Krotitelé upírů

Krotitelia upírov

Vampire Effect

Akční / Dobrodružný / Komedie / Horor / Fantasy

Hong Kong, 2003, 103 min

----- "Chcete se zamilovat do jídla ? " ----- Upíři a jejich pronásledovatelé po hongkongsku. Hlavně se nesnažte ten pozoruhodný, mírně halucinogenní a zcela ujetý útvar někam zaškatulkovat - je to nemožné a tudíž zbytečné. Obsahuje bláznivé komediální scény s několika fenomenálními hláškami, napínavou, typicky hongkongskou akci s tradičně nápaditou choreografií, prvky temné fantasy s bombastickými, i když nedokonalými triky, romantickou linii s dojemnými momenty podbarvenými odpovídající hudbou - a především neobyčejně dravé upíry se značně přerostlými špičáky. Má svůj vlastní život a stvořil si svou vlastní mytologii, nezávislou na legendách ze staré dobré Evropy. Vystačí si sám se sebou a náramně si to užívá - takže vás vlastně k ničemu nepotřebuje. Můžete ho jenom sledovat - potají a z uctivé vzdálenosti ... a doufat, že vás nedostanou upíří tesáky ... ;-)) ... Je VELICE nesourodý a jeho úroveň je proměnlivá jako aprílové počasí, ale přinesl mně naprosto nečekaný exkluzivní zážitek a přitom mi jen tak - jak šel kolem - sebral kousek srdce ... a to se taky počítá … 3,5* ... a pro jednou se svět nezboří, když zvednu hodnocení na 4*(15.11.2010)

• SOLOM.

Asijská parodie na všechny známé upírobijce? Tak přesně tohle se mi honilo hlavou, když doběhly závěrečné titulky a já zhluboka oddychl, že už je konečně konec. Jde o hodně nevyvážený kousek, který se snaží diváka zaujmout jak akcí, tak i humorem. Ne vždy se to však tvůrcům podařilo vyšperkovat do přijatelné úrovně. Úvodní bitka diváka určitě celkem příjemně navnadí, především díky zajímavých zbraním, které Reeve a jeho kolegyně používají k likvidaci krvesajů. Jde o takovou oboustranná hračku, kdy vám z jedné vyjede nabroušené ostří a z té druhé provaz, díky kterému se můžete proletět napříč celým prostorem. Chvílemi jsem si připadal jako u kolotočářů, kdy se několik herců pohupovalo ve vzduchu, máchali rukama –nohama a přitom si snažili naoko ublížit. Divím se, že se u toho někdo nepoblil. Asijské kreace ala boj mi přijdou mnohdy spíše směšné, než aby mě dokázaly více zaujmout. Ty jejich rádoby nacvičené choreografie vypadají mnohdy opravdu nemotorně. Za největší slabinu celého filmu považuji samotné režiséry. Scénář totiž oplýval místy skutečně pozoruhodnými myšlenkami, jenže jejich realizace opravdu vázla. To samé si myslím i o některých pasážích, které tam absolutně nemusely být (viz svatba). Ano sice jsem se u toho trochu zasmál, ale jinak se to tam vůbec nehodilo.(13.8.2011)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +jednoznačně postavy a herci, zvuk, romantika a bonusy na DVD -hodně střelená choreografie, film se nebere moc vážně/// Tohle je něco, co se nevidí každý den. Tak střelený děj jsem dlouho neviděl. Jedná se o mix Underworldu(příběh), Bladea(efekty) a českýho Chocking Hazard(nadsázka, masky). Neříkám, že to je naškodu, ono člověk se rád podívá i na zvláštní filmy. Jenže je zase pravdou, že takový mix filmu trošku uškodil. V žádném případě se totiž nejedná o bezchybné a fantastické dílko. Tenhle film si jde svou střední cestou. Tedy do jisté míry zaujme a snad i pobaví, což na 3* stačí, ale nelze si od toho slibovat víc. Rozhodně mě však zaujala romantická stránka filmu. Ta je popravdě hodně kouzelná a sladká, stejně jako hlavní dvě představitelky. Mě byla sympatičtější Charlene Choi jako Helena. A nakonec musím doporučít film o filmu, který by sám zasloužil 5*. Je poutavý a po hudební stránce perfektní/// Celkem 69%///(25.10.2007)

• Dexter1

Následujúci film by mal byť povinnou výbavou ľudí s poruchami spánku. Po piatich minútach pozerania by okamžite zaspali. Film som dopozeral asi až na dvadsiaty krát a to vôbec nepreháňam. Odpad som nedal len kvôli tomu, lebo faktom ostáva, že film som dopozeral. Čo sa týka deja, tak si to môžete pustiť na začiatku, v strede či dokonca na konci a efekt bude stále ten istý. Absolútne zmätočné a odporné spracovanie na úrovni decka možno niekoho oslovia, ale mňa teda nie.(21.6.2009)

• kitano

Tak hviezdami nabitu sracku som hadam este nevidel. Otvaracia akcia slubuje oddychovu zabavu, bohuzial, nic take sa nekona a ja som bol svedkom jednoho strasne nepodareneho zanroveho mixu v ktorom nefunguje nic ako ma. Obcas pobavi vtipny nadhlad (krv servirovana vo flasi, truhla so zabudovanym stereo), to su vsak velkou nudou vykupene kratke okamihy. Jedine co nozaj stalo za to, bol podareny tekkenovsky suboj dvoch teenageriek a suboj Jackie vs vampir. Na to, aby ste si uzili tieto dve sceny posluzi funkcia "rewind", zvysok je len strata casu. (3/10)(31.10.2007)

• - Film získal dvě ceny Golden Horse, a to za nejlepší choreografii (Donnie Yen) a nejlepší vizuální efekty (Eddy Wong). (Terva)