Policejní detektiv Danny Rourke (Ben Affleck) obdrží telefonát o probíhající loupeži. Po příjezdu na místo ho čeká šok - v bance narazí na stopu, která by mohla vést k objevení jeho dávno ztracené dcery. Během loupeže navíc dojde k nevysvětlitelnému ohnutí reality. Oba případy spojuje postava tajemného hypnotika (William Fichtner), který údajně dokáže silou mysli přimět ostatní lidi vnímat verzi světa, která neexistuje. Detektiv Rourke, odhodlaný najít svou zmizelou dceru, pronásleduje pachatele, který ho donutí zpochybnit realitu svého světa. (Vertical Entertainment)

Trailer 1

Fr

„NĚKDO SI S TEBOU HRAJE…“  Fajn úvod a vlastně můžu s klidem napsat, že mě to nijak nesralo až dokonce. Rodriguez si prostě vytvořil svůj „Počátek“. A rovnou ve psychedelickým stylu. Obsazení je zajímavý, Robert režírovat umí… ano, je to lehce naivní, ale na to sere Bílej tesák!   ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Robert Rodriguez napsal první scénář na toto téma už v roce 2002. 2.) Úvodní promítací víkend se zapsal do Rodriguezovi a Affleckovi kariéry jako jejich nejneúspěšnější v kariéře. 3.) Thx za titule „Saurix“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ** ()

Nevka

Chodí pešek okolo, nekoukej se na něho... První dvě třetiny filmu se to tváří jako prvoplánová pohádka o kouzelném strejdovi, který silou vůle kosí nebohé civilisty a ani se u toho nezapotí. Akce je nudná, postavy se chovají pitomě a celkově je to prostě naivní ptákovina, kterou v kině úplně vidět nechcete. Ke konci se sice objeví pár relativně solidních zvratů, takže nemáte chuť si vystřelit mozek z hlavy jako někteří ze zúčastněných, ale ne. I když se to nesmyslné plácání postupně vysvětlí (a začne to dávat aspoň trochu smysl), ta trojka je opravdu dost na hraně. ()

lamps

Robert Rodriguez sice přešel od mačetových dobrodružství ke sci-fi, ale jeho záliba v imitování oblíbených žánrových souputníků jej neopustila. Hypnotik je chudší příbuzný Počátku s televizním stylem, zato s dobrým tempem a solidní kadencí nápadů, z nichž některé působí originálně. A taky hrozně roztomile, tohle se točilo v devadesátkách, dokud do toho v druhé půlce nevstoupí nolanovské hrátky a spirálový narativ. V dnešních kinech ojedinělý a krásný úkaz! ()

warrenur

Po Affleckovom vybornom The Accountant (2016) som dufal v podobne kvalitny kusok. Zial, marne. Tema hypnozy nie je vo filmografii neznama. Po prekombinovanom Trance (2013) s Rozarkou Dawnson, ci Get Out (2017) sa da nieco ocakavat. Ak ste nic z toho nevideli, mohli ste sa tuna vselicomu "cudovat" a pritom sa mozno i bavit. Zial, mne scenar prisiel opat slabo spracovany az naivny. Nuda. Rodina je zaklad statu. :D. Pozitivny herecky prinos mal jednoznacne zaporak s uhrancivym pohladom Williama Fichtnera. Nuz a potitulkova scena uz len ukazala, ze cokolvek sme videli moze, ale nemusi byt bullshit. Meh. Neodporucam. ()

Anderton

Keby som si čítal námet či filmovú poviedku, tak by som mal dojem, že ide o hutný materiál ako stvorený pre Nolana a že nás čaká ďalší kolosálny vysokorozpočtový mindfuck, ktorý sa bude ešte dlho rozoberať. Lenže Rodrigueza akoby jeho vlastná látka nijako zvlášť nebavila a natočil niečo v štýle Výplaty. Možno mu ani o nič viac nešlo a preto je tu zase Affleck a niekoľko styčných prvkov, ako mazanie pamäte a zanechávanie stôp v štýle puzzle. Je to mdlo nakrútené, príťažlivá látka, ale aj slušný scenár (mohol byť rozpracovaný viac do hĺbky) si zaslúžili lepšiu opateru. ()

• Natáčanie začalo v Austine v Texase 27. septembra 2021 a skončilo 19. novembra toho istého roku. (Arsenal83)
  • Pôvodne sa malo natáčať v Los Angeles a v celej Kalifornii v roku 2020, všetky miesta boli preskúmané a kulisy boli postavené v Santa Clarita Studios, lenže Covid opatrenia zastavili produkciu a tá sa obnovila sa až nasledujúci rok v Texase. (Arsenal83)