To A_FISH: Jestli jsi musel projet celý můj 50místný seznam oblíbených filmů, než jsi našel něco, za co bych se měl podle tebe červenat, tak je to spíš kompliment.(5.12.2006)