Ve stínu upíra

Nicolas Cage

Chris Wyatt

Scénografie:

Assheton Gorton

Willem Dafoe ako Max Schreck posadnuti a kompletne ovladnuti postavou Orloka je genialny a vedie cely film, hoc povazovat Johna Malkovicha v ulohe F.W.Murnaua za sekundanta by bolo viac nez trufale. Som rad, ze sa Merhigeovi podarilo zachytit najdolezitejsie momenty tak, ze im dal aj trosku z vlastneho vizualneho smrncu.(14.6.2004)

Stydím se za to, že jsem tento skvost opomněl ve své TOP 10. Následující kometář je tedy takovým malým pokáním....Sofistikovaná a ďábelská pocta Upíru z Nosferatu. Všechny scény, ve kterých se objevuje Willem Dafoe jako hrabě Orlok, jsou podmanivé, uhrančivé, děsivě půvabné a jedním slovem fascinující!!!(12.2.2009)

Tenhle film me nikdy moc nebral, patrne z toho duvodu, ze jsem ho videl jen dabovanej v televizi bez znalosti Nosferatu. Oboje se ted zmenilo, Nosferatu uz sem videl a film jsem si pustil v originalnim zneni a i kdyz ani tentokrat me to vylozene neoslnilo, urcite se mi to libilo daleko vic. Film totiz funguje i jako slusne atmosferickej horor, tak jako "dokument" o nataceni Nosferatu. Pricemz nektery zabery skutecne jak kdyby z Nosferatu vypadly. Jinak film stavi hodne na hercich, paradnim Malkovichovi a radne uchylnym Dafoeovi, ale u nej si nemuzu pomoct, Schreck to proste neni, porad vypada jen jako namaskovanej uchylne koukajici Dafoe. Celkove slusne atmosfericka zalezitost s dementnim koncem za lepsi 3*.(6.12.2009)

• Blazin

Film na mě celkově působil nudně a vůbec to do mě nevlilo ani kousek atmosféry tajemna či podobné atmosféry, kterou by člověk od takového filmu čekal, řekl bych že si spíše z postavy Maxe Schrecka dělají trochu srandu nebo nechápou tak úplně jeho význam. Navíc ne moc přesvědčivé výkony hlavních hrdinů (bohužel hlavně Maxe Schrecka) film dostávají ještě níže, jediné co za něco stálo byl konec.(31.5.2009)

Znovuoživenie upíra Nosferatu (v podaní výborného Willema Dafoea) z roku 1922 natočeného Friedrichom W. Murnauom. Ja som túto novú verziu z roku 2000 videl ako prvú, ale to je zhruba jedno, ktorý film si v tomto prípade pozriete skôr (no možno pre niekoho nie). Mňa osobne navnadil Shadow of the Vampire svojou krásou, príbehom a čiernobielymi nemými pasážami ku starej klasike NOSFERATU. Film k tomuto klasickému dielu o vampírovi pristupuje s úctou a pokorou, ktorú zdieľam aj ja. Pekná pocta.(1.4.2007)

• - Poté co producenti snímku Spider-Man viděli Dafoeho výkon ve filmu Ve stínu upíra, obsadili jej do role Green Goblina. (Hal_Moore)

• - Udo Kier si sám zahrál hraběte ve filmu Blood for Dracula a upíra ve filmu Blade. (Hal_Moore)

• - Role Max Schrecka byla napsána přímo na tělo Willem Dafoemu. (Hal_Moore)