Anastázie

Princezná Anastázia

Anastasia

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Dobrodružný

USA, 1997, 94 min

Krásná pohádka (děti jistě dost ocení), ale jelikož připadám do staršího publika, tak musím říct, že je to dobrý průměr. Hudba báječná, ale jakmile uslyšíte český dabing, tak Vám budou vstávat chlupy na rukou (i v nose) z té hrůzy..(12.3.2011)

Nevím, proč tak nízká hodnocení. Skvělé písně, dabing, animace. Ani to nemusel být Pixar.(1.4.2008)

Pro milovníky klasických filmových muzikálů a kreslených hudebních filmů je to lahůdka. Pochopitelně pro diváky, kteří mají raději moderní způsob tvorby je to nepřijatelný.(11.3.2008)

• Sašenka165

Tak tahle slátanina mě doopravdy neoslovila. Jediné, co je na tomhle filmu dobré je animace a hudba.(19.11.2007)

Po hodně blbém večeru jsem se s dcerkou rozhodl oprášit jedno z hromady dětských DVD, které jsme nikdy neviděli. jsem očekával, že budu jen apaticky zírat (tak jako občas u jiných kreslených filmů) a v hlavě si přehrávat proč sakra se ten večer tak podělal... Kupodivu mne ale ten příběh celkem zaujal a děj vtáhl do posledních okažiků carského Ruska 1916, těsně před okamžik, než bolševický mor zachvátí nejen Rusko, ale bude se postupně šířit celou Evropou. Divil jsem se jak někdo mohl na základě vyvraždění Romanovců Leninovými nohsledy natočit kreslenou pohádku pro prťata. A ejhle, ono to šlo a celkem se to povedlo. Zlo reprezentuje Rasputin, který obětoval své tělo silám zla, jen aby mohl uskutečnit svoji pomstu na celé carské rodině. My dospělí víme, že tenkrát v roce 1918 se z té sklepní místnosti domu v Jekatěrinburgu nikdo živý nedostal, tedy ani Anstázie. Nicméně pro děti je příběh stavěn tak, že Anstázie s babičkou prchají posledním vlakem do Paříže, ale Anastázii se útěk nezdaří... Film má příjemný dabing, všechny písničky jsou zpívaném česky a nejde jen o tuctovky, kterých jsou kreslené pohádky plné. Některé melodie dokázaly vzít za srdce. A vlastně mně film v jednom místě i dojmul. Proč to nepřiznat. Takže pokud přemýšlíte zda to nebude pro vaše nejmenší moc drsné, nebojte se. O popravě ani muk a celé je to vlastně o souboji dobra se zlým čarodějem v lokacích zasněnženého Ruska a Petrohradu a později Paříže dvacátých let. Animace byly slušné a mně se tato pohádka opravdu líbila. A tak dávám za 4 vzpomínky na cara Nikolaje, carevnu Alexandru a jejich pět dětí! * * * *(18.11.2016)

• - Skutočná Anastasia nosila na sebe tie isté šaty, ktoré môžeme vidieť v posledných scénach filmu. Rovnaké šaty môžeme vidieť i vo filme Anastasia (1956). (Momo_desu)

• - Portrét v tanečnom sále zahŕňa celú rodinu vrátane psa. Pes existoval i v reálnom živote. Tento pes sa volal Joy a patril bratovi Anastasie, Alexejovi, a bol nájdený živý v dome, kde bola rodina zabitá. Pes Anastasie, Jimmy, však neprežil. (Momo_desu)

• - Parížsky most, na ktorom nastane konfrontácia, nesie meno Alexander III. Most je pomenovaný po skutočnom starom otcovi Anastasie, pri príležitosti jeho štátnej návštevy Francúzska v roku 1870. (Momo_desu)