Reklama

Reklama

Obsahy(1)

O čem ten film asi je? Určitě se v něm objevuje skupina superhrdinů, kteří jako by z oka vypadli Strážcům vesmíru, které jsme jako malí sledovali v televizi. Říkají si Tabáková patrola a nadpřirozené zrůdy z vesmíru zabíjejí nikotinem a oxidem uhelnatým, přestože sami by, jako vzory všech dětí, cigaretu do pusy nevzali. Protože jsou ze zachraňování světa unavení, nařídí jim jejich šéf, věčně slinící krysa Didier, odpočinek uprostřed lesů. První večer u táboráku přináší i vzájemné strašení děsivými historkami. Možná je tedy film o nich? Král nápadů, jež přesahují běžné zkušenosti s realitou, Quentin Dupieux vypráví o tom, jak těžké je být superhrdinou, ugrilovanou barakudou nebo obsluhou drtícího zemědělského stroje. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (11)

JamesSi 

všechny recenze uživatele

Mám rád Dupiexe. Respektive mám rád dva z jeho filmů - Realitu a Fízlové, Hajzlové, které jsem viděl několikrát. Poslední tři jeho filmy jsem bohužel neviděl. Tohle je prostě typická jeho hříčka jen tomu trochu chybí téma a směr. To, že hlavní patrola je "Tabáková" se využije na sotva dva vtipy. A mnohokrát mi to připadalo horší, víc artovější Danger 5. Je to povídkový film a to musíte vědět, než na to jdete. Dvě povídky jsou dobré, jedná velmi krátká, ale prostě nemají co dočinění s hlavním dějem. Líbili se mi koncepty v nich, ale mnohem lépe by fungovali jako 5 minut dlouhý skeč v Monty Python's Flying Circus nebo jiné alternativní skečové šou. Fízlové Hajzlové probírali degeneraci policejních složek, Realita si hrála se samotným konceptem reality, ale tohle mi fakt přijde jen divnost pro divnost. Bez nějakého společného činitele. Povídka se synovcem řešila snahu se vyhnout zodpovědnosti a skončila skvělým "screw the audience" zakončením. Povídka s přilbu zase trefně satirizovala přílišné uzavření se ve vlastní hlavě. Ten moment, kdy do podrobna začnete myslet nad vaším životem. Hlavním problémem je však moc málo vtipů a spousta nikam nevedoucích zápletek. Nejlepší místo však kde film vidět je KVIFF, nedokážu si představit takové salvy smíchu v mainstreamovém multiplexu. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Film, kterému se na KVIFF přišel zasmát sám předseda české vlády a jeho ochranka, ale hlavně dost dobrá parodie na superhrdinské blockbustery a na seriály našeho mládí (kromě Strážců vesmíru samozřejmě taky Želvy Ninja). A když vás začnou nudit nekonečné dialogy mezi členy Tabákové patroly, dojde na táborákové vyprávění hororových historek, jaké jste ještě neslyšeli. Škoda slabšího závěru. ()

Reklama

vyfuk 

všechny recenze uživatele

[KVIFF 2022] Sranda to je za každou cenu. Parodie na veškeré komiksové pološílenství i tak nějak po svém. V něčem svým odsýpáním taková jednohubka. Bohužel já jsem asi nedokázal být nějak naladěný na ten humor, i když mi sedí a byl jsem s ním naprosto v pohodě, ale rozhodně jsem se nelámal jako zbytek publika. I ona koncepce filmu se postupně i trochu rozpadá pod náporem oněch táborových historek, nicméně je to tak bizarní, že tomu to člověk nemůže mít z zlé, protože to je to, co na tom ve výsledku funguje. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Quentin Dupieux opět promítá na velké plátno gejzír svých bláznivých nápadů ve vtipem nařachané parodii na snímky superhrdinského žánru, jako jsou zejména Želví nindžové, Strážci vesmíru a klidně i marvelovky, DC filmy a podobně - každý si v tom najde, co sám chce. A celé se to ještě k tomu kombinuje se schématem hororových povídkových filmů. Zní to neuvěřitelně? Tak šup do kina - kdo neviděl, neuvěří! [KVIFF 2022] ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Francouzský provokatér Quentin Dupieux se opět hlásí a svým antikuřáckým manifestem (jež je ve skutečnosti parodií na komiksovky) pobavil publikum v Cannes i Karlových Varech. Jeho svižná taškařice představuje Tabákovou patrolu, pětici superhrdinové, kteří své nepřátele porážejí silou nikotinu, metanolu a dalších škodlivin, jejichž spojením dokážou vytvořit rakovinu. I největší klaďasové světa si však občas potřebují odpočinout, a tak jsou svým krysím šéfem posláni na kempovací teambuilding, během něhož si vyprávějí strašidelné historky. Tyhle příběhy samozřejmě nejsou příliš vypointované, ten nejlepší z nich dokonce ani uspokojivě dokončený, ale stejně jako rámující superhrdinská linka patří mezi to nejvtipnější, co lze na festivalu vidět. Zjevná lacinost triků ještě umocňuje sebereflexivitu a parodování principů komiksových filmů - včetně skákání v čase, nelogicky fungujícího světa, nevysvětlených schopností postav a tak dále. Jen škoda, že výsledek není ani frenetickou obskurností, ani promyšlenou satirou, nýbrž se jedná především o Dupieuxův freestyle, z něhož se některé nápady chytnou a jiné ne. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama