Melodramatická pohádka o Radúzovi a Mahuleně vychází z autorské dílny básníka Julia Zeyera a skladatele Josefa Suka a našla v roce 1970 své mistrovské filmové zpracování v poetické režii Petra Weigla. Režisér vytvořil pohádkový film s Magdou Vášáryovou a Janem Třískou v hlavních rolích s hudbou Josefa Suka a v úpravě dialogů Josefa Topola, který adaptoval stejnojmennou divadelní hru Julia Zeyera z roku 1896. Klasický pohádkový příběh vypráví o strastiplné pouti dvou mladých lidí, prince Radúze a princezny Mahuleny ze dvou sousedních znepřátelených podtatranských království, kteří musí při své lásce překonávat nejrůznější nástrahy, protivenství, čáry a kouzla. (Česká televize)

Yaan2

Tahdejší herečky byly opravdu kočky. Jinak klasická Zeyerova předělaná pohádka, kdo chodí do divadla ví. ()

Bojinda

Sice to není pohádka a je tam míň nahuleno, než bych čekal, ale jako dospělá osoba film nemůžu než ocenit, herci fantasticky hrají. Jako na divadle. Zlí jsou zlí, hodní hodní, krasavice krásná. Jen ty nalepovací čelenky jsou hrozný, z toho museli mít všichni vyrážku. ()

Filmslover14

Nenapadá mě nic víc, než že to je prostě strašně krásný. Nádherně poetický, výpravný film s dokonalými herci (těžko hledat krásnější filmový pár než Magdu Vašáryovou a Jana Třísku) a Sukovou úchvatnou hudbou. ()

benden

Dech beroucí pohádka pro dospělé. Něžná Vašáryová, děsivá Adamová. U obou perfektní herectví. A taktéž u dalších herců. Začátek normalizace i v televizi a ještě vznikala díla jako toto nebo seriál F.L.Věk. Ale utuhovalo a obě díla na dlouho nebyla k vidění. ()