Krotitelé upírů

• Hongkong Qian ji bian (více)

Elitní zabiják upírů Reeve (Ekin Cheng) bojuje proti brutálnímu světu vampírů, kterému vládne jeho úhlavní nepřítel, Vévoda. Ten se snaží dopadnout prince upířího národa, aby pomocí jeho krve uvrhnul Zemi do nové doby temna. Reeve s pomocí Jackie Chana musí Vévodu zastavit, než bude příliš pozdě. (Magic Box)

Superpero

Hongkongská akčně-romantická komedie o zabíjení upírů v režii Donnieho Yena. Zní to šíleně? No aby taky ne. Škoda že je Donnie tak mizernej režisér, protože tenhle film mohl bejt při troše dobrý vůle bomba. Některý vtípky jsou fakt hodně povedený (zvlášť bitka o plyšovýho medvídka se mi extrémě líbila), jenže Donnie to okamžitě zabije trapnejma bitkama s upírama, který nejenže jsou naprosto debilně nastříhaný, debilně tak trochu "Glimmer manovsky" ozvučený (nebo spíš neozvučený) a chaotická je pro kameru ještě mírné slovo. Nejhorší je, že choreografie stojí za kulový a to už se odpustit nedá!!!! Ta romantická zápletka mě kupodivu velice bavila a hlášky typu "mám doma dva pejsky tak proč bych si nemohla pořídit upíra" mě fakt dostávaly. Herecké výkony dvou hlavních představitelek jsou celkem fajn, hlavně protože ty holky jsou strašně roztomilý (a ta Reeveova asistentka je navíc nehorázná kunda). Jackie Chan je taky v pohodě (hlavně protože já ho dost můžu), ale co nefunguje je hlavní záporák. Já nevim kam na ně ty asiati choděj, ale takhle debilního záporáka jsem viděl snad jen v "Naked Weapon" (a to je co říct). Největší plus tohohle filmu je, že se vůbec nebere vážně, ale kdyby si Donnie radši střihl hlavní roli místo, aby parodoval režii mohl to bejt opravdu příjemnej zážitek. ()

Shit

Až nečekaně dobrý akční béčko s fakt hromadou cyber hustejch dynamickejch kung fu soubojů a různejch komb, podporovaných super soundtrackem a všechno to pěkně obalený nikterak složitým upířím dějem, ale za to kurevsky zábavným, kdy se tvůrci nebránili použít ani komický scénky, ale vždycky vkusně dávkovaný, že to nikdy nepřekročilo hranu, kdy by to bylo trapný. Hlavní trojice krotitelů upírů skvělá a krom toho holky fakt pěkný a taky řádně šikovný a určitě taky stojí za zmínku vedlejší menší role Jeckiho Chana, kterej si jí ale náležitě vychutnal a opět ukázal pár triků ze svý bojový i komediální choreografie. Pro mě totální zábava ()

sniper18

Je to veľmi dobrá akčná komédia z Hong Kongskej produkcie. Má celkom zaujímavý príbeh o lovcoch upírov, pričom sestra hlavného z nich sa zamiluje do dobrého upírskeho princa, ale toho hľadá aj mocný upír, pretože princ má časť kľúča potrebného na otvorenie vzácnej knihy. So spracovaním som nadmieru spokojný, celý čas si film drží dobré tempo a má takú príjemnú veselú atmosféru. Zaujímavé je, že čím sa tu jedná o menej dôležitú scénu, tak tým je lepšia. Všetky scény s mocným zlým upírom sú slabé, táto postava je jednoznačne hlavnou slabinou filmu. A aj ostatné scény s upírmi sú v rámci tohto filmu skôr slabšie. Ale celý zvyšok filmu bez zlých upírov sa mi zase veľmi páči, celé je to také milé, zábavné a aj romantika je tu zaujímavá. Akcie je tu pomerne dosť a aj sa mi celkom páči. Kvalita akčných scén je kolísavá, nájdu sa tu výborné, priemerné, ale aj slabé, čo sú všetky súboje s hlavným zlým upírom. Akcia tu samozrejme často využíva efekty, ale nechýba dobrá choreografia a väčšinou je aj dobre natočená. Najviac sa mi páči výborný súboj medzi lovcom upírom a upírom v meste, súboj dvoch žien o medvedíka alebo akcia Jackieho Chana. Na pohľad vyzerá film dobre, s réžiou som spokojný, ale efekty sú rozporuplné, niektoré sú výborné a iné zase slabé. Aj humor tu pôsobí dobre, nájde sa tu viacero vtipných nápadov a dialógov. Herecké obsadenie je výborné, či už dvojica Charlene Choi a Gillian Chung, Anthony Wong, Daniel Wu a poteší aj menšia úloha Jackieho Chana. A chválim aj hudbu, ktorá je veľmi príjemná a niektoré jej časti mi pripomenuli hudbu z Titanicu a práve tie sú najkrajšie. Tento film je pre mňa veľkým prekvapením, dlho som sa mu vyhýbal, lebo som nič nečakal, ale som veľmi spokojný. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 77%. ()

tombac

Bez hlavy a paty tento hongkongský pokus o jakéhosi humorného Bladea je, to je fakt. Místy je to zábavné, místy dost nudné (většina neakčních částí). Soubojů ve filmu zase tolik není, ale jejich choreografie mi přišla celkem slušná. Zvláště bitka mezi roztomilými šikmoočkami (hraje je dvojice populárních zpěvaček) pomocí tyčí mi přišla hodně dobrá. Jen mi vadilo, podobně jako u ostatních filmů tohoto typu, že lovec upírů měl po většinu filmu s jedním členem upířího plemene plné ruce a nohy práce, a na konci najednou nebyl problém posílat směšné "tesáky" do věčných lovišť jako na běžícím páse. Jackie Chan a jeho svatba s ožralou nevěstou do filmu moc nepasovali, ale když už tam Jackie je, tak to není na škodu, jelikož nám předvede něco málo ze svého umění. Zkrátka tenhle filmík je spíše průměr. Já jsem od něho nic nečekal, takže mně nenadchl ani neurazil. ()

B!shop

Film, u kteryho se tvurci zrejme nemohli dohodnout, co ze to toci. Na zacatku to vypada jak drsnej akcni horor ve stylu Bladea, jenze za chvily se film prehoupne do komedialniho hororu a pak uz to je ciste komedie, kde se navic obcas objevi Jackie Chan a udela nakou volovinu. Ke konci uz tu mame sice zase akcni horor, dokonce se tvurci snazily o nejakou tu legendu, ale uz to ten prostredek nezachrani. Cimz ale nechci rict, ze by ten prostredek byl spatnej, je to mily a vtipny a par napadu je fakt fajn, jen bych radsi tu akci. Co se tyce choreografie, tak ta je dokonala, cinani jsou v pohode a lehce rozpoznatelny a hlavni dve herecky jsou pekny. K tomu tu je na cinsky pomery pekne drsna hudba a uchazejici triky, takze dobry 4*. ()

• Film získal dvě ceny Golden Horse, a to za nejlepší choreografii (Donnie Yen) a nejlepší vizuální efekty (Eddy Wong). (Terva)
  • Závěrečnou ústřední filmovou melodii s názvem „Change, Change, Change“ nazpívali Jackie Chan & Twins. (Rominator)