Shrek 4-D

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 15 min

Simon J. Smith

Jeffrey Katzenberg

Podle mého byla docela chyba, že to dali jako bonus na DVD, protože bez toho všeho kolem, co nabízí atrakce v parcích Universal Studios (Hollywood + Orlando), to prostě není ono a divák to nedocení. Stejně jako podobný 4D film v těchto parcích "T2 3-D: Battle Across Time", což podle mého svým způsobem patří sem do sekce "Související".(4.1.2014)

Duch mŕtveho lorda Farquaada chce prekaziť Shrekovi a Fione ich svadobnú cestu. Pošle svojho oddaného vojaka Theoloniousa, aby Fionu uniesol. Shrek a jeho kamarát oslík sa vydajú na záchrannú akciu. Ku konfrontácii s duchom lorda Farquaada dôjde na strašidelnom starom cintoríne. Pätnásť minútový krátkometrážny animovaný snímok "Shrekovo nové dobrodružstvo" je súčasťou kolekcie príbehov "Shrek´s Thrilling Tales". ***(3.11.2017)

Naprosto fantastická záležitosť, ktorú však uvidíte len vtedy ak za drobný peniaz si kúpite letenku do L.A., odkiaľ to už je len skok do Universal Studios Hollywood. Táto cca 20 min. epizódka priamo naväzuje na koniec Shreka, kde Shrek a Fiona odchádzajú na svadobnú cestu, pričom sa im v tom Farquaad snaží zabrániť /ako duch/. Okrem slušnej dávky srandy /ak ovládate ENG tak, že hercom rozumiete/ v 3D /asi ako v IMAXe, ale nie tak veľkolepo/, je show doplnená efektami ako sprcha /Shrek si kýchne/, metličky pod sedadlami /pavúci/ a pod. Takže ešte raz - ak budete mať možnosť neváhajte, stojí to za to. Stretnete aj Pinocchia a 3 prasiatka.(26.8.2003)

Hodnocení celkové atrakce po mé návštěvě Universal Studios v Hollywoodu: Pokud tohle uvidíte pouze jako bonus na YT nebo DVD, tak to s vámi moc nehne, ale jako atrakce, kdy v předsálí, které výpadá jako mučírna jste trochu usazeni do příběhu díky prasátkům a zrcadlu. Pak následuje hlavní sál vypadající celkem jako normální kino, ale v synchronizaci s projekcí začnou s váma sedačky házet dopředum, dozadu, kodrcat apod. Občas na vás šplíchne trochu vody nebo zafouká na vás vzduch, takže výsledný dojem vysoce převyšuje obyčejné 2D nebo i 3D zírání na obrazovku.(26.11.2012)

Bolej z toho oči, ale efekt funguje, jak má. Viděl jsem to na compu. A taky jsem tento příběh, který je zasazen mezi jedničku a dvojku četl jako komiks. Je to svižné, vtipné a krátká délka tomu vůbec nevadí. Prostě příjemná zlobří jednohubka s hromadou fórů. Kamenná dračice překvapí a Farquaad je po smrti ještě ďábelštější... Prostě mě to bavilo. Příjemný doplněk série.(25.12.2011)