Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Moderní pojetí thrilleru Davida Cronenberga z roku 1988. Herečka Rachel Weiszová ztvárňuje hlavní dvojroli – dvojčata Elliot a Beverly Mantlovy, které sdílí naprosto vše: milence, drogy i neuvěřitelné odhodlání udělat vše proto, aby zlepšili obor gynekologie a péči o matku a dítě. (Prime Video)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (13)

krauset 

všechny recenze uživatele

Co je lepší než jedna Rachel Weisz? Dvě Rachel Weisz. Dead Ringers, jež mají v sobě i cosi z Crimes of the Future, jsou vylepšením Cronenbergovy vize, nabízejí dotaženější symbolismus, delší stopáž příběhu prospívá, neboť umožňuje ukázat více aspektů porodnické práce včetně etické roviny medicíny a výzkumu, a dává toxickému i milujícímu vztahu sourozenců vyznít tragičtěji. Dvojnictví je tradičně znepokojivý topos, je jedno zda jdeme k Dostojevskému Dvojníkovi či k Nolanovu Dokonalému triku. Rachel Weisz odvádí jeden ze svých nejlepších výkonů kariéry, její manýrismus jako Beverly i Elliot je zcela distinktivní, téměř vždy víte, kterou sestru sledujete, a to i bez pomocných znaků, jako jsou rozpuštěné vlasy či oblečení. Kamera si možnosti dvojnictví užívá a přináší pokřivené obrazy duality, důmyslnou hru odrazů zrcadel i nápadité vizuální symetrie. Silná obrazová stránka se však neomezuje na dvojnictví. Vlastně jsem od seriálového Hannibala neviděl snímání údů, těla, masa, pokrmů během opulentní hostiny s takovou hmatatelnou, smyslovou, chuťovou evokací. Recenze na TVZone zde. ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Povedená minisérie, která nebude pro každého a její sledování není moc příjemné. Knihu neznám, film Davida Cronenberga jsem neviděl, a možná právě proto jsem si seriál užil mnohem více. Samotný seriál je velmi povedený, ale taky hodně náročný. Nejedná se o žádnou odpočinkovou podívanou a uvidíte spoustu scén, u kterých budete přemýšlet, jaký mají význam, a co nám říkají. Tvůrci seriálu odvedli luxusní práci. Seriál po technické stránce vypadá fantasticky. Kamera, střih, hudba, písničkový soundtrack, zvuk, rekvizity, výprava a pak všechny scény ve kterých se rodí. Prostě to vypadá skvěle a uvěřitelně. A skvěle vypadá i jídlo, které neustále hlavní hrdinky jí. Hodně mě překvapilo jak tvůrci přistupovali k některým scénám, protože takhle detailní scény jsem nečekal a hlavně jsem na ně nebyl připravený. I když seriál vypadá fantasticky, tak bez Rachel Weisz by to bylo jen pozlátko. Weisz předvádí vynikající výkon a z její strany je to herecký koncert. Weisz výborně střídá polohy a je prostě skvělá v každé scéně, a to ať už je suverénní nebo na pokraji sil. Sledovat jak hraje je moc hezký filmařský zážitek. I zbytek obsazení hraje moc dobře, ale na výkon Weisz se nechytají, i přestože mají taky luxusně napsané scény a dialogy. Osobně jsem si dost užíval to, že si se mnou tvůrci hrají, vysmívají se určitým věcem a pak umí být neskutečně emocionálně silný ohledně něčeho jiného. Seriál má trochu problém s tempem, gradací a taky tím, že pár věcí je trochu WTF, ale tyhle momenty do seriálu dost patří. Smrtící podoba mi hodně sedla a seriál budu doporučovat dál, i přestože není pro každého. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Rachel Weisz můžu vždy a všude a tady je dokonce dvakrát, takže prakticky nesleze ze záběru. No a dívat se na Rachel Weisz jak má nezdravý vztah s Rachel Weisz je pro všechny weiszology splněný mokrý sen. Do toho spousta potratů, porodů a podobných věcí, které sice mokrým snem rozhodně nejsou, ale díky výše zmíněné či zmíněným, to dává dohromady nevšední mix krásy a nechutnosti. Jen tu na mě bylo v druhé polovině série trošku moc Cronenberga, jehož původní film sice neznám, ale vliv tu byl znát. Jasně, podobné úchylné téma je pro něj jako dělané, ale přeci jen bych uvítal, kdyby to bylo natočené nějak........já nevim........jinak. A ani zkrácení na čtyři díly by neškodilo. Každopádně se jedná o neotřelou a osobitou záležitost, která mě nejspíš donutí sáhnout po knižní předloze. 75% ()

666Carnage 

všechny recenze uživatele

Šesti dílna minisérie o dvojčatech co chtějí změnit svět porodnictví. Původní film od Cronenbergera s Ironsem jsem neviděl. Seriál byl občas depresivní, stísněný a taky docela nechutný. To bylo, ale náhodou moc super. Co je na seriálu vůbec nejlepší, je Rachel Weisz. Hraje tu dvojroli fakt neuvěřitelně. Námět sice nemusí zaujmout každého, ona by ale mohla. 80% ()

666teen 

všechny recenze uživatele

Budu se tvářit, že jsem neviděl toho Cronenberga. Fajn. Tohle je velice úchylná, hnusná, samosexuální studie vztahu mezi dvojčaty. Wow. To, že se dvojčata jmenují Mantles (spíš Mentals) vyjde tak nějak nastejno. Prostě je to poněkud rozvláčná studie o nádherném, pohodovém vztahu mezi sestrami okořeněná hromadou porodů, samovolných potratů, nechápajících rodičů, drogových úletů a jednou (možná) vraždou. Zajímalo by mě, koho vidí Rachel Weiszs v zrcadle. Je to hnus, který by se vešel do tří intenzivních dílů. ()

Galerie (120)

Reklama

Reklama