VOD (1)

Epizody(6)

Když se George Lucas pustil do natáčení Hvězdných válek, netušil, že tím rozpoutá ve filmovém průmyslu revoluci. Tahle šestidílná série mapuje vývoj společnosti Industrial Light & Magic, která má na kontě ikonické vizuální efekty ve Hvězdných válkách, E.T. – Mimozemšťanovi, Terminátorovi 2, Jurském parku a mnoha dalších filmech. Tohle je příběh týmu kreativních géniů, co vdechli kouzlo tolika oblíbeným filmům. (Disney+)

Trailer

ForgetMeNot5

Na hodnocení tohoto dokumentu jsem si potřebovala udělat trošku odstup už kvůli tomu, jak komplexní a pečlivě udělaná záležitost to je, a tak ji člověk potřebuje řádně zpracovat. Já osobně OT miluji se vším všudy a tvůrci měli můj obdiv ještě před kouknutím na tento dokument. Ale po něm je třeba říci jen jedno - nebýt tady těch frajerů z ILM, tak si Lucas sám ani neškrkne! Tolik práce, úsilí a kreativity, kdy lidi dělali ještě kvalitní věci srdcem a užívali si to. Hodně oceňuji nastínění některých momentů, jak vznikaly návrhy, jak se některé scény točily apod. Ale hl. obdivuji frajery, kteří problematice řádně rozumí, museli se v ní vzdělávat a je super, že konečně došlo na jejich 6h slávy. Pokud bych doteď nekoukala na OT jako zlomovou záležitost při tvorbě speciálních efektů, která je nanejvýš nadčasová, teď bych jistě začala. ()

Salem

Po zhlédnutí tohohle dokumentární seriálu si nejsem jistý jestli seriál nebyl dělaný jenom digitálně bez herců.  😀   Jako dokumentární seriál je dělaný fakt dobře, krásně to ukazuje že ILM se povedlo ve filmu udělat revoluci víc než jednou a že bez toho studia by i jiné věci ve světě vypadali asi jinak a nebo by neexistovali. ()

corpsy

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Až mýtická spoločnosť na výrobu efektov, ktorá stála za najlepšími a najúspešnejšími filmami svojej a dokonca doterajšej doby, dostala vlastný docu seriál, ktorý odkryje celý ten Industrial, celé to Light a celú tú Magic filmovej trikovej tvorby. Pre fanúšikov jednoznačne nostalgické jazda na horskej dráhe. ()

Shakers

Fantázia. Čítal som knihu o Lucasovi, videl som kopec dokumentov o prelomových filmoch, ktoré vyšli s tohto štúdia a tak som mal prehlaď o tom ako legendárne trikové štúdio ILM začínalo, no tu ma ohromila hromada informácii, o ktorých som stále nevedel, výborný archívny materiál, súčasné rozhovory s tvorcami efektov, alebo režisérov, ktorý nám priniesli kultové filmvy (Star Wars, Terminator, Jursky Park). Ako obsah, tak aj forma sú v tomto dokumente na špičkovej úrovni. 90% - 5* ()

Motinski

Jeden z najpútavejšich dokumentov vôbec, ktorý ukáže veci čo by som ani vo sne netipol že niekedy uvidím. ILM je skupinka ľudí o ktorej sme všetci vedeli že existuje, no takýto pohľad do vnútra je dychberúci. Dlhu dobu mi niečo podobné chýbalo a konečne som to dostal. Tie dobové zábery priamo z vytvárania praktických efektov, kulís alebo fázovej animácie boli niečo nádherné. Hlavne pre milovníkov filmov a Star Wars v prvom rade. Na to že sledujeme viac častí, ani jedna nebola slabšia. Miestami mi stačilo aby zaznelo pár viet od Lucasa alebo Spielberga a hneď som mal pocit pohladenia na srdci. Nadnesene sa dá povedať že toto je história rozvoja vizuálnych efektov v 6 hodinovom balení. ()

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)