Tři do páru

• Česko Domov na konci světa (více)

Film zaznamenává životy Bobby a Jonathana, dvou přátel z dětství, kteří se potkají na předměstí školy v Ohiu. Od okamžiku, kdy se potkají, jsou Bobby a Jonathan nerozdělitelní. Pro Johnathana je nekonvenčí Bobby spojením se světem ve větším rozměru. Pro Bobbyho představuje Jonathanova rodina a především jeho matka Alice určitý druh stability, kterou sám nikdy nepoznal.V průběhu dospívání vyrůstají odděleně jen proto, aby se opět potkali v New Yorku, kde, společně s lehkomyslnou Clare, vytvoří nový druh rodiny. Nyní se však objevuje otázka: dokáží žít v podivném trojúhelníku, tak aby nebylo zničeno jejich přátelství? Film je založen na knize Michaela Cunninghama, vítěze Pulitzerovy ceny za ro-mán Hodiny, který také napsal scénář, snímek pohlíží na to, co vnímáme jako lásku, závazky a loajalitu. Zabývá se taktéž především otázkou role rodiny a ukazuje nám její pravou podstatu. (oficiální text distributora)

Pipes

Trochu netradiční příběh dvou kamarádů z dětství, kteří najednou dospějí a ocitají se v jiném světě. Přizpůsobit se je vcelku problém. Film mě ničím neoslovil, ale na druhou stranu mě ani nezklamal - prostě čistej průměr (i když netradiční). ()

Philoun1

Zpočátku sem vůbec nevěděl do čeho du, nejdřív sem si myslel, že to bude film o drogách tak sem si říkal dobrý to by mohlo bejt zajímavý, pak to začalo vypadat jako film o teplouších no nakonec se z toho naštěstí vyklubalo něco komplikovanějšího navíc s dobrou hudbou takže celkově za 4*. ()

Heraldika

Jak se ve filmu mihne Colin Farrell, začínám být malinko neobjektivní a vydržím až do konce. I když se není na moc co zajímavého dívat, i když knižní předloha je stokrát lepší. Prostě je to pěkné pokoukání, ženy mi rozumí :-) ()

cab

Dvojice odvekych kamaradu experimentovala jako mladici v divokych 60.letech a pozdeji v 80.letech se znovu objevuji spolu, ale tentokrat se k nim prida holka, ktera poradne zamicha s jejich zivoty. Slabe odvypraveny pribeh komplikovanych vzathu citajici nekolik dekad ani nedava dostatecny prostor k vyniknuti hercu, kteri mi stejne pripadali mdli a bez zajmu hrat sve role az na (netradicni poloha Colin Farrel). 40% ()

Damielka

Příjemnej, poklidnej, nekomplikovanej film o milostným trojúhelníku a nejen o něm. Colin Farrell mě mile překvapil, že i s tím svým sexy obličejem dokáže zahrát skromnýho, nesmělýho a panicky nezkušenýho kluka, kterej bere život tak, jak se na něj valí a jediné, co chce, je milovat a být milován. Tenhle film vás nezboří žádným zásadním nebo nečekaným zvratem, ale ukolébá vás až do konce, který se objeví zničehonic, stejně jako film zničehonic začal. Nesmím zapomenout zmínit skvělé výkony Sissy Spacek a Robin Wright Penn. ()

baxiii

Trochu naivní filmeček, který se chvilkami vymykal realitě. Od Colina Farrella bych možná čekala lepší herecký výkon, ale i přesto se mi to docela líbilo. Už jen kvůli Robin Wright Penn, která byla prostě úžasná. ()

fredisek

Zpočátku film působí jako příručka k tomu jak se správně zhulit a špatně zamilovat. Ovšem pak přijde drama, černá komedie, romance. Je to skvělý snímek o tom, jak moc sníme a kolik si toho nasníme a co pak z toho máme. Nevhodné pro konzervativce a zastánce tradičních hodnot....Michael Cunningham je mistr v takových příbězích. Předloha je lepší. Postava Ericha tu opravdu chybí, ale beatnické šedesátky, punkové sedmdesátky a vystřízlivění ze snu s příchodem AIDS v osmdesátkách zůstávají. A to je nejdůležitější. Ne snad zpověď, spíš bilance Cunninghamovy generace. ()

sona123

Domov na konci světa je jeden z těch filmů, kde jde o vztahy - muži, ženy, muži x muži...děti, rodiče...nebýt sám, hledání sebe...nekonvenčnost a to, jak se věci dělat mají a co všichni potřebujeme. Tak to o tom ten film je, není ničím novým, snad jen že je tu rošťácký Colin Farrell, nejdřív s dlouhými vlasy, pak s krátkými. A že je milej. I Robin Wright je fajn. A celé je to milé, i když ničím objevné. ()

aLPaC

Popravdě jsem nečekal, že mě to až tak bude bavit, ale je fakt, že snímek snad neobsahuje jedinou nudnou scénu. Všichni tři hlavní představitelé se svých rolí zhostili výborně, včetně těch z minulosti. Opět ale vévodí Colin Farrell, který dokazuje, že zvládne opravdu jakoukoliv roli a dokáže umě pendlovat mezi hollywoodskými blockbustery a nezávislými snímky. Jediné na co jsem se nemohl dívat byly ty homosexuální scény. Ne, že bych proti gayům něco měl, vůbec mi nevadí, ale kdybych je měl vidět při akci, tak by se mi asi zvednul kufr. ()

Mikeel

Film totálně okleštěny o to, co dělá z Domova na konci světa takový literární unikát, což mě neskutečně udivuje, když si scénář psal sám autor předlohy. A napsal ho tedy pěkně necitelně na to, s jakým umem napsal knihu. Asi je marné jakkoliv film více hodnotit - děj lehce plyne, ale je hrozně povrchní. Ono taky nacpat tolik myšlenek a pamětihodných okamžiků z knihy do 94 minut je lehce filmařská sebevražda. Nicméně tenhle film ničím neurazí, je podán velmi decentně, ale mrzí mě, že se z toho udělal takový prvoplánový gay film - předloha totiž taková vůbec není, je mnohem hlubší. Pro příště by možná Cunningham měl zůstat u psaní knih a od scénářů (obzvláště ke svým dílům) upustit. ()

EllienPM

"Ty bys v životě asi dokázal cokoliv, viď?" "Ne, nedokázal bych být sám..." Sexy Colin dojímá a vyzvání k tanci od něj se prostě neodmítá... Nemohli být bez sebe, ale být spolu pro ně bylo možná ještě těžší. Švédská trojka posté a zase jinak. Skvělý komentář: Aluska88. ()

cherita

Potkat tenhle film dřív než Cunninghamovu knihu, nejspíš bych došla k závěru, že Domov na konci světa je nějaký nenáročný, humorný román o vztazích, který se hodí tak akorát v létě k vodě. Přitom kdyby si s tím dal někdo opravdu práci, mohla být tahle adaptace ještě větším zážitkem než Hodiny. Ale kašlu na to, mohlo to taky dopadnout mnohem hůř, totiž tak, že by se mi ten film vůbec nelíbil, a to se nestalo. Tři do páru je i bez geniality předlohy zajímavá podívaná o komplikovanosti lidských vztahů. A taky dost vtipná, nejen kvůli Farrellovým vlasům. ()

Florfila

Čekala jsem od toho podstatně více. Námět je totiž přesně podle mého gusta. Ale Cunningham tomu zapomněl dát duši. Ano, duše tomu chyběla. Jediná oduševnělost se skrývala v hereckém podání Colina Farrella, opravdu vynikající výkon. Ale bohužel to sám neutáhl. Škoda... ()

isla

Z relativne utlej knihy,ktora ma napriek tomu v sebe cely zivotny pribeh,spravit takuto skratenu zlataninu,je umenie. ()

jiri.twist

Viděl jsem film dvakrát, ale už mohu srovnávat (např. s El sexo de los Ángeles). Jistěže má snímek své kvality, ale mě tam chyběl více rozvinutý vztah mezi Bobbym a Jonathanem v dospělosti (a to jak ze strany scénáře, tak i herecky) a celé mi to přišlo takové méně reálné a někdy i ztřeštěné a zároveň odtažité, ale určitě doporučuji … 7767 ()

merigieren

Láska, hmm, na trojku sou potřeba 3 lidi, tady sou od začátku i na konci jen 2. Já to prostě nechápu, vždyť holky hezky voněj, když se ta rudovláska s modrými pruhy usmála, tak byla tak hezká, navíc mají ty buclaté části, jak by dodal Kryton. Tady jen můžu konstatpvat, ať si s HIV trhnou nohou. ()

Fridecka

Jedná se o trochu slabý odvar výborné knihy, kde chybí emoce v knize dobře ztvárněné. Asi by působil trochu nudně a rozvláčně, kdybych neznala předlohu. Příběh o tom, že láska si nevybírá, muž či žena, nezáleží na sexuální orientaci, to je trochu podružné, je to jen o opravdové lásce a toleranci. Možná je to jen zbožné přání, ale ikdyž ti lidé nedokázali žit ve třech spolu, tak přesto dokázali zvládat čast života spolu bez zášti a vyjít si vstříc, dávat si radost a pomáhat si. A pak jednoho dne usoudili, že to nejde. A jelikož mezi nimi byla láska, nesobecky dovolili jeden druhému žít podle jeho představ. ()

Allan

Mimořádný film s mimořádným soundtrackem, který si bezpodmínečně zaslouží podrobnou, pečlivou a pravdivou recenzi, kteroužto během několika dní také hodlám spáchat. Avšak celkové resumé již nyní může zní takto: MUST SEE! ()