poster

Ve stínu upíra

 • Velká Británie

  Shadow of the Vampire

 • Slovensko

  V tieni upíra

Drama / Horor

Velká Británie / USA / Lucembursko, 2000, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mysteri699
  ****

  Tento film je opravdová úleva pro každého, kdo si myslel, žánr hororu a tajemství je mrtvý a zahrabaný. Je to dobrý pocit vidět, že je to ještě možné vytvářet filmy, jako je tento. I když děj je poměrně jednoduchý, film se zdá být velmi originální a inovativní. Základní myšlenkou tohoto filmu je tak jednoduché, že to je - ve skutečnosti - brilantní , proč nikdo se nad tím zamyslel dříve. Film je kompletně založen na velmi raném hororu Upír z Nosferatu, symfonie ein des grauens". Legendární herec Max Schrek je zde vykresleni jako opravdový upír, který pravidelně bere sousto z jeho posádky. Ředitel FW Murnau o tom ví, ale dokončil jeho film je vyšší prioritou pro něj, než obětovat pár lidí.(8.2.2013)

 • Wormboy
  ****

  Willem Dafoe ako Max Schreck posadnuti a kompletne ovladnuti postavou Orloka je genialny a vedie cely film, hoc povazovat Johna Malkovicha v ulohe F.W.Murnaua za sekundanta by bolo viac nez trufale. Som rad, ze sa Merhigeovi podarilo zachytit najdolezitejsie momenty tak, ze im dal aj trosku z vlastneho vizualneho smrncu.(14.6.2004)

 • Marius
  ****

  Ono to ani nie je horror, skôr dokumentaristicko-životopisná fikcia. Inteligentné filmy o upíroch milujem a toto je jeden z nich. Willem Dafoe (ktorý mimochodom toho Oscara dostať mal) nám po Ježišovi opäť servíruje extrémne ťažkú postavu s geniálnou ľahkosťou, John Malkovich zahrá čokoľvek, takže mu zdatne sekunduje. Čo ma núti nedať plné hodnotenie je to, že film je (aj na mňa) extrémne pomalý. Záverečná scéna filmu, i keď je geniálna a stále si kladiem otázku čo keby ten pás nezhorel už predchádzajúcu absenciu dynamiky nestíha zaplátať.(3.12.2004)

 • Mononoke.
  ****

  Než vás úvodní mega dlouhé titulky naprosto odradí, dejte filmu šanci :). Výborné herecké obsazení, Dafoe musel snad použít Stanislawského metodu, byl úžasný, nechutný, slizký, strašidelný, naháněl husí kůži, ošíval se a cenil zuby. Malkovich, Herr Doctor, dokonale ponořen ve své umělecké tvorbě, Udo, pošuk jako vždy. Film je nejen upírskou parodií, ale možná i výtkou pro současné filmaře, kteří již nechtějí přinést oběť pro umění, ale hrají spíš na efekt. Škoda lehce překombinovaného a rychlého konce (celý děj plyne velmi pozvolně), ale na druhou stranu, míra pošahanosti konce a celého filmu k sobě docela dobře pasovala takže 85%(24.9.2008)

 • standsiller
  ***

  Okolo natáčania Upíra z Nosferatu existuje mnoho verzií, ktorými chceli autori, ale aj diváci ešte viac okoreniť film čo sa navždy zapíše do histórie asi ako najvýraznejší priekopník sofistikovaného hororu, kde drží svoju dominantu sublimovaný des. Konkrétne tento film sa o podobné mystifikácie opiera a nebyť dobrých hereckých výkonov, tak by sa to kľudne dalo považovať aj za béčkový dokjument na deviatu večer k pomalému prechodu do fázy spánku.(6.10.2014)

 • - Jedná se o první film, na kterém se jako producent podílel Nicolas Cage. (Edgerton)

 • - Má se točit závěrečná scéna a Greta Schröder (Catherine McCormack) vykřikuje, že Max Schreck (Willem Dafoe) není v zrcadle vidět. Avšak když se kolem seběhne štáb, už v zrcadle vidět je. (Barrymore)

 • - Udo Kier si sám zahrál hraběte ve filmu Blood for Dracula a upíra ve filmu Blade. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace