Anastázie

Princezná Anastázia

Anastasia

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Dobrodružný

USA, 1997, 94 min

Jako dítko školou povinné jsem tímhle filmem byla zprvu úplně okouzlena a než mě vzdělání zbavilo iluzí o posledních Romanovcích jsem byla ochotná zařadit tenhle film mezi své nejoblíbenější. I po letech střízlivění jsou to pěkné *** za velmi zdařilou hudbu a ucházející animaci. Disney to není, ale pořád lepší než o rok mladší Kouzelný meč(31.12.2012)

Anastázie obratně vynechává a naznačuje drsné historické okolnosti, aniž by vystrašila dětské diváky či naopak sklouzla k příliš růžovému vyobrazení carovského Ruska. Ve spojení se skvělou hudbou jde o velmi příjemný snímek, který trochu sráží jen místy trochu okaté užití 3D grafiky a poněkud hrubší animace, než na jakou jsme zvyklí od soudobého Disneyho.(12.5.2015)

Pohádkový příběh s moderní atmosférou překvapí hlavně tím, že není od Disneyho. Má všechny vychvalované kvality disneyovek jako je skvělá animace, sympatická hrdinka, zábavný záporák a jeho poskok. Ale nechybí ani známé nešvary typu generických, stále stejných písniček a roztomilého zvířecího sidekicka.(20.9.2011)

Jako malá jsem tuhle "disneovku" fakt žrala. Teď s odstupem (a hlavně když jsem měla možnost viděl starší klasiku) už tak nadšená nejsem. Přesto jde ale o milej film, při kterým se desetiletý holčiny budou rozplývat a hrát si na ztracenou princeznu. ("Once upon a december" je jeden z nejkrááásnějších valčíků:)(1.5.2009)

Keď som bola malá, táto rozprávka bola jedna z mojich najobľúbenejších. Keď som sa teraz vrátila do detských čias a pozrela som si Anastáziu opäť, musím konštatovať, že aj teraz má pre mňa veľké čaro. Prečo? Anastázia je zvláštna princezná. Nie je ufňukaná, je odvážna, trochu prostoreká, úrpimná, milá a najmä je reálna a nemá žiadne maniere. Je naozaj krásne nakreslená a aj príbeh ma chytil za srdce. Scéna, keď sa Anastázia vracia do spustnutého domu Romanovcov a pred jej očami ožívajú tancujúce páry, za doprovodu piesne Once upon a Decembe, má neuveriteľné čaro. Pre mňa je to 80% a ****. Naozaj krásna rozprávka.(16.2.2012)

• - Skutočná Anastasia nosila na sebe tie isté šaty, ktoré môžeme vidieť v posledných scénach filmu. Rovnaké šaty môžeme vidieť i vo filme Anastasia (1956). (Momo_desu)

• - Parížsky most, na ktorom nastane konfrontácia, nesie meno Alexander III. Most je pomenovaný po skutočnom starom otcovi Anastasie, pri príležitosti jeho štátnej návštevy Francúzska v roku 1870. (Momo_desu)

• - Baletné predstavenie, na ktoré sa prišli pozrieť postavy, sa volá "Cinderella", čiže u nás "Popoluška". (Momo_desu)