Psal se rok 1916. Romanovci slavili 300 let své vlády matičce Rusi a na nádherném plese se loučila princezna Anastasia se svou babičkou Marií. Vtom se objevil odvržený carův mág, Rasputin, aby se pomstil celému rodu Romanovců. Přizval si na pomoc kouzla a čáry a uvrhl na celý rod kletbu. Pohromu přežila jen mladinká Anastasia. Když pak o mnoho let později opustila sirotčinec, neměla tušení, kdo vlastně ve skutečnosti je. To Dimitrij, pohledný mládenec, v ní poznal dokonalou dvojnici ztracené princezny a přemluvil ji, aby se s ním vydala do Paříže. Anastasia si pomalu začíná vzpomínat na svou minulost, do které patří i zlý Rasputin. (oficiální text distributora)

le poulet

Nechápu, co se všem na tomhle nelíbí. Anča je moje nejoblíbenější disneyovka, protože má reálný základ, není úplně vycucaná z prstu, jako všechny ty Růženky a Popelky. Ukecaná Áňa se svými ironickými poznámkami na adresu Dimitrije je přesně můj člověk. A co se toho Dimitrije týče, je na něm fajn, že to není klasický princ z pohádky, ale pěknej grázlík, když se to vezme kolem a kolem. ()

Frfla

Obľúbená rozprávka z detstva. Krásne pesničky, pekný príbeh a celkom dobre naanimované. Určite najlepšie pozrieť v originálnom znení. ()

Svadbos

Vypracovaný, ale nevyvážený kreslený muzikál, neškodný pre deti. Animátorský štýl je taktiež inkonzistentný, niektoré animácie sú realistické, iné divoko fantaskné. Voľne natočený na podklade filmu z r. 1956. V roku 1999 nasledovalo video pokračovanie: "Bartok The Magnificent". ()

uprchlice

Krásná animovaná pohádka o dívce, která zjistí, že je rincezna. Příběh je moc krásný a ta animace. Ještě krásnější. ()

Nellie Lovett

Na první pohled to vypadá dobře, ale příběh příliš nefunguje. Snaha zabalit historické události do pohádkového obalu se příliš nevyvedla, Rasputin je spíš otravný než děsivý a příliš jsem nevěřila ani té náklonnosti mezi Dimitrijem a Anastázií. Nejsympatičtější byl Punťa :) ()

Koreangirl

Dobrá.. tenhle film byl pro mě pecka. Ještě teď si zpívám písničku Poslouchej co si šeptá celý Petrohrad :D . Kromě mě si to zpívá celá třída na střední... teda alespoň ti, co se mnou chodili na ruštinu. Měli jsme učitelku, která nám místo učení pouštěla filmy a Anastázii jsme viděli desetkrát. Pro děti, které se nehrabaly v historii Romanovců jako já, je to vynikající kousek. Pohádka o dobru a zlu. Se skutečností to má pramálo společného, ale to u muzikálu určeném dětem je fuk. ()

lubica1995

mam rada klasické Disney. Krásne postavy, krásny príbeh, prostredie aj spracovanie. Nie príliš temné, ako je to zvykom v novodobých rozprávkach pre deti. Jedna s mojich najobľúbenejších rozprávok. ()

luphick

Rozhodně nemůže konkurovat dnešním animákům. Něco do sebe však tyhle starší pohádky mají. Nevím, možná to, že jsem se na ně dívala ještě na VHSku jako malá. Má ale stále své kouzlo. Taková pohádka se rozhodně neobejde bez roztomilých vedlejších postaviček - sladký Punťa, kterého by chtěl za mazlíka snad každý, místy opravdu vtipně komentující netopýr Bartok - "..chci aby mi to slušelo.." "to dá ale moc práce pane!" Pravda, na věc pro děti je to občas dost temné. Na druhou stranu to má vynikající hudební doprovod, s čímž se zase u hudebních věcí často nesetkávám. 4* ()

Muttinka

Tenhle film jsem jako dítě zbožňovala. Scénou, kdy Anastázie zpívá Once Upon a December a obrazy kolem ní ožijí, jsem byla fascinovaná. Líbilo se mi jak má Rasputin natahovací ruce :). Když jsem pak zjistila jaká byla realita, tak mi to zlomilo srdce, ale chápu, že to natočili takhle. Jinak by to ani nešlo. To už by nemohl být film pro děti. A i přesto že znám realitu a jsem stejně stará jako ten film, pořád se na to s chutí podívám. Hudba je nádherná a možná, že jí dnes ocením víc, než jako dítě. Hlavně je to něco jiného než ty věčný disneyovky. ()

Lynnet

Přestože nebo možná právě proto že to není Disney jsem příjemně překvapena. Hudba se povedla,o vtipné hlášky taky není nouze,ovšem nutno vidět v originále. ()

Feuer

Film s hercami som nevidel ,ale toto spracovanie mi stačí. Na animák sa tam dosť spieva(no ved je to muzikál :) ) a česká verzia nie je zlá ,ale original je originál. ()

terezkys

Záležitost mého dětství. Překrásná hudba, přiznávám, dělá svoje. Bez ní by to asi nebylo ono. Proto ,,jen" tři. ()

GlaDOS

Pamatuji si, jak jsem jako malý na tomto filmu ulítával. Natočil jsem si ho na VHSku a písničky přetočil na kazetu do walkmana. Divím se, že tu má tak slabé hodnocení. Byl skvěle naanimován, příběh byl správně romanticko-pohádkový a i písničky nebyly k zahození. Co si ale tak teď vzpomínám, některé písničky byly zase docela zmršené dabingem a proto asi to modré hodnocení tady. Mám chuť se na to znova podívat v originále. A udělám to. ()

007hanka

Jako dítko školou povinné jsem tímhle filmem byla zprvu úplně okouzlena a než mě vzdělání zbavilo iluzí o posledních Romanovcích jsem byla ochotná zařadit tenhle film mezi své nejoblíbenější. I po letech střízlivění jsou to pěkné *** za velmi zdařilou hudbu a ucházející animaci. Disney to není, ale pořád lepší než o rok mladší Kouzelný meč ()

mikehoblog

Z filmu mě moc nebavilo jen málo - pár částí z hlavního děje, a ta část těsně před finále. Jinak v pohodě. Sice mi tam vadil Dimitrij, který mě bavil suverénně nejméně ze všech postav, ale úžasný Bartok to plně vykompenzoval. :3 ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury