Mal de ojo

• angličtina Evil Eye

Nala (Paola Miguel), třináctiletá dívka z města, odjíždí se svou rodinou k babičce na venkov, aby se pokusila najít lék na záhadnou nemoc své malé sestry. Brzy však zjistí, že babička není úplně taková, jak se zdá. (JasonCZ)

Flopik

Horor so starou čarodejnicou vždy rád privítam. Príbeh nič nové, rodinka, 2 dcéry pričom jedna je chorá  a tak idú za babičkou na dedinu lebo mamina pozná nejaké tie čáry máry. Každému je jasné, že babička nebude úplne v pohode a ona je ešte k tomu aj čarodejnica, ktorá sa hrá na upíra a vyzlieka sa z kože ako had. Efekty celkom ušli, nejaká lakačka sa podarila a atmosféru to má tiež dobrú. Je to dlhšie akoby sa patrilo a finále je také nijaké. Postavy sú tiež dosť divné od začiatku, ale tak to je asi na Mexiko normálne. Kto nevidel veľa hororov môže si prihodiť hviezdu, pre mňa skôr priemer ale rozhodne ten lepší. ()

bozka10

Jedna z najlepších žánroviek čo som za poslednú dobu videl.Čarodejnica bola odporná, atmosféra výborná, pár dobrých creepy momentov a film mal skvelé tempo.Poctivé 4*. ()

dannyyy

Velmi kvalitní hororová pohádka o čarodějnicích, kde nemůžete věřit nikomu a ničemu. Stará bába byla fakt protivná mrcha :)) a to mě bavilo. ()

warrenur

Tato mexicka "telenovala" na mna svojim rozpravanim i herectvom posobila obcas sice exoticky, kvoli neokukanej kinematografii, avsak na strane druhej velmi amatersky a rozpravacsky dost rozbito. Akakolvek hororova atmosfera nestala za moc. Neodporucam. 30% ()

Rockerman

Solidní mexický příspěvek do čarodějnických hororů. Trochu zmatené a komplikované, ale pointa byť předvídatelná byla skvělá. ()

helraiser

Tak tohle bylo pro mě opravdu veliké překvapení. Hodně povedený mexický čarodějnický kousek s parádním příběhem s hodně dobrou atmosférou a s pár slušnými lekačkami a povedeným vizuálem, ta stará bába, to bylo něco, to prostě nechceš. Tohle si opravdu nechám líbit. ()

Daiker

Čarodějnice vs vnoučata.... Mexická varianta zaujala. Zpracování je dobré, lekačky na mě fungovali asi 3 krát 😉. Hudba a ozvučení filmu průměrné a to platí i o poslední půl hodině..... ()

SAINTS

Evil Eye spája moderný horor s klasickými ľudovými rozprávkami. Ide o celkom slušný a atmosferický horor, pričom hlavným antagonistom je zlá čarodejnica. ()

Facerr

Výborná čarodějnická jízda. Nechybí nechuťárny, lekačky, atmosféra, pointa, která vás napadá už dopředu, ale přeci jen vás nechává na pochybách. Navíc geniální finále. Tady se povedlo úplně všechno. ()

xxmurphyxx

Neškodná báchorka, ktorá ale miestami male niečo do seba. Škoda, že sa ta malá rozmaznaná štetka chovala ako chovala, človek mal chuť jej sám odtrhnúť makovicu. Na zabitie večer vcelku ok. ()

SpicyNugget

Nala odjíždí se svou rodinou na vesnici k babičce, jelikož je její sestra vážně nemocná a rodiče se uchylují k poslednímu alternativnímu pokusu. Brzy se ale ukáže, že babička není tím, kým se zdá být a že ve vesnici přežívá zlo… Super, já jsem byla spokojená. Miluju filmy s konečným plot twistem, ze kterého mi vždycky spadne huba až na zem. Seděla jsem celou dobu jak přikovaná a opravdu hltala každý detail (to doporučuji všem, jináč byste se v tom úplně ztratili jako v tý Záhadě Blair Witch). Skvělé téma, temná atmosféra a děsivá babča, ideál. Jednu hvězdu musím dát dolů za Abigail a toho jejího nabíječe, zbytečná dějová linka navíc. ()

brasek

Kravina! Príbeh má istý potenciál, že ma nútil pozerať až do konca a zároveň ma navnadil na nejaký zvrat. Lenže nič poriadne neprišlo. Strašiť iba cez nočné mory, ktoré nakoniec boli možno reálne a podstrčiť odporne chovajúcu sa babku nestačí. Postráda tento film poriadnu atmosféru, miestami je dej neprehľadný (napríklad Abi sa podreže a nikto nevie prečo) a ani neviem čo a ako sa niektoré veci mali. ()

Siki10

Trochu chvílemi připomíná Jeníček a Mařenka akorát bez Jeníčka a s dvěma Mařenkami.Chvílemi napínavé jen škoda,že celou dobu takové pozvolné...Jako zajímavost babička Josefka si pouští znělku z Ratchedová. Slabší 3 hvězdy. ()

jarmil8

Ohavně "televizně" natočený horor, v němž drama tvoří dost otravné postavy a instantní situace. Dal jsem tomu půlhodinu kontinuálního sledování. ()

Accuphose

Nebo-li šito horkou jehlou... Španělé (tak pardon Mexiko) mají super nápady, jen  málokdy se z toho vytáhne super film. Dětem který nespí, okusuje škrabinoha v noci nohy. Ale vážně, jedno překvapení menší tam je, nicméně scénář se dá celkem dobře odhadnout a lekačky jsou oznámený s velkým předstihem (abysme se nebáli). Výprava je chudá vcelku, i v rámci hororu. Zápletka naopak nakombinovaná až příliš... (za to by se nestyděla ani Vicky Pollardová). Jedna až dvě. Nakonec se přikláním k tý jedný.... což je u mě v rámci žánru hodně. ()

Duffson

Velice uspokojive, carodejnice me moc nebavi, ale tady to funguje, dokokce jsou tu i dobre udelany masky a je citit, ze nad tim i nekdo premyslel. 4* s ledovym klidem. ()

Stanislaff

Mexiko, španělština, Los Días de los Muertos, kdy se na hrobech jí a pije, kombinace žlutooranžových a rudých květů, soutěže o nejhezčí hrob, čokoládové lebky, kostlivci, duchové, krvavé rituály Aztéků, vyřezaná srdce obsidiánovými noži, usekané hlavy a tento film, tajemný, znepokojivý, čarodějnice, krev jako síla mládí, života, rituály v lese kolem ohně, čarodějnické fetiše, zdraví a nemoc, život a smrt, mládí a stáří. Zlý pohled mi připomněl fascinující Mexiko, jeho lidí a neopakovatelnou atmosféru této země. ()

Goodboyko

Za mňa palec hore, pozrel som si za sebou v krátkom čase zopár novo vydaných hororov ako napr. "the offering" či "lullaby", avšak v pamäti mi okrem "sick" utkvie rozhodne táto mexická perla. Po vstupe do babkinho sídla som si na chvíľu pripadal ako pri sledovaní starších diel Daria Argenta, všade prítomné odtiene červenej, fialovej, žiarivo zelenej. Téma bosoriek, silných ženských hrdniek, no proste návrat starej filmovej školy. ()