Bestie

Beštia

Akční

Kanada / Hong Kong / Velká Británie, 2003, 86 min

• shantim

Seagal zde nic převratného nepředvádí a ještě jsem si musel navíc zvykat na jeho napuchlý otloustlý obličej. Ale co, nikdo nemůže zůstat věčně mladý a svěží jako Chuck Norris (toho to asi musí dost státta: lifting, barvení, ozdravné kožní kůry a možná tam hraje roli i nějaké to počítačové vylepšení). Nicméně i tak to Seagalovi pořád dobře kope a jednou rukou dokáže srazit dva padouchy najednou. O scénáři se nemá cenu zmiňovat, ten je až trapně jednoduchý a nic zajímavého nenabízí. 48% hvězdiček(23.9.2009)

Vite jak vypada tluste, zmutovane, cinske prase? Jako Seagal v tomto filmu:-). Ne tedka vazne, Seagal nam pribral aspon 100 kilo, jeho pracky jsou tluste jako nohy me babicky a ksicht ma opuchly jako Halina Pawlowska po ranu. Pribeh je trapny, zapletky predvidatelne a nebyt zrucneho rezisera tak by to stalo za... no za hovno. Takze 1* za film a 2* za bojove sceny = 3*(2.12.2004)

• Kaka

Opět další z šíleností made by Steven Seagal. Zpočátku to vypadá ještě vcelku cool. Východní prostředí je hezké a záběry na prosluněná velkoměsta jsou oku lahodící. Jenomže to nesmí dojít na akční scény, které jsou dost možná nejtragičtější, jaké jsem kdy ve filmu se Seagalem viděl. Neuvěřitelně trapné zpomalovačky, Steven už ani nepředvádí aikido. Už je to v podstatě směska všeho možného, jen aby to vypadalo co nejlépe. Ono je to bohužel přesně naopak. Hlavní vinu na tom nese pravděpodobně střihač, jehož neschopnost vtáhnout diváka alespoň trochu do jakéhokoliv souboje je skutečně do nebe volající. Ale i choreografie je tragická. Díry v ději a zbytečné množství postav, z nichž polovina zůstane v půli nedořešena a další a další kiksy. Od odpadu to zachránil snad jen konec. Parťák Stevena byl lepší a charismatičtější, než on sám.(10.7.2006)

Steven Seagal pod vedením Tony Ching Siu Tunga natočil svůj nejakčnější film, rozjíždí to tady skvěle, což je zásluha Tonyho, který si vzal kromě akční choreografie na starost i režii. Steven tady má hodně husté souboje, přestřelky, kaskadéři předvádějí neuvěřitelné věci, hezká kamera filtry, občas dost zajímavé nápady pro akční scény a kameru. Fakt vymazlené. Zejména mě dostává ten souboj Stevena a té thjaské mařky, ale i další souboje mi zůstanou v paměti. K tomu si připočtěte slušnou hubu a inteligenci neurážející(na poměry akčního filmu) scénář a postavy(zejména ten sidekick Byron Mann je velmi sympatický).(16.10.2010)

• becki_tu

Neuvěřitelně pitomý film s ještě hloupějším scénářem, kterému se však nedá upřít jedna věc - zábavnost. A to hlavně díky naivitě a nešikovnosti režiséra, který z přemíry snahy o efektní akční nářez pravidelně sklouzával k sebeparodii a k nechtěnému zesměšnění. A vůbec největší úlet byl v samotném finále, kdy Steven "na dálku" odolával šamanovi a jeho voo-doo praktikám a zajímavá byla i scéna s rozstřelováním letícího šípu kulkami ze Stevenovy neomylné bouchačky. Co dodat? Snad jen popřát Stevenovi hodně dalších povedených kopů a doufat, že kvůli němu nebudou muset v budoucnu nasazovat na kameru zase o něco širokoúhlejší objektiv.(14.12.2008)

• - Jake Hopper (Steven Seagal) má v některých záběrech splyhlé vlasy. Když ale s někým bojuje a kamera jej zabírá zezadu, jsou jeho vlasy čerstvě umyté a rozevláté. (Terva)

• - Natáčeno od 17.března 2003 v Thajsku, převážně pak v jeho hlavním městě, Bangkoku. (Stocki)

• - Během natáčení, 14.dubna 2003 zemřel Trevor Murray, který se na filmu podílel jako výrobní grafik. (Stocki)